1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши филмови на сите времиња

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Angelche, 17 јули 2010.

  1. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Некој погоре го спомна Vanilla Sky како најлош филм на сите времиња ? :^) Јас мислам дека било кој човек кој минимално се разбира или пак пасивно е инволвиран во филмската индустрија - би го демантирал ова... Тоа што некој не му ја разбира суштината -не го прави филмот автоматски лош...
    Мене тоа би ме мотивирало бар уште три пати да го изгледам за да му ја сфатам поентата, притоа анализирајќи ги и останатите сегменти : камера, монтажа, актерска изведба, музика и.т.н
    Ако и по тој факт мене содржината не ми е јасна, неуспехот го припишувам на лошото сценарио (да речеме) а не на целиот филм.
    Има и такви филмови кои се тотална утка во секој поглед, и според мене тие дела гордо се носат со титулата НАЈЛОШ ФИЛМ НА СИТЕ ВРЕМИЊА!

    Таквите филмчиња ретко ги догледувам до крај, а и да ги изгледам ги заборавам, бидејќи единствено што од филмот ми останува е лутината за бесполезно потрошеното време од животот..

    Еден од таквите кои моментално ми светна во глава е филмот на Спај Грлс :D незнам веќе ни како се викаше...

    И има еден филм, сигурно повеќето од вас го гледале, бидејќи го прикажуваа на тв често. Незнам како се вика, јас го викам Филмот со Цистерната. Значи тоа е филм во кој ништо не се случува. Еднаш се заинаетив да го изгледам до крај... Цистерна вози по автопад и некоја кола ја следи, постепоено почнува да ја брка и да и го попречува возењето. Притоа ниту еден лик (на шоферите) или останатите возачи не се покажува. И така се бркаат околу два саата, за на крај цистерната (или колава - веќе не ми текнува) да летне во провалија. Филмот тука завршува. :|
    Ме шокираше тоа што на крај прочитав дека е филм на Спилберг :drunk: :o
    Еден од првите ќе да му бил, ако не и дипломски :D
    Значи со години тој филм важеше за мене за еден од најбессмислените филмови на светот...
    Не сум го гледала одамна, но баш би сакала да го гледам сега, можеби и ќе му ја укопчам поентата...
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    :rofl: :rofl: :rofl:

    Да, прашање на вкус е, ама филмот Vanilla Sky никогаш нема да е најлош. ;)
    Во тоа биди сигурна.
    И за мене Lord of the Rings e бесмислен филм, ама не можам да му ја оспорам приказната, квалитетот и визуелните ефекти.
    Значи НЕ Е ПРАШАЊЕ НА ВКУС сепак на крајот.
    Тоа што ти не си го разбрала Vanilla Sky си е твој проблем. :^)

    За вториот дел од твојот пост...
    Да, јас сум во таа група на луѓе. :D
    Како ли ме позна? :^) Трагам по единствената страница која ја знаете сите ИМДБ и не можам да дочекам Оскари за да видам што е кул и кој филм е супер, па да го гледам и да се фалам дека и јас знам по нешто.
    И ДА - прифатено ти е извинувањето.

    Little Miss Sunshine is a 2006 American comedy-drama film...
    Инаку, за информација еден филм ретко спаѓа само во еден жанр, неретко ги сместуваат во повеќе - акција-авантура, или трилер-драма.
    На гледачот е да одлучи каде ќе си го смести, а ти Саншајн си го пикнала во комедија.
    Да, има комични елементи, во облик на црн хумор, што уште толку го прават суров и драматичен.

    И да прекинеме со време, твоите години помножени со моите се малку за тоа што го имам изгледано од филмови, во кои не спаѓаат лимонатки, твајлајтовци и за кои не ми треба потврда од сајт или награда за да ЈАС проценам добар е или не е.
    Поздрав
     
    На Krisi и 1209 им се допаѓа ова.
  3. malena23

    malena23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    ima mnogu bezvrska filmovi osobeno imam primeteno koga vo filmot site se mnogu poznati glumci sodrzinata e zanikade
    [mod-kirilica:2zhdqshs][/mod-kirilica:2zhdqshs]
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    И ова е доста дискутабилно и прилично не заснован субјективен став.
    Наведи неколку, па да видиме на кои филмови мислиш?
     
  5. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    И пишувај на кирилица, со интерпункциски знаци по можност!
     
  6. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Алооо, а кога тоа јас го сместив Vanilla Sky во најлоши филмови? Извини, во ниеден пост не го напишав тоа, пошто баш го обожавам филмот, психолошко трилерче на место. Првин прочитај убаво, па потоа коментирај.
    И морав да редактирам за да додадам нешто, јас те пикнав тебе во категорија на луѓе кои чекаат да поминат оскарите за да го оценат филмот. НО, ти се извинив однапред доколку сум згрешила.....
    Додека ти, така сигурна во својата „проценка“ ме смести мене во луѓе кои трчат по twilighr и не знам ни што ти значи тоа второто, лимонатки(ковци) или whatever. Епа не сум во тие. Напротив, можеби сум млада но досега имам изгледано 10000000 филмови помножени со моите години и не се палам така лесно на плитки и површни филмови како што е twilight. А за little miss sunshine, можда си во право. Да го гледав со убедување дека е драма, можеби немаше толку да ме разочара. Меѓутоа, мене ми го препорачаа филмот како комедија, и ми кажаа дека бил номиниран за најдобра комедија, па затоа и бев разочарана од филмот. Значи, не го пикнав јас во жанр комедија.
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хахахахахаха па за овој филм имам пишано ви предходната страница ама ја камион пишав, хахаахаха! ете, не ми текна името, значи цистерна било а??? хахахаха викам јас, прекрасен филм, за нобелова подитно, ремек-дело! што да ти кажам, содржинава ме уби
     
  8. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Остај тоа, него еден колега од режија скоро да ме утепаше коа праев сеир на филмов! :D Јас стварно незнам која му е поентата ==>`колку досаден животот може да биде`
    (поготово ако возиш цистерна :lol: )
    Еееј и сето тоа маестрално дело го креирал Спилберг~?~ :o

    * сега приметив дека сум пишала автопаД :D :D :D
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Не знам кои се најлоши филмови на сите времиња од просто едноставна причина што - не сум ги гледала или пак догледала. Знам дека веројатно понатаму немам никакво морално право да давам мислење за лоши филмови но еве сепак ќе напоменам дека не гледам ниту пак догледувам филмови како
    High School Musical, Harry Potter, сите „мен“ филмови Spiderman, Superman, Batman, Catwoman итн. (исклучок се филмовите на Крис Нолан за Бетмен со Christian Bale), Scarie Movie 1,2,3 итн се до 10, Eurotrip, Final Destination и американски комедии кои сеат обичен, прост хумор кој мене едноставно не ми штима, што да правам.

    Сепак се е прашање на вкус, и тоа што е за мене лошо за некој може да е најдоброто што го гледал.
     
    На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    хахахахах ме изнасмеа. И јас ги мразам „мен“ филмовите, стварно ми се без врска :puke:
     
  11. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Dude Where is my car? Поглуп филм немам гледано :puke:
     
  12. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.146
    Допаѓања:
    234.688
    Јади моли се и уживај...дефинитивно лош филм,исто како Сексот и градот 2...ме нервираат такви филмови и ликовите во нив.Премногу ги форсираат а во нив единствено убаво е облеката и храната...Друго нема!
     
  13. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
  14. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.797
    Допаѓања:
    38.180
    Пол:
    Женски
    Мене овие филмови па баш и не ми беа лоши?Не дека се најдобри далеку од тоа... ама добри тоа да.Незнам што беше форсирањето на Елизабет во јади,моли се и уживај, а не гледам ни што беше толку лошо во Сексот и градот 2 мене баш ми делуваа како вистински њујорчанки.Али добро за за вкусови не се коментира ;)
    Се извинувам за офф али јас под најлоши филмови подразбирам филмови без содржина,никаква глума,никакво сценарио и режија(поточно повеќето кои ги имате наведено горе) :)
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски


    Се сложувам. Предосаден е!
    Имале некојапочетна идеја...ама за жал...лошо реализирана.
    Тотално безвезе потрошено време!
     
  16. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Лелее јас не успеав да го догледам...
    И хумор некој дебилен, американски, исфорсиран, како во Dude Where Is My Car?, American Pie (сите сто делови), и сите такви wannabe teen comedy...
    Да не зборувам за оние филмови пак што сакаат да бидат Хорори а повеќе се комедии, со актери како Nick од Backstreet Boys и Paris Hilton што (буквално глумат) лудило.

    Морам да го напоменам и оној Demented Forever филмот, што е толку дебилен, што просто те фасцинира како тоа му текнало на некој да смисли таква будалаштина, па уште и да се з`гне да прави продукција и да го екранизира. Секоја чест за таа креатура. :clap:
     
  17. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    значи за време додека го гледав филмов,очекував некоја интересна сцена,си давав надеж :rofl: и на крај кога заврши ми идаше да го треснам телевизорот од земја :@
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Да да, нема никаква кулминација!
    Баш како што кажа Хајди горе дебилен, американски хумор. Таман за нивните глупи тинејџери!
     
    На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.091
    Допаѓања:
    56.318
    Пол:
    Женски
    Транспортер... Боже мили, човеков 8495 души истепа, него никој не го чепна :fubar:
    Сега баш видов дека има повеќе делови, јас на првиот мислам, другите немам намера да ги гледам.
    Врв на глупоста ми беше една сцена кога му се собираат некои дваесетина души околу него во гаража, па нему му текнува пушта некое улје сите почнуваат да се лизгаат, од нигде никаде до него се појавува велосипед, тој ги крши педалите ги става на нозе, и сите се лизгаат тој ги тепа и оди со педалите :^) .
    Како да гледав филм со Лесли Нилсен. Да беше пародија, ок ќе го сфатев и ќе се смеев, ама вака - што е многу многу е.
    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ovTDs5DDksk?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ovTDs5DDksk?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
    ц ц ц ц Го ставив видеово, ама не верувам дека некој ќе има живци да го изгледа. Најјако е кога ќе му се соберат повеќе луѓе, никој не го напаѓа, прво се гледаат и го чекаат да се спреми. Сцената со педалите е околу 5та минута. Кога ќе помислам колку милиони се трошат на вакви филмови... :puke:
     
  20. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Овој не е само најлошиот, туку и наааааааајглупавиот филм ever!!!! Не можам да верувам дека потрошив два часа од животов на оваа глупост. |(
    http://www.youtube.com/watch?v=yH8yuld4DUE