1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши филмови на сите времиња

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Angelche, 17 јули 2010.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cега го гледав Killers со Eштон Kачер и искрено не ми се допадна,очекував повеке,кога заврши само реков Tолку? |( па онај Back up plan беше каде-каде поинтересен :?:
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Волфче јас и ти сме со речиси ист вкус за филмови.
    Killers е толку предвидлив, што уште во првите 5 минути знаеш како ќе заврши. |( А и Back up plan не е нешто посебно, типично лимонадски и американски.
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.289
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека се лимонадски и не се ништо посебно...едноставно само убиваат досада онака кога ептен нема што да се прави.Иако далеку се од добри филмови не би ги ставила во НАЈлоши,ех какви лоши филмови има СТРАШНО :D :)
     
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hезнам дали да ставам во спојлер,ама ај ке ставам :^)
    значи неможам,а да не прокоментирам за филмов,толку многу бавно се одвива,досадно,брзо се предвидува,очекував повеке акција,напнатост :devil: не дека не сакам филмови постари-така филмов е сниман :( ама ме разочара |(
     
    На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.289
    Пол:
    Женски
    ^Леле да и мене овој филм ми беше заникаде,не го ни изгледав до крај,со Џесика и со Кејт колку убави филмови има...овој е утка :^) И да не бидам офф синоќа гледав на тв еден Бескрајна длабочина,ужас друго не би коментирала за него :x
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Гледам никој не пишал ама јас тука ќе го ставам Paranormal Activity.Со другарка ми го гледав и подосаден филм АМИН ! И не е толку страшен како што пишуваше во весниците се парализирале луѓе од страв добиле инфаркт. Цел филм едно исто само покажуваат соби.И глумците не знаеа да глумат и камерата лоша па јас можев да го снимам со телефон тоа.А колку пари заработи...

    Исто и Twillight глеадв само еден дел и беше толку глуп за џабе си потрошив од нетот.Приказната и не е лоша ама глумците се КАТАСТРОФА !
     
    На figgiMK и sadangel им се допаѓа ова.
  7. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    [​IMG]

    Незнаев за што се работи во филмов, се попалив дека глуми Хит Леџер, а сега жалам што го гледав. Геј стори :puke:
     
  8. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Не можам да ја видам сликата во твојот пост, но ако мислиш на Brokeback Mountain - дефинитивно не е за во оваа тема. Ако тебе не ти се допаднала приказната не значи дека е најлош филм на сите времиња. ;)
    Едит - видов, на него мислиш и го потврдувам тоа што го кажав погоре :)
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  9. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    http://www.impawards.com/2008/mamma_mia.html
    МАМА МИА...незнам зош толку мнн мнн го изнафалија
    http://www.impawards.com/2008/lower_learning_ver8.html
    појм немам што беше толку добро во учењето
    http://www.impawards.com/2008/my_bluebe ... _ver4.html
    Мислам дека не можеле да дојдат до идеа па го снимиле онака да не им е залудно(вишак на пари)
    Role Models (2008)

    Smart People 2008
     
  10. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Се согласувам... Го имам гледано, филмов е очај... :puke:
     
    На KremBanan4e му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    1. Сите Парис Хилтон, Хана Монтана - тинејџерски комедии. Сум ги гледала порано, ама сега дефинитивно идат во најлоши. Врв - The Hottie and The Nottie :puke:

    2. Не ги сакам и оние од типот на "му ја скрши кичмата" каде цел филм освен тепачки и ножеви друго неможам да видам, и на крај секој секого убил

    3. Оние "movie" филови. Се исто па исто, Disaster Movie, Scary Movie, Date Movie, Epic Movie

    4. The Box. Интересна идеа има филмов, необична, ама реализација нула. Стварно можеле многу повеќе со идеава, ако ја обработеле, и вложиле малку труд

    5. Twilight. У принцип несакам филмови со вампири (исклучок -Interview with the Vampire) ама филмов во секој поглед е промашување. Најкатастрофалната исфорсирана глума. Типот е заникаде, незнам зашто токлу лудуваат по него али ај.....ама типката разочарување. Јас никогаш неам пробано да глумам, ама гарант подобро глумам од неа. Ко од восок да е, нема никакви изрази. Барем да беше некоја убавица ко Џесика Алба на пример, па ај да и простиме на убавината :D ама ништо, незнам кој толку ја форсира

    6. Glitter. Со Мараја Кери. Господи Боже, не губете време за вакво нешто. Кај ми бил паметот

    7. Love Guru

    8.Paranormal Activity. Демек најстрашен, ваков таков, коа го изгледав се покајав за изгубеното време. Барем малку да ме уплашеше да не ми е криво, или нешто интересно да видов

    9. All boys love Mandy Lane

    Тоа ми текна. Инаку некој имаше пишано дека не ги сака сите "man" филмови :) Јас Бетмен си го обожавам и ми е еден од омилените

    И уште нешто...
    Ако има само малку глумци не значи дека поради тоа е лош. Бројот на глумци не го прави по дифолт лош или добар. За перфектен филм ти треба не повеќе од еден одличен глумец. Гледај го Buried и 127 Hours и ќе видиш
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Значи поглупо нешто одамна немам гледано. Лошо...многу лошо...
    [​IMG]
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  13. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Потполно се сложувам со твоето мислење во врска со Оние филмови со Жан Клод или Чак Норис... но би ги додала и плус оние што се со кршење на даски(мислам на оние со карате и секако невозможното летање од неколку километри само со затрчување и кревање на едната нога)

    и додавам плус еден филм , кој лично мене пак не ми се допаѓа:
    http://img100.imageshack.us/img100/7460 ... miguel.jpg
    Skyline (2010) ....МИСЛАМ ХЕЛЛЛООООО... демек љубовта ке победи све??? :swear:
     
  14. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Black Swan...не викам дека е најлош филм на сите времиња али после толку фама околу филмот стварно ме разочара. Некако ми е без поента а и дека глумицата некако ми е морбидна се во едно не ми се допадна.
     
    На antilla и BV87 им се допаѓа ова.
  15. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Извини вака ама за да го напишеш Black Swan во оваа тема покрај милион ужасни филмови треба ставрно да си....*ќе ме банираат ако напишам* :)

    Пази сеа, јас го пишувам Hottie and Nottie (со Парис Хилтон) како еден од најлошите, и ти после 2-3 поста го уфрлуваш Black Swan на исто ниво. Немој те молам вакви испади.
    Има една тема "Последен гледан филм", пиши си таму и кажи дека те разочарал.....ама да го сместуваш во најлош покрај таква режија, глума, музика.....
    И мене многу филмови не ми се допаднале, не сум можела да ги гледам ни 15мин, ама се далеку од лоши, а камоли најлоши (пр. Social Network)
     
    На Phyramide и JuLleE им се допаѓа ова.
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    ^ Па добро де, според неа спаѓа во најлошите и ако на повеќето феминки им се допаѓа, не значи дека мора и неа да и се допадне и не смее да го пишува во оваа тема.
    Се извинувам за офф.
     
    На TennisBabe и Nika666 им се допаѓа ова.
  17. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Види за вкусовите не се расправа нели? Има милијарда глупи филмови, овие што ги напиша и уште 500 такви али на овој ми текна што го имам гледано во последниве неколку недели. Тежок е за гледање ептен и може од некои лични причини мене ми бил уште по тежок! Така да и да сум...... :swear: мое си е тоа..И нели на форумов секој има право да напише свое мислење?
     
  18. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Еден филм не значи дека е лош, ако некому не му допаѓа ;) За да биде лош филмот не е до вкус, туку до глума, режија и други ставри што набројав. Никако не се поврзува со вкус. За вкус си има "ми се свиѓа/не ми се свиѓа". За лошо се други критериуми
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Епа не сум јас критичар па сеа да ги гледам сите овие работи што ги наброи, само си кажав дека мене не ми се допадна ако ти се допаѓа тебе супер али мене не ми се допаѓа темата... За глума режија и другите ствари не искоментирв пошто не сум компетентна за тоа :)
     
  20. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Еве дел од воведот во темава-пишува „за нас“ најлошите, а не „според критичарите“ ;)
     
    На Nika666 му/ѝ се допаѓа ова.