Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши јутубери (youtubers) според вас?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Valencia, 23 август 2015.

 1. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Епа YouTube скоро веќе 10 години постои и за тие години сме сретнале многу добри јутубери со милиони претплатници и кои навистина си ја знаат работата но ги има и спротивните.

  Според мене ''HowToBasic" иако има 5 милиони претплатници човеков ненормално ме иритира! Глупости прави, ама за тие глупости си заработува пари...

  https://www.youtube.com/channel/UCR4s1DE9J4DHzZYXMltSMAg

  Според вас?
   
  На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Машки
  Same shit... Degen e bratot !
   
  На Avery и Valencia им се допаѓа ова.
 3. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  1.429
  Graveyard girl - Bunny. Неможам да ја поднесам, има нешто кај неа, одма ми иде да се раздерам 'shut up, shut up, shut up!!!!' :D
   
  На Gosh, koritsaki, SV1911 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  4.334
  Пол:
  Женски
  Rclbeauty101 ептен ми оди на живци и мноогу се преправа.. :D
   
  На Gosh, the.vampire.girl, Joi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Машки
  ama dobra riba e ! taka da i dobra yt-berka e :P :D haha
   
  На Ники. и Arthur им се допаѓа ова.
 6. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.991
  HowToBasic е кaнaл чистo зa трoлaње, кoлку пaти ми се имa слученo дa бaрaм некoј рецепт нa јутуб и oд негo видеo дa уклучaм пo грешкa..
  Не плaнирaм сите видеa дa му ги гледaм, aмa цaр е чoвекoт..
  Инaче јaс не мoжaм дa јa свaрaм Amanda sings, не знaм шo е тoлку интереснa, мене oдврaтнa ми е..
  Mtv decoded имa кaкo серијaл кaј шo еднa женa збoрувa зa рaсизaм и дискутирa тaкви прoблеми.. Некoгaш имa пoентa тoa шo гo збoрувa, aмa пoвеќе преувелучувa, секaде мoже дa нaјде нештo рaсистичкo.. Белите луѓе биле привилегирaни oти ги имaлo вo Гoспoдaрoт нa прстените...
  И Laci Green е тaквa мaлку, aмa не дo тoлку, сaмo шo е зa феминизaм oнa..
  Buzzfeed истo тaкa некoгaш ме нервирaaт oти се мнoгу квaзи-либерaлни, и Onision oти мнoгу се зaнесувa..
  Rclbeauty101 ме нервирa oти е лoшa глумицa и не и се убaвo едитирaни видеaтa..
   
  На theowndemon, Аliсe, Salome и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. skinnylove

  skinnylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  136
  :headbang:
   
  На Gosh, Oscar Lady, ariel333ariel и 9 други им се допаѓа ова.
 8. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  4.672
  Пол:
  Женски
  Cloecouture , уфилмана милионерка.:puke:
   
  На Ники., crimson и bernadett им се допаѓа ова.
 9. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  Miranda Sings незнам шо и е,шо се глупира..ужасна е.
   
  На sweet-cherry, Beauchamp, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
 10. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.090
  Допаѓања:
  30.211
  Пол:
  Женски
  Е баш пред некој ден ми текна на девојкава и морници ме полазија од тоа колку е одбивна.Не ми е јасно како некој може да го гледа чудово.Извештачена е, насила се прави интересна, па и тоа фаците што ги прави ми иде да повртам.Ужас.

  WTF!Мислам бљак.
   
  На sweet-cherry, Oscar Lady, AnGeL4e009 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Да и мене на почетокот многу ме нервираше но всушност таа е ептен кул девојка нејзиниот вистински канал е PsychoSoprano и преубаво пее. (btw повеќе нема да снима видеа како Miranda Sings)
   
  На L.TheQueen и littlevampire им се допаѓа ова.
 12. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.716
  Допаѓања:
  14.428
  Пол:
  Женски
  ^ од кај тоа дека нема да снима видеа веќе? Нема врска..
  Иначе brittneyleesaunders и Rclbeauty101 некако ми се многу антипатични, не знам зашто.
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Најмногу ме нервираат оние што се лигават пред камера (обично оние со DIY работи за убавина и слично) како Бетани... Знам, највозвишена е, ама ич не ја поднесувам кога се занесува пред камера. Некои тоа го викаат природно, но јас не мислам така. Единствено Кјутипај Марција ми е нормална. :wasntme:

  А, Џена Марблс некогаш ме нервира, особено со видеата каде што се опијанува и изведува пред камера. :drunk:
   
  На LittlePinky, Аliсe, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.938
  Допаѓања:
  26.859
  Пол:
  Женски
  И мене сите бјути канали ми се многу лигави и вештачки. Само Зоела и Марција ми се нормални, природни и нелигави. :D Инаку и мене Miranda sings ми е лигава, одвратна ми е со карминот до уши, а и гледав едно видео туторијал Како да пееш како Аријана Гранде или така некако, и оттогаш ниедно друго не сум гледала. А други канали не ми текнуваат, обично не гледам други јутубери од моите омилени :wasntme:
   
 15. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  13.032
  Пол:
  Женски
   
  На QueenElizabeth и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
 16. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  9.929
  Пол:
  Женски
  VenusAngelic на прво место!Поизвештачено, расистичко суштество нема.Се труди да биде kawaii целата, а уствари е олицитворение на стериотипот што Западот го има за јапонките
   
 17. XqueenX

  XqueenX Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Најлоши се оние 13 годишни имале камера и ајде ке снимам ке земам пари,а сироти не се свесни како се лигават пред камера со цел да бидат интересни, инаку ги има многу ако почнам примери да ставам нема да довршам :)
   
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.988
  Пол:
  Женски
  Јас никој од горенаведените не ги познавам :|
  Оние јутубери кои ги гледам до ден денес, ги следам уште од пред 5 години. И сите од нив се стари јутубери, од времето кога имаше оригинални идеи и интересни видеа. Па дури и оние што сум ги заследила пред некоја година, веќе биле на јутјуб од претходно. Од поновите единствено Anna Akana ми е супер, другите на кои сум налетала биле баш како што е опишано во претходниов коментар - лигави деца што имаат камера, па решиле да се снимаат и да се глупираат :D
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Plavusha Hahahah xD
   
  На AnGeL4e009 и QueenElizabeth им се допаѓа ова.
 20. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Баш пред некој ден решив да ги исчистам каналите. Следев некаде околу стотина канали, и секој ден имав по многу видеа во subscription box - от, и ми беше преоптоварувачко да вртам за да ги пронајдам видеата од јутубери кои навистина сакам да ги гледам и ми се интересни.

  PointlessBlog (Alfie Deyes)
  На почетокот го гледав и ми беше интересен, но добив впечаток дека ги прави само за пари, ради реда, колку да се каже дека поставил видео. Има дури и две книги, слични на wreck this journal.
  blndsundoll4mj
  Цццц, колку ли сум се смеела на видеото кога зборува дали кучињата имаат мозок.
  Miranda Sings
  Не можам да ја гледам. Одвратна ми е.
  Исто и Џена Марблс, воопшто не ми е смешна, ниту малку.
  Shane Dawson, Rclbeauty101...

  Се поретко има јутубери кои навистина прават добри и интересни видеа. Дојде време кога секој втор вклучува камера и се нарекува јутубер, а нема ни ј.
   
  На QueenElizabeth и LittlePinky им се допаѓа ова.