1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши јутубери (youtubers) според вас?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Valencia, 23 август 2015.

  1. Janina

    Janina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    405
    Пол:
    Женски

    Me presmea xaxaxaxaxa
     
    На ariel333ariel, AnaKlarc и kvkviki им се допаѓа ова.
  2. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    6.094
    Пол:
    Женски


    ама најлошото е што овие имаат повеќе вјус на видеата од нашиве “пеачи“
     
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Леле пред некое време ја видов на Поинтлес блог книгата кај нас, 700 денари е. Ми идеше да си ја мавнам главата у ѕид. Нешто поглупо неам видено, ја разгледав малку и се изнервирав кога ми текна колку пари ќе заработи од тие книги. А знам дека ќе издавал и друга книга ама не како овие 2 туку нешто друго.

    Мене Марција ми беше супер, ама сега кога гледам колку глупости има во нејзината кутија, што ја продава за 20 долари или фунти, не знам, а тоа се не вреди ни 10 ми се одмилува. Веќе не ми се толку интересни видеата што ги прави понекогаш. Ама влогот од Санторини ми беше интересен, не за друго туку малку да им влеземе во животот и да видиме што прават.

    Миранда сингс не можам да ја поднесам, многу антипатичен карактер.
     
    На QueenElizabeth и LittlePinky им се допаѓа ова.
  4. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Џена Марбелс. И се восхитував порано на таа девојка. Ми беше ем смешна, убава, интелигента.
    Сега како целосно друга личност да гледам. Ептен ми стана антипатична, мислам дека видеата и се сведени само на вреѓање и пцување, па до толку не доликува на женско.

    Миранда Сингс исто така ми е многу антипатична, не можам да ја гледам.

    И, не ме тепајте. Zoella ми е многу вештачка, не ми е воопшто смешна, ми изгледа ептен фејк и на карактер и на изглед. Не ја следам повеќе и неа.
     
    На QueenElizabeth, LittlePinky и prettyliar им се допаѓа ова.
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Зоела само глупи видеа става во последно време, а и тие што ги става дел покасно дел не ни ги става. Јас не знам како може да си дозволи со 7 (?) милиони суб. да и касни видео. Седум дена од неделата има да сними и она пак наоѓа изовори зошто не снимила.. Плус квалитет немаат никаков.
     
    На Gosh, prettyliar и Jenniffer им се допаѓа ова.
  6. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Мене ме нервираат оние сезнајковци шо прат некој дијајвај а се сосем глупи и предвидливи. Пр како да залепиш налепница на книгата или како да залепиш украсен лепак на моливот даах (facepalm)
    Ме нервира оваа GlitterForever17 шо видеата ги прави толку светли па просто очи да ти извадат а за лигавењето и нејзините ,,креативни,, идеи со влошки да не ги споменувам.
    Зорана кралица на лигавењето и преправањето (wtf)
    Многу ми се одбивни и оние сестрите Shelby Church, hairodynamic (Monica Church) . Едноставно немаат шарм да те привлечат да го кликнеш видеото а камо ли да го догледаш. Ми делуваат онака некреативно истото па истото и не ми се интересни.
    Ме нервираат и јутјубери кои заработуваат милиони и милиони а ставаат видеа еднаш месечно како Бетани. Стекна светска слава од јутјуб и од тие шо ја следат, си заработи пари колку за да не работи следните неколку години и воопшто не ја интересира за јутјуб повеќе.
     
    На QueenElizabeth, littlevampire и LittlePinky им се допаѓа ова.
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Smosh porano gi sakav, ama veke nekolku godini ne gi gledam. Segite vo videata im se veke videni i samoto video deluva kako da e nameneto da go gleda nekoj so mnogu nisko nivo na intelegencija. Uzas
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Кога спомнавте 13 годишни девојчиња со камера, веднаш ми текна на една што налетав кога барам туторијал за мачки нешто:


    (facepalm)
     
    На kim.k, Valencia, ariel333ariel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Miranda Sings и оној HowToBasic (facepalm)
    Глупости живи. Оваа Миранда ама воопшто не е смешна. Изгледа на некои му е затоа што гледам има 4 милиони сабскрајбери. Ептен ми е антипатична, незнам неможам никако да ја гледам.
    А овој, што цело време се глупира, крши јајца, ја прави лом кујната, или било на што ги прави глупости, ми е многу прост. Де, која ти е целта така да се глупираш и да правиш лом насекаде? Толку многу имаш вишок пари и време? Мислам, навистина нема смисла. |(
     
    На LittlePinky и littlevampire им се допаѓа ова.
  10. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.512
    Пол:
    Женски
    HowToBasic... seriously?
    Видеата му се 1 минута кршење ствари како ненормален човек, не ми е јасно што гледаат кај него.

    Многу сакам да ја гледам Zoella, бидејќи е многу позитивна особа и ги обожавам нејзините влогови што ги има на другиот канал. Но, на незиниот главен канал што ги постира се навистина монотони, нон стоп во круг и се вртат неколку видеа, само различни продукти. Затоа, и неа ке ја ставам тука.

    И мојата „омилена“ GliterForever17 - многу антипатична, вештачки збори и иако е постара се понаша како да има 7 години.
     
    На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Wild Ones

    Wild Ones Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Бетани Мота....Добро богата е и се тоа ама толку лигавење...Неможам да ја поднесам :tmi:
     
  12. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    64
    Глупости .
     
  13. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Таа GlitterForever ми е најјака кога ќе си ги собере другарките за видеа, 15-16 годишни деца и ќе треска глупости со нив, иако има 30 години. И перманентната шминка....
    Не ми е јасно како толку луѓе ја гледаат.
     
    На Gosh, Sanjichka007, Srckata28 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. ariel333ariel

    ariel333ariel Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    дададдадада и плус во фацата ко коњ ми е многу.
    а Rclbeauty101 како што кажа joi многу лошо глуми а и ми се преправа некако
     
  15. SuperGirl8

    SuperGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    CrazyRussianHacker - незнае да зборува, и го кажува истото во секое видео + LifeHackовите ги има насекаде, тој само ги копира., Graveyard girl - No comment, катастрофа, незнам како некој може да ја гледа.., Rclbeauty101 - занесена, и ме нервира, незнам зошто. Jenna Marbles - прекрасна си беше, ама не знам што и стана.., HowToBasic - незнам како чисти дома.. А од македонциве ме нервираат Aleksandar Saveski и Anastasija Solunchevska.. Имаат 10 години, и видеата им се буквално 40 минути, снимани како со компир, и едитирање = 0. Значи деца, ако имате камера не значи дека треба да се брукате по интернет. И sorry за многу хејт, but I'm telling the truth.
     
    На lonelyheartsclub му/ѝ се допаѓа ова.
  16. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Мене најиритантен ми е PewDiePie, тоа педерче шведско! Се глупира, нормално за пари! Минатата година инкасирал 7 милиони долари од неговите видеа. Еве му го каналот:
    https://www.youtube.com/user/PewDiePie

    Геј и само геј + фејкер - тоа е типот!
     
    На LittlePinky и littlevampire им се допаѓа ова.
  17. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски

    Ми иде да се џитнам од негде..
     
  18. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    https://www.youtube.com/user/Zorannah

    Па не постои по иритантна јутуберка од оваа, не би ја нарекла визажист бидејќи нема ни в од тоа, само нафурана богаташка која очигледно сака да застане рамо до рамо со светски познатите визажистки ама тешко дека и успева. Жал ми е за козметиката што и ја пуштаат брендовите, има милион пати подобри артистки од неа кои ги заслужуваат.. Поим нема од шминка и тој препичливиот глас немам слушнато нешто поодвратно, катастрофа (facepalm) :@
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    леЛЕЕЛЛЛЕЕЕ ми одмиле животов. Што не е во ред со детево? Неможев да догледам до крај мајке ми!
     
    На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    ХАХАХА лелее, не знам зошто вака се ругаат.. НОГО МИ ЈЕ ДОСАДНОО офф мори мајкоо :D Мисли ако има пари и ајфон само него го чекаат на YouTube. :rofl:
     
    На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.