1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши јутубери (youtubers) според вас?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Valencia, 23 август 2015.

  1. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.409
    Зошто геј извини вака? Криво да не ти е што ти не праиш толку пари :lol:
     
    На Gosh, Butterfly-Girl, Srckata28 и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Да беше геј немаше да има преубава девојка. Абе љубоморни...
     
    На Lella, x.Daisy.x, Papillon.Papi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.409
    Па ајде де, само да се каже нешто..
    Јас не му ги ни гледам видеата, т.е. гледам некои ако ми изгледаат забавно, ама игрите претежно не, ама коа ќе рече некој вака..
    Плус мислам дека од сите он е најпосветен на работата и се труди да има секогаш видео поставено. Имаше пред една недела едно видео кај што кажа дека цел септември ќе биде отсутен, т.е. нема да биде дома и ќе биде зафатен со некој проект па уште од сега ги снимал видеата за да има секој ден поставено ново. Да беше некој друг немаше ни да се труди, што е еден месец нема сигурно да избегаат ако нема видеа, ама он којзнае колку време слободно вложил од сега да снима видеа за во септември. Можеше дечкото да си отиде на одмор 10 дена слободно со женската, ама ете беа само 3 или 4.
     
    На Gosh, LittlePinky, Papillon.Papi и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Мене тој ми е еден од најомилените. Не е дека не знае да зборува, туку е од Русија и нормално дека има различен акцент. На руски сосема нормално си зборува. Јас најмногу поради акцентот го гледам, многу ми е интересен. За лајфхаковите, да не се лажеме, ги има буквално насекаде, и на секој можен канал за лајфхакови, така што нема тоа никаква врска. Ама многу се труди и речиси секој ден става видеа. Исто така, не сите слични канали прават такви опасни експерименти.

    Вака исто викаа за Џастин Бибер. Само што Феликс е 1000 пати поинтелигентен, поубав и плус гејмер е. Разбирам зошто не можеш да го поднесеш. :rofl: И најлесно е да се каже дека е геј. Па и да е геј, боже мили, што има лошо во тоа?
    И се согласувам дека најмногу се труди од сите јутубери, не е малку секој ден да поставуваш по 2 видеа, другите по едно неделно ставаат и за тоа се жалат немале време.
     
    На Gosh и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски

    А ова девојче го знае некој или само мене ми излегува во suggestions?
    Не знам дали постои поиритантен јутјубер во светот, ај што ништо не ја разбирам што зборува, туку и сите видеа и се очајни.
     
    На Srckata28 и mirandaa им се допаѓа ова.
  6. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    ^На школо ли ќе оде или пак на диско ли,не знам.
    Он топик немам некој најлош според мене.Само Бетани Мота би ја ставила тука многу ми е вештачка.За Зоела имав слушнато дека на некој бесплатен фестивал била поканета но не учествувала бидејќи сакала да земе пари и од тогаш не ја многу сакам.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Зоела мене ми го скрши срцето кога се случи тој скандалот и се дозна дека друг и ја има пишувано книгата, а таа се потпишала. Не дека планирав да и ја читам книгата, ама ај :D
    А симпатична девојка ми е.
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  8. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски


    А оваа па? Од глупирање не знае веќе што да прави :puke: Некои (ретки) клипчиња се смешни, ама повеќето се...не знам...битно пари си зема....
    Па и мајка и ја има на 90% од клиповите и двете се шта да ти причам. Не знам дали стварно е толку глупа или? :headbang:
     
  9. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Зар му ги немаш видено видеата па ме прашуваш зошто е геј? Затоа што се прави педерче и на таа финта лапа пари од геј популацијата во Европа која едноставно сака да го гледа. :D
    Не е воопшто муабет за парите овде, туку за тоа дека се лигави, има пискаво гласче и едноставно неговите видеа се pointless. Никаква поента и суштина - кичерај и глупоќа! Бар да беше prankster ќе беше поинтересен. Точно е тоа дека е гејмер, игра игри и можеби е забавен за тие што живеат како него во свој гејмерски свет. Било како било PewDiePie ака Felix Arvid Ulf Kjellberg ми е антипатично гејче!

    Секој има право на свое мислење и за вкусови не се дискутира, а оваа тема бара да се крши тоа правило.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Абе каков prankster.. глупости! Отвори го оној Prank Invasion живи глупости. :D Плус изгледа не го знаеш значењето на зборот ''геј''.

    И ве молам, не сакам во темава да се препукуваме на пр. ако на еден му се допаѓа некој јутубер на друг не! :)

    By the way мило ми е што има голема одзваност темава и е активна. :)
     
    На Sunshine.Sunshine, Lella и NightBreaker им се допаѓа ова.
  11. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Ама работата е што не е „гејче“ туку тоа е неговиот стил на изразување, и токму тоа го прави поразличен, што не се лигави пред камера и изиграва некој многу јак, во стилот на PointlessBlog (немам ништо против Алфи, само давам пример). И немаш право да го нарекуваш геј кога не е геј, а за друго мисли си што сакаш, секој со свој став.
     
    На Gosh, Papillon.Papi и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  12. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.409
    Баш ме интересира што мислиш за Joey Graceffa?
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    lele lugje ova HOW TO BASIC e uzhas !
    Chovekov pravi uzhasni raboti samo. Odvraten e. Dodeka nekoi nemaat za leb, on si igra so hranata. Greota.
     
    На Nausicaa, XqueenX и LittlePinky им се допаѓа ова.
  14. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Дааааа..... Ти би сакала леб со поминат рок.... Во маркет работи дечкото и работите со поминат рок ги прибира дома. Јас би сакала да сними едно видео како средува после сето тоа...
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    samo kazhav deka mi e odvraten. I od kade da znam dali se so pominat rok ili ne? Ne prochitav nikade .
    ;)
     
  16. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Гејче, гејче и само гејче! Педерче класично! :D Еве и самиот си признава во ова видео хаха


    Мене отсекогаш ми бил интересен тој феномен - машко со многу слики со разни девојки на фб, а уствари он е педер. Претпоставувам таквите типови ви се машки другарки. :lol: Мислам дека овој феномен заслужува тема, можеби веќе постои. :D
     
    На x.Daisy.x и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  17. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Секој бе си се определува како што му наложила мајка природа.. што толку имаш против гејовите? Што сакаат нека си прават, ти гледај си за себе.
     
    На Alisa22, Gosh, SuperGirl8 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Ништо бе немам против тоа си е нивна работа што сакаат нека си прават, само си коментираме за најлоши YouTube канали. И одговорив на @x.Daisy.x што мислам тоа е се. Избалансирај си ги хормоните пред да ми се чаламиш така. :D
     
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    ^^ Не знам тука кој на кого се чалами ама ај по твое нека биде. :D

    Плус ти не ги коментираш како јутубери туку како персони од нивниот приватен живот.
     
    На Nigredo Odor, Gosh и biGirl им се допаѓа ова.
  20. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Кажував зошто мислам дека се најлоши јутјубери, а нивниот карактер и те како игра огромна мера. Нивните видеа се бескорисни во реалниот живот. Многу повеќе ценам видеа од практичен карактер. Како што кажав секој има свој вкус и невозможно е сите вкусови да бидат усогласени. Мислам дека и целата оваа тема е поставена на погрешни и негативни основи. Наместо најлоши, треба најдобри јутјубери да гласи. Но и тогаш ќе има препукувања, затоа што едноставно тоа ни е во нашата ДНК која не се менува и нема да се смени се дур не проработи генот на Александар Македонски. :D
     
    На Valencia му/ѝ се допаѓа ова.