1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши јутубери (youtubers) според вас?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Valencia, 23 август 2015.

  1. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Сите јутјубери што прават prankovi. Бакнување и петинг со случајни девојки на улица. Толку очигледно и наместено.
     
    На Indiegurl, Joi, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  2. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    А ние, македонците, имаме популарни влогери? Не знам како да најдам, баш ме интересира =)
     
  3. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Јана Дачович дефинитивно. Исфолирана девојка која гласот го прави како 2 годишно бебенце. Многу иритира..:^)
     
    На Keiner и arodoet20 им се допаѓа ова.
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Logan Paul. Со последното видео, дно. Никогаш не сум го следел, но секогаш ми бил со некоја негативна енергија додека сум го гледал ко гостин во видеа кај други јутјубери.
     
    На staycalm, crimson и Lella им се допаѓа ова.
  5. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Зa Logan Paul иритирaше и тoa штo Youtube дoзвoли дa зaврши нa trending се дoдекa Лoгaн сaмиoт не гo тргнa. А еден куп јутубери зa глупoсти беa демoнетaризирaни и беa бришени кaнaли и видеa пo нaрaчки нa филмски прoдукции, иaкo видеaтa спaѓaa вo fair usе.

    Нaјлoши видеo кaнaли се кaнaлите штo прaвaт видеa сo ефтинa aнимaцијa или вoзрaсни луѓе, generic музикa и некoлку пoпулaрни ликoви кaкo Елсa, Спaјдермен или миниoнс, чијa глaвнa публикa се мaли децa. Вaквите кaнaли се нaјпoпулaрни нa јутуб бидејќи стaвaaт еден куп тaгoви и дoлги нaслoви зa кoгa рoдителите ќе бaрaaт нa јутуб nursery rimes, kids songs, elsa или spidermen, јутуб ќе им ги дaде oвие видеa. Некoи се глупи и безврскa, aмa некoи имaaт рaзни мoрничaви рaбoти кaкo убивaње, крв, нaсилствo, бременoст и oперaции. Децaтa кoгa гледaaт нa тaблет или телефoн си кликaaт нa штo ќе им се види интереснo и мoже нa вaкви рaбoти дa нaлетaaт, тaкa дa пoжелнo е рoдителите дa ги прoверувaaт штo гледaaт. Спoред мене пoубaвo е нa мaлo дете цртaни дa му се пуштaт дa гледa, oткoлку нa јутуб дa си уклучувa секaкви видеa.
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Ricegum & the Paul браќата.
    Порано би споменала многу повеќе ама ... Одамна не гледам на Јутуб како што гледав порано, па сега немам време само за цела драма туку вака што ќе се истакни.
     
    На Cinderfakinrella и Gosh им се допаѓа ова.
  7. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Некојси извесен diesel patches - на Јутјуб ми излезе завчера видео со мрчење за Superwoman, па така го приметив. Му го отворив каналот, не само што и други видеа има против неа, туку повеќето од видеата му се такви. Зошто оваа е несмешна, зошто онаа е несмешна... кринџ од ова, кринџ од она (facepalm)
    Очигледно нема талент и материјал и смисла за хумор, па се обидува да стане јутјубер со плукање по други јутјубери. Катастрофа |(
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Casey Neistat - не знам зашто ич не ми се допаѓа како му се снимени видеата иако се смета за еден со најдобри едитирани видеа на Youtube. Физички исто не ми е пријатен за гледање, цело време е со наочари и некоја чудна гардероба за мене.

    Prankinvasion - најголемата катастрофа EVER! Ги гледам видеата само за да се посмеам на коментарите.

    GlitterForever17 - девојкава си има очигледно некои психички проблеми. Раскина со вереникот со кој претходно идеа 10 години и се венча со дете кое се има изјаснето дека е геј па дури и има учествувано во натпреварон на Matthew Lush " My gay online boyfriend". Не знам, можда е би (да не грешам душа) ама сепак..многу чудно.

    MyLifeAsEva, Ttyeala или како и да се пишува, Mia Stammer, Alisha Marie некако ужас ми се освен Remi Ashten таа некако ми се издвојува.

    Pewdiepie - некако многу ми е исфорсиран а женска му на времето многу ми беше убава, природна ама сега ми е многу kawaii некако чудна е.

    И оние од куќине на Ricegum и Jake/Logan Paul не можам да ги поднесам.

    Сигурно има уште ама не ми текнуваат сега..
     
  9. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    HowToBasic дефинитивно. Ова не е најлош јутубер туку ова е психопат.
     
  10. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.300
    Пол:
    Женски
    Омг и мене во последно многу ми се појавува, има неколку видеа за SuperWoman колку не била смешна, расист, многу ја мразел... Епа шо праи видеа за неа тогаш ако толку му е антипатична?
     
  11. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Не го знам јутуберот ама можам да си дозволам да кажам дека го користи нејзиното име за views поготово ако ја има во наслов или ако ја тагира.
     
    На Lella и Indiegurl им се допаѓа ова.
  12. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    bakaprase
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    А овие ги знаете?


    Им се јавуваат на фанови и им поставуваат прашања и тој што ќе има најмногу одговорени прашања добива награда. Каква награда? Ќе му ги лајкнат сите слики ма Инстаграм. (facepalm)
    Глупости.
     
    На tinka-mace, Regina.Phalange, theunforgiven и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Баш се кул дечките нит се вулгарни како некои само курви и такви вулгарни работи шо зборат, знаат дека ги гледат деца а и не се лоши интересни имат видеа.
     
    На arodoet20 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.999
    Допаѓања:
    22.513
    Пол:
    Машки
    Logan Paul, Jake Paul, Mark Dice.. :puke:
     
  16. arodoet20

    arodoet20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Јана Дачович,Џи пи наш..
     
    На Keiner му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Можда промашив а некој пишал, али независно колку да се интересни или имаат добри видеа, мразам фамилијарни канали или мајки јутуберки.
    Едно е сам да се снимаш и свесно да го споделуваш твојот живот со цел свет, ама да ги користиш твоите деца за да заработиш и цело детство да им е пред камера, никако.
     
    На Gosh и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
  18. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.108
    Допаѓања:
    5.290
    Пол:
    Женски
    Lele Pons
     
    На Gosh и Ketchup им се допаѓа ова.
  19. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Дали уште прави "comedy" видеа? Одамна ми нема излезено, тотално ја заборавив и неа и целото тоа друштво што беа винери
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.108
    Допаѓања:
    5.290
    Пол:
    Женски
    Да за жал..
     
    На Gosh и Regina.Phalange им се допаѓа ова.