1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најмила (A Favorita)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 6 јуни 2013.

  1. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Сакаш да кажеш дека Зе боб ќе умре и нема да бидат заедно со Донатела? :o Нееее :doh: :(
    И ако може линкче, каде ја гледате?
     
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Па ја има на Сител ноќе околу 00.15 и реприза сабајле во 06.15.
    Сега станува интересно
     
  3. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Знам, знам, ја гледам на Сител. Ама не ја следам од почеток, а сакам да ја изгледам. Затоа побарав линк. :)
     
  4. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Па разбираш португалски? Ја нема со поинаков превод на линкови, а наскоро ќе ја даваат репризно на Сител 3, па можеш таму од почеток да ја гледаш. И на Алфа ќе има бразилска серија наскоро, одвај чекам.
     
  5. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Мислам дека немам сител 3 :D значи каков баксуз сум, немогуќе... :worried:
    Инаку со гледање би се снашла на португалски, отприлика ќе знам што се случува, нема многу голем проблем да ми е :) Сега гледав на youTube ама никако не можев да ги најдам епизодите по ред, многу ми се расфрлани некако :worried:
    Ама ти благодарам за одговорот во секој случај :)
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Дани, мислам дека нема да умре, ама последната епизода ми беше толку нејасна и на брзина скоцкана па многу работи ми останаа нејасни а 2-3 пати ја гледав.
    Ги нема на нет сите, само првата и последната и некои исечоци од останатите.
    Ај за брзо ќе биде крај, барем така ми се гледа.
    Многу касно ја даваат, после 12ипол, често заборавам да пуштам, а често и не сум дома, така да можеле да најдат многу подобар термин а не за оние турски глупости по 20 пати ги репризираат.
     
    На Danilela и Barbica им се допаѓа ова.
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја пратам редовно серијава.Крајот на Флора се ближи изгледа,а и зависна станав од серијава.Фала богу една серија да не е турска и сихронизирана на македонски.Па португалски малку научив. 8)
    Зе боб некако одвратен ми е.Со сите жени бе па.А овој Елијас убаво и направи на Дедина.Еднаш ќе и опростиш ама она си продолжи.Само ми е жал за Грејс.Халеј ќе се смири ли со Лара?И која епизода сме кај нас? :)
     
  8. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Ќе заврши после Божиќ серијава.
    Мене омилен лик ми е Дамијао :inlove: :inlove: :inlove:
    Ова со Флора кога ја откри Гонзало беше смешки.
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.278
    Пол:
    Женски
    Jас ја загледав од неодамна серијата,преубава е.Cега,ме нервира Fлора се умилкува се прави наивна,не и личи,ама стариот убаво ја фати на дело :!: .A нели Mарија де Cеу му кажа на Kассијано оти бебето е негово,што впрочем и се поклапа со заканата на Fлора Mарија да потврди дека бебето е од Xалеј?Mалку и португалски поднаучив :D ,ама секоја чест за бразилските серии,најдобри се :bow:
     
    На Barbica му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Дај навистина кажете кој знае, Лара со кого ќе остане на крај?
     
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Што е ова вчера ја повторија епизодата од четвртокот,а денеска од петокот? |(
    Овие сител се за нигде значи. :fubar:
    Инаку серијата има 197 епизода,која епизода сме кај нас и кога ќе заврши,монотона ми станува серијава некако. :| |( :^)
     
  12. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не можам да се редактирам но сакам да ве известам сите љубители на серијава,завршува во петок. :D
    Требаше во среда(вечерва),но нели повторија 2 епизоди,затоа ќе заврши во петок.
    Тука беше крајот на Најмила,го дочекавме и тоа феминки. :D
     
  13. ivana63

    ivana63 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2013
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    229
    Малце е касно да коментирам, али нема везе :lol:
    Серијава почнав да ја гледам негде кога се вратив од одмор, изгледа јули беше,ми се виде интересна и си ја загледав. Сега гледам дека не сум направила грешка. :)
    Отприлика ги склопив коцките тогаш, ама ептен ми е криво шо не ја гледав од почеток. :|
    Инаку можев да претпоставам дека ќе заврши серијава во петок, затоа шо на Флора и дојде крај и се знаеше дека нема многу да ја тинтрат.
    Може ли некој во спојлер или па во ЛП да ми прати линк од убиството на Марсело ( ако ја имаше таа сцена во серијата), затоа шо ја барав и слики на гугл ама ништо не ми излезе. :(

    Ако некој сака некој нешто да ме праша, слободно нека се обрати до штабот за информации, т.е. до мене. :D
     
  14. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.252
    Допаѓања:
    124.698
    Ја пропуштив последната епизода а сите ги гледав до 1 и многу ми е криво,кај да ја најдам??????
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Не сум ја гледала,ама дека е Бразилсја боље Клон да ја откупеа.... Јас мислам дека 95посто што ја гледале Бразилската Клон се носталгични по неа.А и не би била висок буџет со оглед на тоа што е стара серија,а пак би била ептен гледана сигурна сум.Клон си е Клон,најдоброто од Бразил.Ако читаат телевизииве Ве молиме Клон,сакам да ја гледам Жаде и да си слушам Арапска музика,Фала чао.
     
    На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Па ја репризираа Клон пред три четири години.
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    На Алсат со Албански превод ;)
     
  18. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Не е точно, на Алсат одеше и со македонски. Ја даваа и на албански и на македонски така да имавме можност пак да ја гледаме, иако А1 веќе ја имаше репризирано претходно.
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Сега тоа ќе памтам јас :D Си изразив желба и тоа е тоа.Па и уште 10 пати да ја репризираат,барем вреди,ненадминлива е.
     
  20. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Дека е најдобра серија, најдобра е. Незаменлива и најквалитетна.
     
    На Saricko и ludoto19 им се допаѓа ова.