Најмила (A Favorita)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 6 јуни 2013.

 1. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Сакаш да кажеш дека Зе боб ќе умре и нема да бидат заедно со Донатела? :o Нееее :doh: :(
  И ако може линкче, каде ја гледате?
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Па ја има на Сител ноќе околу 00.15 и реприза сабајле во 06.15.
  Сега станува интересно
   
 3. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Знам, знам, ја гледам на Сител. Ама не ја следам од почеток, а сакам да ја изгледам. Затоа побарав линк. :)
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Па разбираш португалски? Ја нема со поинаков превод на линкови, а наскоро ќе ја даваат репризно на Сител 3, па можеш таму од почеток да ја гледаш. И на Алфа ќе има бразилска серија наскоро, одвај чекам.
   
 5. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Мислам дека немам сител 3 :D значи каков баксуз сум, немогуќе... :worried:
  Инаку со гледање би се снашла на португалски, отприлика ќе знам што се случува, нема многу голем проблем да ми е :) Сега гледав на youTube ама никако не можев да ги најдам епизодите по ред, многу ми се расфрлани некако :worried:
  Ама ти благодарам за одговорот во секој случај :)
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Дани, мислам дека нема да умре, ама последната епизода ми беше толку нејасна и на брзина скоцкана па многу работи ми останаа нејасни а 2-3 пати ја гледав.
  Ги нема на нет сите, само првата и последната и некои исечоци од останатите.
  Ај за брзо ќе биде крај, барем така ми се гледа.
  Многу касно ја даваат, после 12ипол, често заборавам да пуштам, а често и не сум дома, така да можеле да најдат многу подобар термин а не за оние турски глупости по 20 пати ги репризираат.
   
  На Danilela и Barbica им се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.359
  Допаѓања:
  134.665
  Пол:
  Женски
  Ја пратам редовно серијава.Крајот на Флора се ближи изгледа,а и зависна станав од серијава.Фала богу една серија да не е турска и сихронизирана на македонски.Па португалски малку научив. 8)
  Зе боб некако одвратен ми е.Со сите жени бе па.А овој Елијас убаво и направи на Дедина.Еднаш ќе и опростиш ама она си продолжи.Само ми е жал за Грејс.Халеј ќе се смири ли со Лара?И која епизода сме кај нас? :)
   
 8. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Ќе заврши после Божиќ серијава.
  Мене омилен лик ми е Дамијао :inlove: :inlove: :inlove:
  Ова со Флора кога ја откри Гонзало беше смешки.
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.742
  Допаѓања:
  4.169
  Пол:
  Женски
  Jас ја загледав од неодамна серијата,преубава е.Cега,ме нервира Fлора се умилкува се прави наивна,не и личи,ама стариот убаво ја фати на дело :!: .A нели Mарија де Cеу му кажа на Kассијано оти бебето е негово,што впрочем и се поклапа со заканата на Fлора Mарија да потврди дека бебето е од Xалеј?Mалку и португалски поднаучив :D ,ама секоја чест за бразилските серии,најдобри се :bow:
   
  На Barbica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Дај навистина кажете кој знае, Лара со кого ќе остане на крај?
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.359
  Допаѓања:
  134.665
  Пол:
  Женски
  Што е ова вчера ја повторија епизодата од четвртокот,а денеска од петокот? |(
  Овие сител се за нигде значи. :fubar:
  Инаку серијата има 197 епизода,која епизода сме кај нас и кога ќе заврши,монотона ми станува серијава некако. :| |( :^)
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.359
  Допаѓања:
  134.665
  Пол:
  Женски
  Не можам да се редактирам но сакам да ве известам сите љубители на серијава,завршува во петок. :D
  Требаше во среда(вечерва),но нели повторија 2 епизоди,затоа ќе заврши во петок.
  Тука беше крајот на Најмила,го дочекавме и тоа феминки. :D
   
 13. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Малце е касно да коментирам, али нема везе :lol:
  Серијава почнав да ја гледам негде кога се вратив од одмор, изгледа јули беше,ми се виде интересна и си ја загледав. Сега гледам дека не сум направила грешка. :)
  Отприлика ги склопив коцките тогаш, ама ептен ми е криво шо не ја гледав од почеток. :|
  Инаку можев да претпоставам дека ќе заврши серијава во петок, затоа шо на Флора и дојде крај и се знаеше дека нема многу да ја тинтрат.
  Може ли некој во спојлер или па во ЛП да ми прати линк од убиството на Марсело ( ако ја имаше таа сцена во серијата), затоа шо ја барав и слики на гугл ама ништо не ми излезе. :(

  Ако некој сака некој нешто да ме праша, слободно нека се обрати до штабот за информации, т.е. до мене. :D
   
 14. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  5.076
  Допаѓања:
  65.486
  Ја пропуштив последната епизода а сите ги гледав до 1 и многу ми е криво,кај да ја најдам??????
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  Не сум ја гледала,ама дека е Бразилсја боље Клон да ја откупеа.... Јас мислам дека 95посто што ја гледале Бразилската Клон се носталгични по неа.А и не би била висок буџет со оглед на тоа што е стара серија,а пак би била ептен гледана сигурна сум.Клон си е Клон,најдоброто од Бразил.Ако читаат телевизииве Ве молиме Клон,сакам да ја гледам Жаде и да си слушам Арапска музика,Фала чао.
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Па ја репризираа Клон пред три четири години.
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  На Алсат со Албански превод ;)
   
 18. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Не е точно, на Алсат одеше и со македонски. Ја даваа и на албански и на македонски така да имавме можност пак да ја гледаме, иако А1 веќе ја имаше репризирано претходно.
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  Сега тоа ќе памтам јас :D Си изразив желба и тоа е тоа.Па и уште 10 пати да ја репризираат,барем вреди,ненадминлива е.
   
 20. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Дека е најдобра серија, најдобра е. Незаменлива и најквалитетна.
   
  На Saricko и ludoto19 им се допаѓа ова.