1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  баш ме интересира како знаеме да изненадиме и да изнаенадат.... ајде кажете некои од вашите интересно добиени подароци или интересно подарени :)
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.243
  Допаѓања:
  43.111
  Од момчето - албум со фотографии од првиот ден од нашето запознавање (му бев позер - модел за една фотосесија :)) се до денот на мојот роденден. Уште му се радувам.
  Од другарките - сончогледов цвет, и колекција од мини сапунчиња и благодетчиња од Lush, зошто сум манијак по такви нешта... Можеби не е најоригинално, но е секако бесценето.
  Јас кога подарувам, гледам да е оригинално, или сама нешто му правам на подаркот, за да биде поинтересен :)
  Така, еднаш на две мои колешки им купив украсни кутии за накит, и ги спакував во хартија од весник во облик на бомбона а внатре во кутијата им ставив по едно сапунче - срце. Многу беа воодушевени.
  На другарките што се’ не сме си подариле! Од секси неглижеа до ET - вонземјанчето во облик на плишана играчка...

  Омилен подарок што сум го дала некому е кристално слонче што менува боја на сонце, во пакет со миризливи пенкала. Многу беше кул а истовремено практичен подарокот. 8)
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Мојот 23ти роденден го прославив во Париз и тоа на Ајфеловата кула. Таму дефинитивно го добив најубавиот подарок за роденден, понуда за брак :oops: Иако сето тоа беше изрежирано од моите пријатели за да ме ослободат од една „напаст“ а и тој што ми предложи брак беше малолетен :lol: сепак беше најубавиот и најоригинален подарок :D
   
  На Princess.S, pupi.girl, figgiMK и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  најубав подарок до сега ми беше мојот портрет нацртан од дечко ми за мојот 17ти роденден и бело маче за истиот... потоа имам добиено многу изненадувања свеќи и бело вино кога најмалку очекував...


  Од школските другари и друагрки добив лигавче (затоа што имам дола врска па ме зезаат ) добив едно такво за анкит внатре имаше 10 евро центи 20 и 30 :D и пишуваше денар си е денар...


  Добив и од другарките секси долна облека корсет танги и жабици во црно црвена... бидејќи тааа боја најмногѕу палела ... а влегоа во дискотеката со голема торта
  во форма на виножито и на неа ракети мн мн мн мн бев среќна :)
   
  На pink1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  А најнеобичен што сум го далааа... па спремив торта во форма на срце за мојот дечко одидов во еден кафиќ ги заолив кога ќе влезе тој да ги угаснат светлата и да јха пуштат хепи брдеј :D
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.712
  Допаѓања:
  150.522
  Летоска,на паркингот кај веро кај алумина,букет сончогледи од тетките што продаваат цвеќиња.Ама смешна беше и ситуацијата кога се закараа теткиците од кого да купи,почна една да ме убедува како сончогледот не бил здрав да го внесувам во соба хахахаха...Обожавам сончогледасти цветови,герберите ми се слабост,па ако може ова цветов под аватаров да ми го смените да ми биде гербер! :lol:
  Не е баш подарок,но јас така го доживувам од саканото,секоја моја желба останува запомнета,некогаш и инстант исполнета,зарем има подобар подарок од тоа од некој што го сакаш и те сака?!Ги сакам и книгичките кои ми ги подари,Кундера има посебно место во мојата не толку скромна колекција на книги.Не е необичен подарок,но е во склоп на оние инстант исполнети или запамтени па исполнети желби.
   
 7. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Najoriginalniot podarok mi e edna belegzija sto mi ja podari edno momce za da go pametam i da ne go zaboravam, inaku se znaevme dva tri dena i sakase da bbidam devojka ama jas ne sakav zatoa so prvo bese pomal od mene a vtoro si zamina na dr kontinent :worried:
  Isto taka ke go pametam i podarokot od edna skolska drugarka koja za rodenden mi podari edna muzicka kutija koja ja obozavam
  Isto taka mi se dopagja i koga kako podarok ke dobijam ruza ili buket od ruziii ili bilo kakvo cveke
   
 8. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Па вака си седев дома така по пижами ми се јави дечкото тогашен и ми кажа за 5 мин да излезам ми пуштил нешто по такси, и кога има што да видам ми пратил златно рипче во округло аквариумче и на него порака Ќе ти ја исполнам секоја желба
   
  На victoria, blackwave, Christina.A и 11 други им се допаѓа ова.
 9. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  112
  Епа.Хмм. Значи иам еден куп подароци од дечко ми, али најубав подарок т.е боље кажано ИЗНЕНАДУВАЊЕ ми беше на денот коа правевме 6месеци бевме кај него дома.. ии ми рече да ги затворам очите пред да влезам.. и ги затворив,а коа ги отворив ..цела соба беше со мали свеќички и миризливи срценца во разни бои :mrgreen: :oops:
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Ејјјјјјјјјј го заборавив и најискрениот подарок што некогаш сум го добила, значи беше некаде 23 и 40 кога се разделивме со дечко ми ( сега ми е бивши ), а после 24 00 мене ми беше роденден. И таман влегов дома се раскомотив си го наместив креветот и уште да си легнам гледам ми звони телефонот а саатот 23 и 59 и дечко ми ми вика ај излези надвор нешто да ти кажам, иако бев на пижами излегов и кога дојдов до него ми даде едно милка чоколадо колку да не бил со празни раце и затоа што сакал прв да ми го честита роденденот бев пресреќна и навистина не ми требаше др подарок ама утредента пак си добив подарок, и ден ден се радувам на такви ситници
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  racen casovnik od decko mi so nasite likovi :o nesto najubavo sto sum dobila kako poklon :roll:
   
  На tweety26 и snegulka21 им се допаѓа ова.
 12. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  ммммммм 2468 навистина добар подарок за мене најубав подарок беше од дечко ми пред 2 години за денот на вљубените ми даде албум со слики од нас двајца
   
 13. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  ај дајте некоја луда идеа за најнеобичен подарок? :))))))))
   
 14. bibs

  bibs Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  врвки за патики xD се шалам ;)
   
 15. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  za mojot 17 rodenden od deckoto dobiv prsten,najoriginalniot i najubaviot podarok dosega ;)
   
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Можеби не е којзнае колку необичен, но за мене најубав подарок што сум го добила до сега е за мојот 18 ти роденден, од дечко ми и тоа беше, покрај другото, мојата омилена книга со прекрасна посвета. :)
   
  На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Можеби не се најнеобични .. но ми се најдраги подароци :mrgreen:

  *Огромен постер со слики од другарките и јас за 17тиот роденден! (фатени моменти од мали па се до големи) :mrgreen:

  *Оригинално ЦД од THE DOORS! :mrgreen:

  *мало мало кутивче со приврзок внатре, одбрано со љубов, подарено со љубов, прифатено со изненадено лице и многу љубов! :mrgreen:
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  Нешто што стварно,искрено ви значело,најмногу ве израдувало...Од другарка,дечко,брат/сестра,родители...
  Мене најмногу ме радува букет цвеќе :$
  пааа чекаам да слушнам :)

   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Едно многу убаво, нежно ланче од Swarovski , со тиркизно срценце привезок.

  Една Superman маичка од USA.

  Една книга за роденден... Можам да набројувам уште (со ризик дека ќе звучам премногу идеалистички и corny) :lol: се' уште мислам и ЗНАМ дека најдобриот подарок кој можеш да го дадеш и добиеш е само вистинската Љубов ;)
   
 20. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  kucence samojed.Eden najubav poklon od mojata najdraga licnost...
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.