Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  98.612
  Пол:
  Женски
  Денеска го добив најубавиот поклон у живот и никад се немам толку израдувано. Добив преубави скапи подароци овој роденден ама ништо не ме израдува како ова. Најдобрите другарки од клас, копирале слики, направиле кутија што се отвора со машна средена е, се од хамер и внатре напишани преубави цитати за другарството. Колку само труд и внимание посветиле и колку е перфектно направена, си ја ставив во соба и премногу ми се допаѓа. Лесно е да купиш нешто материјално ама вака нешто на кое што е посветен толку труд ценам многу повеќе и многу повеќе ми значи.
   
  На ЕденЧлен, ilyan, Βικτωρία и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Не сум добила оригинален подарок а толку се трудам за другите..
   
  На blackwave и elimkd им се допаѓа ова.
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  28.517
  Пол:
  Женски
  Букет од ружи и грепки :)
   
  Последна измена: 6 септември 2017
 4. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  3.744
  Пол:
  Машки
  Пенкало од Microsoft и тастатура од Razer (Не дека е нешто необично но е прилично скапа)
   
 5. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.001
  Пол:
  Женски
  Дечко ми, сега сопруг, за една годишнина ми купи посебна салама и на неа ливче За мене ти си..и се дополнува со зборот ''Посебна'' од саламата :)
   
  На victoria, cresa-jagoda, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  20.417
  Пол:
  Женски
  Сум добила многу убави и вредни подароци, не знам кој да го издвојам како необичен. За мене најоригинален подарок е оној што ќе ме погоди на вкус.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 7. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.357
  Пол:
  Женски
  Лично изработен мини Харли од шрафови :l: Ништо и никој никогаш нема да го надмине овој подарок :bow:
   
  На cresa-jagoda и Ugly Duckling им се допаѓа ова.