1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

  1. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Не е најнеобичен..но замене е многу вреден подарок.Мојот син ми подари икона, која има посебно место во мојот дом.
    Затоа што е подарен со многу љубов и што е најбитно со свој заштеден денар.
    За мене не е битна оргиналноста на подарокот битно ми е од кого и како сум го добила.
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    за годишнина од врска голема рамка за слика 40x35 со слика внатре од најубавиот миг на одмор и на нејзе одоздоле посвета напишана од се срце.
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    хе хе , не мора да е од дечко нели..
    од другар во основно добив зелка во картонска голема кутија и заврзана со конецон јајца што врзуваат.
    и на 19от роденден добив кифла и паштета, па слатко си се најадов кога се вратив дома..ме погодија :lol:
     
    На blackwave, magic.girl, Angel-Wings и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Подарокот беше обичен - парфем, ама виткањето посебна приказна. :D Ставен во една од оние округли метални кутии за колачи, завиткана во хартија - рекламен плакат со логото на општината каде што живеевме порано со другарот (каде ли ја нашол)??? :^) и една огромна машна од тоалет хартија, целата измачкана со чоколадо.

    Одговор: Во животот за да дојдеш до убавите работи, мораш да поминеш низ многу гом*а!!!! :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На teddi, eloves, blackwave и 13 други им се допаѓа ова.
  5. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    Најдобрата другарка секоја година ми честита прва роденден преку тел и ми праќа НАЈУУУБАВИ пораки за среќен роденден а исто така она ми го има дадено најубавиот подарок.Рамка со слика од нас две сликата беше мн стара али будеше убави спомени а истота така таа им даде идеја на децата од мое одд за 13-ти роденден да ми купат баскет затоа што кошарката ми е во срце.Ми значат мн тие подароци но сепак материјлните работи не значат толку колку тој што ти го дал тоа ти посаку нешто најискрено и најубаво
     
  6. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    Jas celo vreme vikav deka sakam majmun za rodenden ama na sala :) i koga se razbudiv do mene imase eden ogromen plisan majmun (od drugarka mi) :D:D
     
  7. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ги има многу...Но ќе го издвојам сребрениот привезок што ми го подари дечко ми за 2 годиншнина со изгравиран неговиот лик на него :inlove:
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Другарка ми со кој пораснавме заедно, се пресели во Австралија кога имавме 15 години. Кога се врати по 2 години од таму ми донесе алка од едната страна изгравирано моето име, а од другата пишуваше Friends forever. А јас на неа денот пред да замине за прв пат во Австралија и подарив тетратка со корици на кои пишуваше засекогаш најдобри другарки. Во таа тетратка беа запишани сите наши лудории. Некаде имав и нацртано конкретно кои места и што се случувало. До ден денес ја чува тетратката и одвреме навреме кога ќе се чуеме на нет знае да ми каже - пред некој ден ја разгледував тетратката :)
    И на ова не се сетив. За први мај со дечко ми бевме во стара куќа во село. Додека се шетавме низ ливадите си берев цветчиња малечки белки. Сега малку е лош квалитетот на сликата ама може мислам да се види што пишува со белите цветчиња. Посветено од мене до него :)
    [​IMG]
    И оваа торта за неговиот роденден од мене...
    [​IMG]
     
    На papagal4e и wolf4e им се допаѓа ова.
  9. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    И на ова не се сетив. За први мај со дечко ми бевме во стара куќа во село. Додека се шетавме низ ливадите си берев цветчиња малечки белки. Сега малку е лош квалитетот на сликата ама може мислам да се види што пишува со белите цветчиња. Посветено од мене до него :)
    Леле колку романтично.Уф прекрасно е... :)
     
  10. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Најнеобичен подарок добив за мојот 16 роденден, од две најдобри другарки добив огроооомна кутија завиткана во украсна хартија, а во неа имаше три пара танги, чорапчиња, тоалетна хартија, влошки и кондоми. А внатре во кутијата, имаше до пола надувани балони и кутијата беше продупчена горе на капакот и од таму излегуваа два балони. Прекрасен подарок.

    Најоригинален подарок добив за мојот 16 роденден, од мајка ми и татко ми добив рамка за слика, а внатре мојата омилена слика(од мене) со текст кои тие самите го измислиле и напишале, торта со истата слика и еден преубав и премал кристал од Сваровски во форма на срце, за кој долго време собирам пари да си го купам, ама никако да соберам и на крај тие ми го купија, а пред тоа ми велеа како сум можела за тоа да давам пари, дека тоа е глупост, ама сега сфатив зошто така ми велеле :)
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kikickaaa

    kikickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    торта :^:
     
  12. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Не е којзнае колку оригинален но за мене беше прекрасен - 17 бели ружи за мојот седумнаесетти роденден од личност која едвај ја познавам :) ..И начинот на кој ги добив .. Ме восхити :)
     
  13. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Подарокот беше - банџи скок од моите родители :rofl: :rofl: :rofl:
    ми ја исполнија желбата и тој подарок НИКОГАШ нема да го заборавам.
    *bungee*
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.506
    Пол:
    Женски
    Светло розево перниче и на него со плави букви испишана порака за пријателство.
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски

    најбоља идеа досега ми даде !
    ќе има ли некој хуман да ми каже кај може во битолава да набавам златно рипче и соодветен сад за чување на истото ? а и колку чинат ? благодарам однапред :)
     
  16. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Najubav podarok sto sum dobila e za mojot rodenden od decko mi-prsten belo zlato so 8 livcinja zatoa sto se fativme na 8 Mart so posveta deka 8cata e edinstveniot beskonecen broj za beskonecno mnogu denovi pominati zaedno :inlove: ,a najoriginalno nesto sto sum podarila bese za ovaa Nova godina na decko mi mu napraviv kalendar za 2010 so nasi sliki soodvetni za mesecot,na pr. za dekemvri slika od nas na sneg , za juli slika od nas koga bevme na odmor i sl. i preprepremnogu bese iznenaden :wasntme:
     
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    |(
     
  18. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.651
    Пол:
    Женски
    Најнеобичен, :lol: од дечко ми , пред некое време кога му бев љута.Земал кутии, и од најголема,кон најмала, и во најмалата прстенче |( се разочарав,од цело тоа вадење на кутиите |( но сепак убав беше подарокот.
    А најоригинален ми беше, детската соба, од моите.. За роденден за рок од 2/3 саати додека ме "избркаа" од дома ми наместиле нов мебел и нови шкафчиња, но ја за тоа ништо незнаев.. и после кога ја видов само :| ... :lol:
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  19. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    ејјјјјј колкуууууууууууууууу дооооооооооооооооооброоооооо!!!!!!!!!!!!! :inlove:


    најубавиот подарок за мене е оној што го добив од дечко ми за "роденден"(беше 8ми мај накај 11 ипол часот, после 12 нели 9ти мај - мојот роденден). Всушност тоа беше едно плико и имаше шари со Том и Џери( се завркававме дека сме како нив, само се караме а си се сакаме всушност тогаш бевме другари :D) прво тоа ме изненади и после ми шепна на уво : oтвори го, битна е содржината .. и јас си го отварам и пишуваше со многу љубов се гледаме после 12 часот .. прво не го сватив и се насмеав .. и после дојде 15 минути подоцна и рече како сакал да прошета низ паркот па дали сум била за .. блабла и отидовме се шетавме и настана муабет за љубов(тој знаеше дека го сакам 8) ) и спомна таму за него дека бил заљубен тазе ама многу и јас одма у КОЈА? и он У ТЕБЕ како пушка! и ја за малце ќе паднев од клупата и му го прашав дали се шегува такви прашања глупави што се неопходни :angel: и он ми вика не као .. и ме праша да сме заедно и јас да и хепи енд и ѕвони другарка ми и прашува каде сум и он вика не ја замарај сега има дечко(тоа ми беше многууууууууууууу убаво, иако е ништо посебно хахах :)) и она исклучи и така си правевме муабет и јас го прашав за пликото што значење имаше и тој вика па дека се гледаме со љубов после 12 како сега, заљубени и мене толку ми треба полетав! :inlove: и сеуште го сакам, мамата негова! ]:)
    И жалам што се распишав ама немаше да ја сватите поентата за најубав подарок така :D :D
     
    На Angel-Wings и sweetyears им се допаѓа ова.
  20. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Гледам дека не ти е јасно за 8цата, епа ако земеш лист и писувај го бројот 8 можеш колку сакаш пати без да го тргнеш пенкалото, за разлика од било кој друг број. Се надевам ме разбра ;)
     
    На Angel-Wings и snegulka21 им се допаѓа ова.