1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

  1. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    ако е како што мислам, без да се тргне пенкалото можат да се напишат и другите броеви... :^)
     
  2. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Ама може бесконечно пати на истата 8ца , за разлика од пр. 3ка или 7ца...пробај ке видиш ;)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    ^ Епа може и на бројот 3 и на бројот 7 да се пишува бесконечно пати така што кога ќе ја напишеш 3ката, пак ја пишуваш од долу нагоре па така до бескрај... :lol:
    Ти ја сфаќам поентата ива, се шалев, но мислам дека бројот 8 повеќе е поврзан со бесконечно со тоа што кога ќе ја свртиш однопаку осмицата го добиваш знакот за бесконечност, откако тоа со листот со пишувањето ;)
     
  4. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Нема везе битно има некоја врска со бесконечноста :D :D :D
     
  5. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Најголемото мече од продавницата :D :D :D
     
  6. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    ееееее најголемото слончиште, шо е поголемо и од мене :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Има многу ама еден ми е посебно драг. Златна плочка на која има насликано наша слика и доле е изгравиран датумот на нашата венчавка- оригинален подарок за прва годишнина ;) . Додека бевме дечко и девојка знаеше постојано да ме изненадува. Честопати со цвеќе, мечиќи , зеќичи, вина....
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  8. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    подарокот не е ништо посебен затоа е и необичен.во романија не имаше од секоја држава студенти и мене ми беше роденден и го добив поклонот од сите.а тоа беше една црвена слатка кутијка поклонче која кога ја отворив беше полна со обични ливчиња,ама најобични.тоа беше најоригинално.на секое ливче имав честитки од секој посебно на англиски и на нивен јазик,бев пресреќна значи не беше нешто скапо ама беше оригинално,необично и го обожавам.често ги читам пораките и плачам,зошто многу ми значат...бев најсреќна на цела планета
     
    На MarchelineAmaru и annnni им се допаѓа ова.
  9. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    преубав прстен [​IMG] заедно со големо зајаче тогаш сакаше да бидиме дечко и девојка и затоа ми подари
     
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    8 обрнето во вертикала е знак за бесконечност :) затоа осумката е симбол :*
     
  11. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Денес добив подарок можеби не е најоргинален но од земјата и од верата која потекнува сепак е добар подарок... важно е внимамието.Албански коњак во рачна изработка, резба со ликот на Богородица ...Од соработник со кој соработуваме ... Ете на нивниот празник се сетил да посвети внимание и да не заблажи со нивните татлии , баклави :)
     
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Najneobi4niot podarok shto nekogash sum go dobila e mini mrtove4ki kov4eg (okolu 30cm) ,ra4no izraboten od mojot najveren drugar,oboen so crn lak za nokti i vo nego edna sirota barbika,so izbrishani o4i i demek krvavi,razbushavena vo kosata i oble4ena vo nekoe gothic (home-made) fustan4e.Koga go vidoF,srceto mi zastana od radost...samo toj ja razbira mojata potreba od mra4ni raboti i barbiki...:P

    A najiskreniot podarok...he...bash me pogodi...Pred 6 godini,koga se vrativ od natprevar so osvoeni dva medali,taman stignav doma,mi se javi mom4eto koe go ljubev poveke od sopstveniot zivot i mi re4e da se vidime,sakal da mi 4estita...Se pojavi pred mojata zgrada so buket od beli rozi i posveta "4 the best"...i bez oko da mu trepne me iznabaknuva i re4e deka sme oficijalno vo vrska...a ne me ni prasha dali sakam hhh:P Shteta shto nasheto vreme pomina :'(

    Едит : Мислењето е редактирано од страна модератор. Користете текст во боја, само тогаш кога сакате да истакнете некој дел од постот.
    [mod-kirilica:1mugeyf5][/mod-kirilica:1mugeyf5]
     
    На spellbound му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Пред 3 дена добив можеби не најнеобичен или пак најоригинален, но многу значаен подарок, парфем - 1 million (женскиот). Причината беше дека се запишав на факултет, а тој многу добро знаеше во какви услови учев па ме награди за одличниот успех. И баш му реков, дека ќе го употребам на првиот студентски час, па преку парфемот тој да е до мене.
     
    На Biba22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Мојата најдобра другарка ми подари пано со заеднички форографии и лифчиња на кои беа напишани многу заедничи авантури . Секогаш коа ке го погледнам се развеселувам . А мајка ми знае дека јас сум голем обожавател на украси за во соба , така да на мојот 14 роденден ми подарија 14 убаво украсени кутии со по еден украс. Многу ми се допадна , навистина се потрудиле :*
     
  15. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Не е најоргинален ама за мене нај посебен поклон од дечко ми...Огромно розее прасе со срцее во рака...мн се изненадив едвај го внесов во такси...после добив и дете на прасето помало исто такво....

    А најоргинален и најнеобичен...Му пњкав цело време дека сакам постела од рози :wasntme: ии идам кај дечко ми...кај него еден куп исечени латици од розии..и на кревет наши иницијали и огромно срце направено од нив... :inlove: бев пријатно изненадена ( пошто не е он по вакви работи )...а што беше најбоље ( розите ги крадел по дворови со еден другар)....сите дома се изненадија од дечко ми и од неговиот гест...ептен беше најубавоо :l:
     
    На pamelche, Offspring и delvi им се допаѓа ова.
  16. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Најнеобичен подарок добив од татичко за мојот роденден кога во кутии во форма на срце во најмалечката пронајдов нешто што не го ниту очекував...Ми вели ајде ќерче отвори,ја отворив најголемата и излезе помала,ја отворив и таа,излезе уште една,и таа,и таа и на крај најмалечката,а во неа имаше златно ланче со обетки,телефон нокиа н97 и 300евра...Си го сакам секогаш знае како да ме израдува :)
     
  17. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Најогигинален подарок ми беше ...За 8ми март еден школски беше вљубен во мене а јас го сакав само како другар нвм то супер ни беше односот....И знаеше тој дека обожавам бели рози и на училиште пред сите ми донесе една совршена бела роза...Подоцна дома ми донесе црвен катанец во вид на срце од Swatch и то оти бев болна... :)

    Иначе од другарките за сите родендени поклоните се преоригинални ме мрзи да ги пишам... Ама најмногу плачев ко ми купија диплома за најдобра другарка :lol: ги сакам ♥
     
  18. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    најНЕобичен подарок ми беше пољубац од еден школски значи,да не речам нај нај добар другар ми беше сите тајни си ги знаевме и пред 2 години во школо на мојот роденден,ме викна во wc и како демек среќен роденден ова она и баааааап :* ........Неможев да издржам а да не се расплакам од смеа :rofl: После ми беше лут некое време али помина тоа му кажав дека го гледам како моето nerd пријателче и така си се смиривме :lol:
     
  19. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Една половина од камен во форма на срце изваден од морките длабочини со надеж дека еден ден ќе се состави и ќе му се врати првобитната форма... :u:
     
    На red му/ѝ се допаѓа ова.
  20. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    книгата Камасутра од цимерката :D
     
    На Night.Star му/ѝ се допаѓа ова.