Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  ако е како што мислам, без да се тргне пенкалото можат да се напишат и другите броеви... :^)
   
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  Ама може бесконечно пати на истата 8ца , за разлика од пр. 3ка или 7ца...пробај ке видиш ;)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  ^ Епа може и на бројот 3 и на бројот 7 да се пишува бесконечно пати така што кога ќе ја напишеш 3ката, пак ја пишуваш од долу нагоре па така до бескрај... :lol:
  Ти ја сфаќам поентата ива, се шалев, но мислам дека бројот 8 повеќе е поврзан со бесконечно со тоа што кога ќе ја свртиш однопаку осмицата го добиваш знакот за бесконечност, откако тоа со листот со пишувањето ;)
   
 4. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  Нема везе битно има некоја врска со бесконечноста :D :D :D
   
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  Најголемото мече од продавницата :D :D :D
   
 6. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  ееееее најголемото слончиште, шо е поголемо и од мене :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.270
  Допаѓања:
  5.115
  Има многу ама еден ми е посебно драг. Златна плочка на која има насликано наша слика и доле е изгравиран датумот на нашата венчавка- оригинален подарок за прва годишнина ;) . Додека бевме дечко и девојка знаеше постојано да ме изненадува. Честопати со цвеќе, мечиќи , зеќичи, вина....
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 8. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  подарокот не е ништо посебен затоа е и необичен.во романија не имаше од секоја држава студенти и мене ми беше роденден и го добив поклонот од сите.а тоа беше една црвена слатка кутијка поклонче која кога ја отворив беше полна со обични ливчиња,ама најобични.тоа беше најоригинално.на секое ливче имав честитки од секој посебно на англиски и на нивен јазик,бев пресреќна значи не беше нешто скапо ама беше оригинално,необично и го обожавам.често ги читам пораките и плачам,зошто многу ми значат...бев најсреќна на цела планета
   
  На MarchelineAmaru и annnni им се допаѓа ова.
 9. ChocoladeGirl

  ChocoladeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  2
  преубав прстен [​IMG] заедно со големо зајаче тогаш сакаше да бидиме дечко и девојка и затоа ми подари
   
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  8 обрнето во вертикала е знак за бесконечност :) затоа осумката е симбол :*
   
 11. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Денес добив подарок можеби не е најоргинален но од земјата и од верата која потекнува сепак е добар подарок... важно е внимамието.Албански коњак во рачна изработка, резба со ликот на Богородица ...Од соработник со кој соработуваме ... Ете на нивниот празник се сетил да посвети внимание и да не заблажи со нивните татлии , баклави :)
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Najneobi4niot podarok shto nekogash sum go dobila e mini mrtove4ki kov4eg (okolu 30cm) ,ra4no izraboten od mojot najveren drugar,oboen so crn lak za nokti i vo nego edna sirota barbika,so izbrishani o4i i demek krvavi,razbushavena vo kosata i oble4ena vo nekoe gothic (home-made) fustan4e.Koga go vidoF,srceto mi zastana od radost...samo toj ja razbira mojata potreba od mra4ni raboti i barbiki...:P

  A najiskreniot podarok...he...bash me pogodi...Pred 6 godini,koga se vrativ od natprevar so osvoeni dva medali,taman stignav doma,mi se javi mom4eto koe go ljubev poveke od sopstveniot zivot i mi re4e da se vidime,sakal da mi 4estita...Se pojavi pred mojata zgrada so buket od beli rozi i posveta "4 the best"...i bez oko da mu trepne me iznabaknuva i re4e deka sme oficijalno vo vrska...a ne me ni prasha dali sakam hhh:P Shteta shto nasheto vreme pomina :'(

  Едит : Мислењето е редактирано од страна модератор. Користете текст во боја, само тогаш кога сакате да истакнете некој дел од постот.
  [mod-kirilica:1mugeyf5][/mod-kirilica:1mugeyf5]
   
  На spellbound му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  Пред 3 дена добив можеби не најнеобичен или пак најоригинален, но многу значаен подарок, парфем - 1 million (женскиот). Причината беше дека се запишав на факултет, а тој многу добро знаеше во какви услови учев па ме награди за одличниот успех. И баш му реков, дека ќе го употребам на првиот студентски час, па преку парфемот тој да е до мене.
   
  На Biba22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.630
  Мојата најдобра другарка ми подари пано со заеднички форографии и лифчиња на кои беа напишани многу заедничи авантури . Секогаш коа ке го погледнам се развеселувам . А мајка ми знае дека јас сум голем обожавател на украси за во соба , така да на мојот 14 роденден ми подарија 14 убаво украсени кутии со по еден украс. Многу ми се допадна , навистина се потрудиле :*
   
 15. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Не е најоргинален ама за мене нај посебен поклон од дечко ми...Огромно розее прасе со срцее во рака...мн се изненадив едвај го внесов во такси...после добив и дете на прасето помало исто такво....

  А најоргинален и најнеобичен...Му пњкав цело време дека сакам постела од рози :wasntme: ии идам кај дечко ми...кај него еден куп исечени латици од розии..и на кревет наши иницијали и огромно срце направено од нив... :inlove: бев пријатно изненадена ( пошто не е он по вакви работи )...а што беше најбоље ( розите ги крадел по дворови со еден другар)....сите дома се изненадија од дечко ми и од неговиот гест...ептен беше најубавоо :l:
   
  На pamelche, Offspring и delvi им се допаѓа ова.
 16. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  Најнеобичен подарок добив од татичко за мојот роденден кога во кутии во форма на срце во најмалечката пронајдов нешто што не го ниту очекував...Ми вели ајде ќерче отвори,ја отворив најголемата и излезе помала,ја отворив и таа,излезе уште една,и таа,и таа и на крај најмалечката,а во неа имаше златно ланче со обетки,телефон нокиа н97 и 300евра...Си го сакам секогаш знае како да ме израдува :)
   
 17. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.299
  Пол:
  Женски
  Најогигинален подарок ми беше ...За 8ми март еден школски беше вљубен во мене а јас го сакав само како другар нвм то супер ни беше односот....И знаеше тој дека обожавам бели рози и на училиште пред сите ми донесе една совршена бела роза...Подоцна дома ми донесе црвен катанец во вид на срце од Swatch и то оти бев болна... :)

  Иначе од другарките за сите родендени поклоните се преоригинални ме мрзи да ги пишам... Ама најмногу плачев ко ми купија диплома за најдобра другарка :lol: ги сакам ♥
   
 18. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  103
  најНЕобичен подарок ми беше пољубац од еден школски значи,да не речам нај нај добар другар ми беше сите тајни си ги знаевме и пред 2 години во школо на мојот роденден,ме викна во wc и како демек среќен роденден ова она и баааааап :* ........Неможев да издржам а да не се расплакам од смеа :rofl: После ми беше лут некое време али помина тоа му кажав дека го гледам како моето nerd пријателче и така си се смиривме :lol:
   
 19. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  114
  Една половина од камен во форма на срце изваден од морките длабочини со надеж дека еден ден ќе се состави и ќе му се врати првобитната форма... :u:
   
  На red му/ѝ се допаѓа ова.
 20. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  книгата Камасутра од цимерката :D
   
  На Night.Star му/ѝ се допаѓа ова.