Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

 1. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.993
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  Најубавиот подарок е Животот што ми го подарија мама и тато,како и несебичната љубов без никаков интерес:)

  Ама во оваа листа не можам да ги изоставам и едно мало бело мече од друштвото за мојот 15-ти роденден,кој помина пред девет години а јас од мечето не можам да се разделам,просто го обожавам:)) иии прстенот од дечко ми за првата годишнина.:) :*
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  Ксилофон - е се убив од лупање кога бев малецка, динг донг динг донг, ама постепено и Биљана платно белеше научив да ја свирам.

  Книга за грчките богови, митови и легенди. Така некако се викаше, портокалова знам беше книгата :) Најомилена ми беше и ја читав и препрочитував безброј пати.

  На други подароци не ми текнува, овие ми се највпечатливи, најмили и најмногу на нив се сеќавам :)
   
 3. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  Збирки книги од една пријателка... Има и други но овој подарок ми е најдраг некако бидејќи ме изненади најмногу
   
 4. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  ахаха леле ме потсети на нешто одамна заборавено..
  имав (ги уништив ) и ксилофони и синтисајзер - од оние играчките
  и исто глупости трескав и и јас ја научив биљана ама само почетните 10 тона :rofl:
  и уште една семафор нешто така беше ... :rofl:
   
 5. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.789
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  Најдобриот подарок... пааа.. :?:

  Животот! :)
   
 6. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  725
  Карикатура од мене. Дефинитивно најоригиналниот подарок што го имам и плус не очекував воопшто :)
   
 7. marijana..maca

  marijana..maca Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  Добив карта за на Цецаа и си поминав феноменално... и никогаш нема да го заборавам тој поклон :inlove: :inlove: :inlove:
   
 8. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.382
  Допаѓања:
  7.449
  Пол:
  Женски
  Абе мојот за роденден што и го подарија нај-оригинален е без сумња :rofl:

  Гумени клик-клак,јојо и јаже за скокање :D
  Кај им текна жити господ :D

  А иначе јас што сум дала е пепељара една у облик на фудбал (дека беше со фудбал не за другои едно парфемче минијатурно :lol:
   
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  прстен бело злато со дијамантче од дечко ми за роденден :)
   
 10. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  4.054
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  Па немам најдобар.. сум добивала некои ситни поклони или се нешто што не ми се свиѓало. Пребирлива сум си јас. :lol: Највеќе ми се допаднало кога ми подариле книга, многу беше убава и кога ми купија еднаш еден многу убав парфем што веќе неможам да го најдам. Ама исто ми се свиѓа кога ми даваат пари, тогаш што сакам јас ќе си купам. :D
   
 11. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Најдобриот подарок кој сте го добиле...

  Ланче со пеперутка сребрено од дечко ми и си го обожавам :)
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Бабушка од Русија. :) Подарена од две посебни личности. Ја чувам на посебно место и многу ми значи. :)
  Не е преголем подарок, но многу ја сакам. Го ценам нивното внимание и ме потсетува на нив.

  А што сум го подарила, дефинитивно жолтите, пластични шатчиња на тато за роденден. :D Мало - будало, ден денес ме зезаат за ова.
   
  На R.U.Z.I.C.A и wolf4e им се допаѓа ова.
 13. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Дечко ми :inlove: :inlove: :inlove: . Ова го сфаќам како поклон од другарка ми зошто она ми го намести :*
  Најубав поклон зошто е најдоброто суштество на планетава, во чие срце има место за сите, ама најмногу за мене.
  Сите поклони од него зошто се дадени од срце и со најмногу љубов :inlove:
  Колата од мама и тато, ви ветувам дека наскоро ќе се осмелам да полагам иако ми е страв најмногу на свет :tmi: :$
   
 14. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  184

  8 е знак за безконечност затоа што нема почеток и крај ,секогаш можеш да почнеш да го пишуваш од каде сакаш и да завршиш каде сакаш, мислам дека разбравте. :?: :D
   
 15. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  најубав поклон од дечко ми за роденден ,насликани заедно како карикатури. Тогаш бевме во почеток на врска и немавме заедничка слика ,ама тој нашол начин (на кој не се секавам ) да се сликаме со телефон и ја извадил сликата и ја однеел некој да не наслика и коа ми ја подари мн бев срекна и позитивно изненадена :inlove: Најголемо изненадување до сега , а после тоа следуваа од него и други изненадувања што и не беа со материјална содржина ама ми беа многу драги ;) Затоа и највише си го сакам зашто знае како да ме расположи и изненади :) :* :inlove:
   
 16. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.832
  Најдобриот поклон што сум го добила е од другарките за роденден, Твистер. Незнам од кај го нашле и кај им текна не такво нешто...јас тогаш прв пат видов. Така у живот не сме се смееле, се испреплетовме цели и обично на 2 недели се собираме и уште играме пред искачање, како мали деца. :D
   
  На PinkPanterka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968
  Најоригинален подарок добив кога бев на одмор и на денот на мојот роденден во море најдов златен прстен. Уште да знаев од кого е подарокот :$
   
  На fairy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.630
  Една рамка голема колку плазма телевизор со заедничка фотографија со другаркитее и доле во кошот пишуваше Friends forever со мали букви . Кога ке ја погледам низ глава ми се премотуваат сите заеднички авантури . Овој поклон го добив за оваа Нова Година. :)
   
 19. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Сеуште не сум го добила - сакам да ми поклонат книга со посвета :)
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.803
  Пол:
  Женски
  Најубав и најдраг подарок ми се бисерите од сопругот за дипломска.Посебно ми значат затоа што во периодот кога ги нарачал да ги изработат бевме скарани и на крај памет не ми падна дека ќе ми подари нешто. Замислете ми ја само фацата....повеќе се израдував што се смиривме..