1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

  1. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    Најубавиот подарок е Животот што ми го подарија мама и тато,како и несебичната љубов без никаков интерес:)

    Ама во оваа листа не можам да ги изоставам и едно мало бело мече од друштвото за мојот 15-ти роденден,кој помина пред девет години а јас од мечето не можам да се разделам,просто го обожавам:)) иии прстенот од дечко ми за првата годишнина.:) :*
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    Ксилофон - е се убив од лупање кога бев малецка, динг донг динг донг, ама постепено и Биљана платно белеше научив да ја свирам.

    Книга за грчките богови, митови и легенди. Така некако се викаше, портокалова знам беше книгата :) Најомилена ми беше и ја читав и препрочитував безброј пати.

    На други подароци не ми текнува, овие ми се највпечатливи, најмили и најмногу на нив се сеќавам :)
     
  3. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    Збирки книги од една пријателка... Има и други но овој подарок ми е најдраг некако бидејќи ме изненади најмногу
     
  4. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    ахаха леле ме потсети на нешто одамна заборавено..
    имав (ги уништив ) и ксилофони и синтисајзер - од оние играчките
    и исто глупости трескав и и јас ја научив биљана ама само почетните 10 тона :rofl:
    и уште една семафор нешто така беше ... :rofl:
     
  5. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    Најдобриот подарок... пааа.. :?:

    Животот! :)
     
  6. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Карикатура од мене. Дефинитивно најоригиналниот подарок што го имам и плус не очекував воопшто :)
     
  7. marijana..maca

    marijana..maca Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Добив карта за на Цецаа и си поминав феноменално... и никогаш нема да го заборавам тој поклон :inlove: :inlove: :inlove:
     
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Абе мојот за роденден што и го подарија нај-оригинален е без сумња :rofl:

    Гумени клик-клак,јојо и јаже за скокање :D
    Кај им текна жити господ :D

    А иначе јас што сум дала е пепељара една у облик на фудбал (дека беше со фудбал не за другои едно парфемче минијатурно :lol:
     
  9. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    прстен бело злато со дијамантче од дечко ми за роденден :)
     
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    Па немам најдобар.. сум добивала некои ситни поклони или се нешто што не ми се свиѓало. Пребирлива сум си јас. :lol: Највеќе ми се допаднало кога ми подариле книга, многу беше убава и кога ми купија еднаш еден многу убав парфем што веќе неможам да го најдам. Ама исто ми се свиѓа кога ми даваат пари, тогаш што сакам јас ќе си купам. :D
     
  11. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Најдобриот подарок кој сте го добиле...

    Ланче со пеперутка сребрено од дечко ми и си го обожавам :)
     
  12. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Бабушка од Русија. :) Подарена од две посебни личности. Ја чувам на посебно место и многу ми значи. :)
    Не е преголем подарок, но многу ја сакам. Го ценам нивното внимание и ме потсетува на нив.

    А што сум го подарила, дефинитивно жолтите, пластични шатчиња на тато за роденден. :D Мало - будало, ден денес ме зезаат за ова.
     
    На R.U.Z.I.C.A и wolf4e им се допаѓа ова.
  13. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Дечко ми :inlove: :inlove: :inlove: . Ова го сфаќам како поклон од другарка ми зошто она ми го намести :*
    Најубав поклон зошто е најдоброто суштество на планетава, во чие срце има место за сите, ама најмногу за мене.
    Сите поклони од него зошто се дадени од срце и со најмногу љубов :inlove:
    Колата од мама и тато, ви ветувам дека наскоро ќе се осмелам да полагам иако ми е страв најмногу на свет :tmi: :$
     
  14. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185

    8 е знак за безконечност затоа што нема почеток и крај ,секогаш можеш да почнеш да го пишуваш од каде сакаш и да завршиш каде сакаш, мислам дека разбравте. :?: :D
     
  15. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    најубав поклон од дечко ми за роденден ,насликани заедно како карикатури. Тогаш бевме во почеток на врска и немавме заедничка слика ,ама тој нашол начин (на кој не се секавам ) да се сликаме со телефон и ја извадил сликата и ја однеел некој да не наслика и коа ми ја подари мн бев срекна и позитивно изненадена :inlove: Најголемо изненадување до сега , а после тоа следуваа од него и други изненадувања што и не беа со материјална содржина ама ми беа многу драги ;) Затоа и највише си го сакам зашто знае како да ме расположи и изненади :) :* :inlove:
     
  16. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Најдобриот поклон што сум го добила е од другарките за роденден, Твистер. Незнам од кај го нашле и кај им текна не такво нешто...јас тогаш прв пат видов. Така у живот не сме се смееле, се испреплетовме цели и обично на 2 недели се собираме и уште играме пред искачање, како мали деца. :D
     
    На PinkPanterka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Најоригинален подарок добив кога бев на одмор и на денот на мојот роденден во море најдов златен прстен. Уште да знаев од кого е подарокот :$
     
    На fairy90 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Една рамка голема колку плазма телевизор со заедничка фотографија со другаркитее и доле во кошот пишуваше Friends forever со мали букви . Кога ке ја погледам низ глава ми се премотуваат сите заеднички авантури . Овој поклон го добив за оваа Нова Година. :)
     
  19. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Сеуште не сум го добила - сакам да ми поклонат книга со посвета :)
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Најубав и најдраг подарок ми се бисерите од сопругот за дипломска.Посебно ми значат затоа што во периодот кога ги нарачал да ги изработат бевме скарани и на крај памет не ми падна дека ќе ми подари нешто. Замислете ми ја само фацата....повеќе се израдував што се смиривме..