Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Најнеобичен подарок шо сум го добила хм... чорапчиња од дечко ми :D
  Цело лето се заебавме како не ми било жешко со чорапи, како сум можела нон стоп да ги носам (имам 6 прсти, се шалам) .. :rofl: :rofl:
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
  Hајубав поклон?E сега ми текнува кога мажот ми(тогашен дечко)се врати од странство и мајка му имаше пуштено црн со малку бело фустан :inlove: на прв поглед се залубив,а јас не сум толку по фустани,ама овај многу убав беше така до коленици :lol: за веридбата добив едни мали обетчиња од бело злато и многу многу ги сакам :) за 17 роденден добив bvlgari обетки,а мојов знаеше дека ги сакам,и ми ги купил :wasntme: на друго не ми текнува :^)
   
 3. Bambi.12

  Bambi.12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Хмм имам така поинтересни подароци од мојот дечко кој исто како мене и тој е по романтиката :) Бевме излезени да прославиме 2 месеци и отидовме на вечера и седнавме и вели сложувалка ќе имаш да споиш и вади од џебот ќесенце и јас внатре во него огледалце, розето со срце на него, и во него на парче лист во форма на срце имаше по еден збор и моја раб беше да ја спојам реченицата. Реченицата беше In this mirror you will see the most beautiful girl in the world :)))) Многу бев изненадена затоа што релативно малку одевме тогаш. И тој е спортист и во друга држава игра па бев рекла дека сакам да добивам писма и тој ми прати писмо по пошта честитка на која пишува благодарам што те имам, и внатре со негов ракопис ми честита за месечнина :) Потоа за денот на мојот роденден не можеше да си дојди, па со помош на некој од тука по такси милка срце, и со честитка за роденден, а подарокот ми го даде кога си дојде, вечерта пред да славам, сребрена нараквица која има приврзок две срциња :)) И пред некој ден кога беше тука подарок секс коцки, на кои едната коцка има поза а другата има место и ги фрчаш двете па која се погоди тоа правите :))))))) Како да не го сакам најмногу, тоа се само дел од работите што ги има направено, но и јас имам направено за него, си се гледаме и чуваме, но да не се распишувам многу сега.. :) поздрав
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ragdoll

  Ragdoll Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  најнеобичен подарок-капа за бањање во форма на домат и тоа насмеан,ваљда дека ќе се бања со мене :rofl:
   
  На biggirlsdontcry и Nevermore им се допаѓа ова.
 5. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.844
  Да бил оригинален ќе ми текнеше до сега, ама не сум добила :x
   
  На biggirlsdontcry и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.016
  Вуду кукла :D
  патче за во када, да ми праи друштво додека се бањам де :D
   
 7. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  ве молам за помош..овој месец мислам во март моите родители прават 25години во брак..сребрена свадба :) и со сестрами сакаме да ги изненадеме со некој убав и оригинал поклон...ај дајте некоја интересна идеја, предлог .... ви благодарам :$
   
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  нивна фотографија која ем е една од подрагите или ако имате фамилијарна зголемете им ја и најдете убава рамка и пишете на сликата напред посвета некоја убава љубовна или нешто што би им значело на двајцата
   
  На Angel-Wings и delvi им се допаѓа ова.
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.016
  би ти препорачала да отидеш во продавницата на L`Adoro навистина имаат интересни и уникатни работи кои би можеле да им подарите на родителите, како што спомна Карак, рамка со фотографии, епа таму имам видено огромна рамка со повеќе делови како слагалица, часовник со рамки за слика, има мн идеи, види си
   
 10. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Има повеќе поклончиња...секогаш дечко ми и мајка ми успеваа да ме изненадат у смисол ќе чијат нешто да искоментирам дека ми се допаѓа-па да ме изненадат со него :inlove:
  Едни од поомилените ми се:
  [​IMG]вакво слично маченце од дечко ми ,без никаков повод ми го даде :inlove: со голема панделка на него а тоа малечко душиче :*
  [​IMG]-oд најдобрата другарка иста ваква само црвена,ми ја донесе од странство а знаеше дека сакам да си купам :*
  [​IMG]oд ечко ми пак,од едно патување :P
   
 11. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  88
  А каде ги гравираат тие работи? Во златара или...??? Ај ако знаеш пиши ми. :)
   
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Кутија со мојот омилен чај. И ептен, ептен се израдував :)
   
 13. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.538
  Необично може не е ама мене ептен ми се допадна дента кога бранев диплома од колешќите добив меченце многу убаво онака облечено со капа и со очила и наметка баш онака облечено како што бевме облечени за фрлањето на капите ептен се израдував
   
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.636
  Најнеобичен подарок добив од мама. Јас кога нешто ќе видам на тв, а е за играње т.е. за мали деца, го барам, ама ко на зезање. И кога прв пат излегоа оние на топшоп перничињана со животно згора и и велам „ај купи ми бе мамооо..“. И таа ми вика „аха, ќе ти го купам, мала си ти...“ И пред некој ден доаѓа дома поштарот имал нешто за мама. И даде тој некое ливче, кое немав појма што е, а било она за да си подгинеш пакет. И таа веднаш замина. Кога дојде дома, ја гледам со такво перниче со куче, дека многу сакам кучиња. Ептен ме израдува. Не очекував дека ќе ми купи такво несто.. :) :inlove:
   
  На DeRose, Nevermore и karenin им се допаѓа ова.
 15. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  одамна сакав да ми купат мало маче, а нешто татко ми ко демек не сакаше. И така после одредено време нешто ме вика горе дојди и кога гледам една кутија и кога излезе од неа едно мало маченцее најслаткоо најубавоо. Преесреќна сум во моментов и еве го сега до мене седи се гали уфф срцка малаа
   
 16. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Во сабота го славев мојот 18 роденден го поканив и моето срценце кое го сакам најмногу :) ми донесе мече можеби за некого подарокот е скромен но мене ми значи премногу кога е подарен од личност што ја сакаш и со многу љубов еве го и сега тоа преслатко меченце како стои пред мене хехе :* :* :*
   
 17. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Не знам точно за кој роденден беше и во кафиќот моето семејство ми го испратија најголемото мече што постоеше во мојот град навистина бев пресреќна.А исто така бев пресреќна и кога за мојот роденден добив крзнено елече :inlove: Бидејќи беше меко ми доаѓаше со него да спјам

  Исто така бев пресреќна кога точно во 00:00 моитеми подарија две плишани зајаченца кои се бакнуваат и кога ке ги растегнеш има звук на бакнување и викаат I LOVE YOU мала икона и картичка во вид на смеалче и во неа напишано порака кои тие самите ја имаа измислено.

  А исто така за роденден добив и големо розево срце на кое пишува LOVE :inlove: :rofl:
   
  На DeRose му/ѝ се допаѓа ова.
 18. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  770
  најоригинален подарок добив од идната свекарва :D минатиот месец имав роденден и таа ми подари целосно стаклена рамка, висока околу еден метар, а широка 70 цм одприлика, со заедничка слика од дечко ми и моја.. :) :inlove:
   
  На joy1 и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Абе луѓе, мечиња и парфеми ви се необичен и оригинален подарок? Гледам секоја втора тоа го пишува.
   
  На Cacy, wizardess, Biba22 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Најоригиналниот и подарокот кој ме развесели максимално кога го отворив беше голема кутија со шминки, четчиња, и сјајчиња, а заедно со тоа и една шик ташничка :) Им се радував тооолку многу бидејќи се совпаднаа со мојот вкус. Дури и фотосесија со нив си направив хахахах :D
   
  На DeRose и Angel-Wings им се допаѓа ова.