Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Претпоставувам палома марамчињата добиени од сестра ми како многу мала.
  Ах, колку убаво беа завиткани.
  Во таква голема кутија со голема панделка како на филмовите. :lol:

  Хмм..
  За драги и погодени подароци можам да наведам повеќе, на најоригинален не можам да се сетам.

  Можеби моментот кога дечко ми ме поведе во едно кафуле само за да ми подари дива роза.
  Не ретко ми подарува рози. Тоа ни е нашето цвеќе да речам.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Andzelika

  Andzelika Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  172
  Уф јас имам доста вакви необични поклони(немам нормален :D )Ама поклонот за девојачката ми беше No.1 .
  За девојачката другарките не можеле да најдат стриптизер( или биле ептен грдички или скапи). И другарка ми по маж и од Шпанија нарачала да ми донесе "дечко на дување".
  [​IMG]

  Го дотерале го средиле и тоа беше мажот на нашата вечер. Во кафичот каде што бевме мислам дека немаше човек што не дојде да го изанализира мојот "стриптизер". :rofl: :rofl: Сега служи како душече за на вода :lol:
   
  На Stoimenovska, Angel-Wings, Meggy и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Glare

  Glare Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Имам многу подароци од блиски луѓе, од луѓе што си ги сакам, најнеобичен подарок нема меѓу нив но затоа посебен ми е секој поклон од дечко ми и не ми е важна цената на поклонот туку важно ми е вниманието и љубовта со која е подарено.
   
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.630
  Најоргиналниот подарок го добив за мојот 11 роденден од вујко ми. Во една голема кутија од телевизор - помала.Во помалата - помала.Во помалата - помала.И се така,до ептен малечко кутиче - розово. Внатре на едно мало перниче ( оние што ги ставаат за накит ) лежеше едно ланче во форма на срце. Срцето се отвараше и внатре имаше слика од мене и од вујче. Најубавиот подарок.

  btw: Чувството отварајќи ги сите убаво-завиткани кутии - па се до целта.. Ах,како во некоја бајка да се наоѓав. Се шарено,оргинално. :*

  [​IMG]
   
  На Stoimenovska, DeRose, Cacy и 3 други им се допаѓа ова.
 5. CocoSumner

  CocoSumner Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  10
  Книга со текстови, рачно напишана.. Прекрасен подарок, од прекрасна личност.. :)
   
  На wizardess му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  192
  Златно рипче како милениче со се аквариум. Ама, баш не го сакав.
   
 7. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  Плутена тапа. Ама беше толку добро завиткана во кутивка па со панделки и све то :D
   
 8. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  290
  Оваа година добив за роденден подарок од другарка беше албум со слики од мене и од неа и со секоја слика имаше текст,се знаемее од мали заедно учевме 8 години имаше слики и каде што сме мали навистинаа нешто необично :)
   
 9. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.513
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Прстенот што си го добив од дечко ми за годишница...знаеше дека сакам прстен и ми купи! :)
   
 10. Extraordinary.girl

  Extraordinary.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  419
  Во последно време се чувствувам како секој ден да ми е св Валентин :D Личноста која ја сакам е најоригиналниот подарок што сум го добила. :)
  Ружата што ми ја подари на железничка пред да си оди. Бев шокирана :) Розево плишано слонче кое ми стигна пред врата додека беше на одмор со уште поубава посвета.
  На вчерашната средба ме изненади со милка бомбони :)

  За недела дена ќе заминува за Словенија, па сакам да му подарам нешто пооригинално и за паметење. Зашто времето е кратко не ќе можам да ја нацртам нашата заедничка слика на платно, се двоумам дали да ја нацртам на лист од блок и да напишам посвета. Или да купам некоја уникатна кутија и внатре на сите јазици да му напишам Те сакам на ливчиња во разни бои? Any ideas? :)
   
  На DeRose му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vesni4kaxd

  vesni4kaxd Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  43
  пред да се фатам со дечко ми секогаш кога ке излегувавме тој беше со iPodot на фармерки закачен и секогаш му го земав да слушам музика... и од ко се фативме по 2 дена ми беше роденден и тој ми го даде поклонот тогаш исто така iPod ми го даде 2 дена порано оти не можел да дочека, знаел дека ке сум очекувала некаков поклон ама не дека денес и го сакал чуството ко ке изненадел некој така..... срцка тој.....
   
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.792
  Пол:
  Женски  Леле блазеси ти :D :D :D мене животна желба ми е да одам во Париз, а предлог за брак ако добијам таму ауууу па најсреќна ќе бидам
   
  На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.553
  Најнеобичен подарок кој сум го добила е обична шолја за кафе или чај со хороскопски знак на неа.
  Ми ја подари бившиот и необичноста е во тоа што е со неговиот хороскопски знак, :D .
   
  На biggirlsdontcry и DeRose им се допаѓа ова.
 14. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Најнеобишен подарок ми бил од мајка ми албум со слики од кога сум се родила па се до денес,исто така од мојота најдобра другаркарка огрома слика уремена од нас двете како мали(5-6 години),а нај оригинален ми бил ланскиот поклон коњ,и ова години карти за авион за Париз,потоаза мојот 5-ти роденден куче и така
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.377
  Пол:
  Женски
  Извини те молам ама се пресмеав. дефинитивно необично :lol: :rofl:
  Незнам најнеобичен знам најромантичен торта срце од мојата посила половина ама не дома туку пред влез а клупите придружена со свеќа, ружа и музика. :inlove:
   
 16. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  9.549
  Пол:
  Женски
  Најоргинално од другарка ми, која од огромен хамер ми направи еден вид на честитка. Имаше напишано среќен роденден, нацртано колаче со свеќа и уште многу многу детали, кои покажуваа дека било правено со внимание.

  И иако звучи смотано, исто еден од најнеобични подароци кои ќе го памтам дека беше смешен, ми беше кога пред некоја година бившите школски ми дадоа пакет, а внатре имаше само многу паломи, затоа што бев прочуена плачка,па да ми се најдат.. :lol:
   
 17. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Не сум добила необичен туку сум подарила.
  еднаш на една другарка и купивме пано од плута и сите напишавме пораки ,ги закачивме и го украсивме :)
  а на другарка и купивме постери со периоден систем(многу сака хемија) и кутија крем банани! :D
   
  На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
 18. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
 19. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  Досега не сум добила ваков подарок...се надевам во иднина ќе добијам!
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  118
  најнеобичен и најоргинален подарок беше сега за мојот 20 роденден од еден близок пријател на мојте розева дрвена кутија за накит преубаво спакувана со многу машни дури и ми беше жал да ја отворам и кога ја отворив не ми се веруваше што гледам кутија од мобилен телефон а внатре мобилен на тач :lol: баш си се израдував како мало дете :lol: