1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Претпоставувам палома марамчињата добиени од сестра ми како многу мала.
    Ах, колку убаво беа завиткани.
    Во таква голема кутија со голема панделка како на филмовите. :lol:

    Хмм..
    За драги и погодени подароци можам да наведам повеќе, на најоригинален не можам да се сетам.

    Можеби моментот кога дечко ми ме поведе во едно кафуле само за да ми подари дива роза.
    Не ретко ми подарува рози. Тоа ни е нашето цвеќе да речам.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Andzelika

    Andzelika Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    176
    Уф јас имам доста вакви необични поклони(немам нормален :D )Ама поклонот за девојачката ми беше No.1 .
    За девојачката другарките не можеле да најдат стриптизер( или биле ептен грдички или скапи). И другарка ми по маж и од Шпанија нарачала да ми донесе "дечко на дување".
    [​IMG]

    Го дотерале го средиле и тоа беше мажот на нашата вечер. Во кафичот каде што бевме мислам дека немаше човек што не дојде да го изанализира мојот "стриптизер". :rofl: :rofl: Сега служи како душече за на вода :lol:
     
    На Stoimenovska, Angel-Wings, Meggy и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Glare

    Glare Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Имам многу подароци од блиски луѓе, од луѓе што си ги сакам, најнеобичен подарок нема меѓу нив но затоа посебен ми е секој поклон од дечко ми и не ми е важна цената на поклонот туку важно ми е вниманието и љубовта со која е подарено.
     
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Најоргиналниот подарок го добив за мојот 11 роденден од вујко ми. Во една голема кутија од телевизор - помала.Во помалата - помала.Во помалата - помала.И се така,до ептен малечко кутиче - розово. Внатре на едно мало перниче ( оние што ги ставаат за накит ) лежеше едно ланче во форма на срце. Срцето се отвараше и внатре имаше слика од мене и од вујче. Најубавиот подарок.

    btw: Чувството отварајќи ги сите убаво-завиткани кутии - па се до целта.. Ах,како во некоја бајка да се наоѓав. Се шарено,оргинално. :*

    [​IMG]
     
    На Stoimenovska, DeRose, Cacy и 3 други им се допаѓа ова.
  5. CocoSumner

    CocoSumner Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Книга со текстови, рачно напишана.. Прекрасен подарок, од прекрасна личност.. :)
     
    На wizardess му/ѝ се допаѓа ова.
  6. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Златно рипче како милениче со се аквариум. Ама, баш не го сакав.
     
  7. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Плутена тапа. Ама беше толку добро завиткана во кутивка па со панделки и све то :D
     
  8. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Оваа година добив за роденден подарок од другарка беше албум со слики од мене и од неа и со секоја слика имаше текст,се знаемее од мали заедно учевме 8 години имаше слики и каде што сме мали навистинаа нешто необично :)
     
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Прстенот што си го добив од дечко ми за годишница...знаеше дека сакам прстен и ми купи! :)
     
  10. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    Во последно време се чувствувам како секој ден да ми е св Валентин :D Личноста која ја сакам е најоригиналниот подарок што сум го добила. :)
    Ружата што ми ја подари на железничка пред да си оди. Бев шокирана :) Розево плишано слонче кое ми стигна пред врата додека беше на одмор со уште поубава посвета.
    На вчерашната средба ме изненади со милка бомбони :)

    За недела дена ќе заминува за Словенија, па сакам да му подарам нешто пооригинално и за паметење. Зашто времето е кратко не ќе можам да ја нацртам нашата заедничка слика на платно, се двоумам дали да ја нацртам на лист од блок и да напишам посвета. Или да купам некоја уникатна кутија и внатре на сите јазици да му напишам Те сакам на ливчиња во разни бои? Any ideas? :)
     
    На DeRose му/ѝ се допаѓа ова.
  11. vesni4kaxd

    vesni4kaxd Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    43
    пред да се фатам со дечко ми секогаш кога ке излегувавме тој беше со iPodot на фармерки закачен и секогаш му го земав да слушам музика... и од ко се фативме по 2 дена ми беше роденден и тој ми го даде поклонот тогаш исто така iPod ми го даде 2 дена порано оти не можел да дочека, знаел дека ке сум очекувала некаков поклон ама не дека денес и го сакал чуството ко ке изненадел некој така..... срцка тој.....
     
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски



    Леле блазеси ти :D :D :D мене животна желба ми е да одам во Париз, а предлог за брак ако добијам таму ауууу па најсреќна ќе бидам
     
    На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Најнеобичен подарок кој сум го добила е обична шолја за кафе или чај со хороскопски знак на неа.
    Ми ја подари бившиот и необичноста е во тоа што е со неговиот хороскопски знак, :D .
     
    На biggirlsdontcry и DeRose им се допаѓа ова.
  14. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    Најнеобишен подарок ми бил од мајка ми албум со слики од кога сум се родила па се до денес,исто така од мојота најдобра другаркарка огрома слика уремена од нас двете како мали(5-6 години),а нај оригинален ми бил ланскиот поклон коњ,и ова години карти за авион за Париз,потоаза мојот 5-ти роденден куче и така
     
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Извини те молам ама се пресмеав. дефинитивно необично :lol: :rofl:
    Незнам најнеобичен знам најромантичен торта срце од мојата посила половина ама не дома туку пред влез а клупите придружена со свеќа, ружа и музика. :inlove:
     
  16. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Најоргинално од другарка ми, која од огромен хамер ми направи еден вид на честитка. Имаше напишано среќен роденден, нацртано колаче со свеќа и уште многу многу детали, кои покажуваа дека било правено со внимание.

    И иако звучи смотано, исто еден од најнеобични подароци кои ќе го памтам дека беше смешен, ми беше кога пред некоја година бившите школски ми дадоа пакет, а внатре имаше само многу паломи, затоа што бев прочуена плачка,па да ми се најдат.. :lol:
     
  17. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Не сум добила необичен туку сум подарила.
    еднаш на една другарка и купивме пано од плута и сите напишавме пораки ,ги закачивме и го украсивме :)
    а на другарка и купивме постери со периоден систем(многу сака хемија) и кутија крем банани! :D
     
    На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
  18. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
  19. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    Досега не сум добила ваков подарок...се надевам во иднина ќе добијам!
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mops

    mops Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    119
    најнеобичен и најоргинален подарок беше сега за мојот 20 роденден од еден близок пријател на мојте розева дрвена кутија за накит преубаво спакувана со многу машни дури и ми беше жал да ја отворам и кога ја отворив не ми се веруваше што гледам кутија од мобилен телефон а внатре мобилен на тач :lol: баш си се израдував како мало дете :lol: