1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MadeinHeaven, 29 јануари 2010.

  1. Bubamaricka

    Bubamaricka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    1.134
    Допаѓања:
    2.131
    За некој роденден не знам точно на кој од другарките и другарите добив канта за ѓубре, а во кантата околу 3000 денари сите по денарче ама буквално 3000 денари во ситни денарчиња :) Кога ми ја дадоа кантата не можев да ја додржам колку беше тешка :)
     
  2. Anshu

    Anshu Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    34
    Хахаха колку само се смејам кога ќе се сетам на мојот најнеобичен подарок. Кога бев помала, многу сакав домашни миленичиња, бев опседната и постојано зборував за нив. На мојот 14ти роденден, дојдоа моите другарки со огромна кутија, убаво украсена и уште поубава машна. Кога ми ја дадоа, додека ја носев во собата, почувствував дека внатре нешто се движи и почнав да викам на другите кои беа поканети бегајтее, има животинчеее. Ја ставам кутијата во сред соба и умирам од љубопитност, а и сите останати коишто не знаеја што има во кутијата. Кога ја отворив, има што да видам - јаболки! По тој момент: 2 секунди молк, а после сите вакви бевме :rofl: :rofl:
     
    На Divinebutterfly, senza.parole и feminium им се допаѓа ова.
  3. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Вистинска морска ѕвезда...
    Првата љубов,симпатија,првиот бакнеж.... го гледам ми иде со маска за нуркање и ми вели еве за тебе е :o Морска Ѕвезда :o Мрдаше и цела беше црвена,крвава. Ми рече ќе ја оставам да се исуши па ќе ти ја дадам утре.
    Ми ја даде и си ја донесов од Турција тука. Низ преуредување на станот, низ рушење на мојата соба,преместување на мебел, низ секакви работи помина и не ми се загуби.Ете ја сеуште тука на бирото ми стои после 5години. :D :inlove:
     
    На Gosh, Elena69221, Jenniffer и 8 други им се допаѓа ова.
  4. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Бившиот за роденден ми купи шише вода :rofl: Кога одевме во Веро, постојано ги гледав шишињава, и за роденден ми купил едно :) После беше чудно да се објаснувам кога ќе ме прашаа што ти купи? - Абе шише вода, ама да видиш какво е, дизајнирано, многу е убаво...:D

    [​IMG]
     
    На Shalitra, Jane.Birkin, Gosh и 12 други им се допаѓа ова.
  5. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.838
    Пол:
    Женски
    Најубавиот подарок, всушност сите подароци од дечко ми, ми се драги, па макар и чоколадо да е знае со стил да ме изненади, но најмногу ме изненади за 23 роденден , ми беше купил кратка сукна, тој ја беше купил и ме тераше да ја пробам за да види дали ми е точна, зашто знаеше дека ја имав бендисано, мислејки дека тоа е поклонот. Вечерта кога дојде кај мене, кога излегувам буќет од 23 ружи бели и црвени, спакувана сукната и 23 свеќички за на тортата за да дувам :D :inlove:
     
  6. Lostedlove

    Lostedlove Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Таблет од татко ми ^_^
     
  7. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    |( До сега сите ми го промашуваат подарокот..Ај да видам тато шо ке ми даде коа ке си дојде од дк..:)
     
  8. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Најнеобичен и најоригинален беше подарокот кој го добив од мојот љубен за нашата прва годишнина.
    Огномет само за мене!
    Никој дотогаш, не ми подарил толку оригинален подарок. Никој дотогаш не направил да се чувствувам толку посебно.
    Се сеќавам на таа ноќ, како да беше вчера.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Skyfall

    Skyfall Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.147
    Романтична вечера, собата беше целата со свеќи, во чинијата имав ружа, а на столот подарок. Тоа беше за првата годишнина.
    За еден роденден, дојде кај мене со букет ружи, испаднавме да славиме и кога си дојдов поклонот беше на мојот кревет (ангажирал другарка да го донесе кај мене) :)
     
  10. Liebe.Love

    Liebe.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    24
    Бакнеж од оној мојот :)
    Виолина од мама
    Гитара од тато
    робот, рачно изработен од бато, бато и дада :)
     
  11. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Од сестра ми добив приверзок за клуч во форма на срце и на него пишува Најдобрата Сестра. :wasntme: Ќе си пукнам колку ми е жал шо го изгубив со се клучевите :@
    А од дечко ми, секој подарок ми е убав и оригинален, од часовник Сватч, за 18 роденден, и златен прстен за Валентин по само 6 месеци врска, до свеќник, обетки, мечиња и што уште не. :wasntme:
     
  12. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.177
    Ситници што живот значат.

    Првото е памфлет од Јапонскиот аеродром, и самиот термин Fragile ANA му звучело ептен мекано, а последното е одбележувач за книга со малечка гејша. Патичињата ми ги погодил до 1000 и бескрај... Уште мал милион чудесии имам, ама ова е највпечатливото, дефинитивно.
     

    Прикачени фајлови:

    • fragile.jpg
      fragile.jpg
      Големина на фајлот:
      308,8 KB
      Прегледи:
      538
    На Mama25, 1209, LittlePinky и 14 други им се допаѓа ова.
  13. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Најубав најомилен и најоригинален поклон (не беше поклонот толку оригинален колку начинот на кој ми го дадоа) ми беше за 18 роденден :) вечерта во 12 нели ми честитаат ова она и една преубава ташна добив и тука радости ова она и седиме и татко ми вика е сега пошто имаш 18 ние решивме да ти купиме акции од една фирма еве повели види, ми дава лист го отварам и онака гледам цела збунета, какви црни акции |( и го отвара листот гледам нешто осигурување, не знам што и пишуваше онака го гледам не капирам, се вртам накај татко ми а он ми мафта со клучеви од кола, јас уште по збунета се вртам се смеам не ми се верува и ми викаат иди на прозор, отидов на прозор и директ под прозор паркирана мојата лепота :)
    луѓе стварно пошокирана никогаш не сум била, дефинитивно ова ми е најомилениот подарок за роденден, и многу ми е драго што брат ми го има се тоа снимено :) :wasntme:
     
    На senza.parole и ivancekitty им се допаѓа ова.
  14. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Уште немам добиено некој необичен,убав подарок :(
     
  15. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Јас за роденден обично не добивам подароци, така да нема ништо ниту необично, ниту специјално.
     
  16. octoberrr

    octoberrr Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Најнеобичниот подарок ми го поклониа другарите за мојот 14 роденден, кондоми. :|
     
  17. macka5

    macka5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    307
    За мојот 15ти роденден, летоска таман што се вратив од летен камп, се договоривме да излеземе цел клас. И добро доаѓам ја на местото кај со треба да се чекаме , нема никој. И ја цела онаква со е работава,( ова не беше точно за мојот роденден , туку 3 дена по него) ии и се јавувам на другарка ми ии ја прашувам кај си бе и она ми вика ај качи се докај мене да се досредам па заедно ќе идеме. И добро се качувам влегувам внатре нема никој. И се чудам, со е работава. Влегувам кај нејзе во соба ги глеам сите се набутале 20 деца иии ми се дераат ИЗНЕНАДУВАЊЕ. Буквално се потресов, ко ретардирана почнав да плачам ии сите ме изгушкаа. Ми имаа спремено торта, подарок огромно срце што пишува на него те сакам, балончиња ии хамер на кој ставиле слики и напишале за нашата најмила претседателка.
    :inlove: Навистина се душички, е ај да не ги сакаш. Ова ми беше најубавиот роденден , засекогаш! :inlove:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dreams.678

    Dreams.678 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    60
    хаха, да ама 8ката ја пишиваш без никаде да застанеш.. ако ја пишуваш 3ката кога ќе завршиш со пишивањето на 3 доле застануваш и пак идеш нагоре, па горе пак застануваш па идеш надоле...А, кај 8ката тоа е сврзано, без да застанеш, бесконечно, можеш да вртиш... :!: Мислам дека ме разбра.. ;) :D :clap: Инаку, прекрасен подарок во секој случај :inlove:
     
  19. Lavander

    Lavander Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    91
    Најнеобичен и најоргинален подарок ми подари татко ми не се сеќавам точно за кој роденден беше,ми подари mp3 player кога уште не ни знаев што е тоа и ретко кој имаше такво нешто во Македонија. Бев збунета и пресреќна :)
     
  20. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски