1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најперспективен факултет?

Дискусија во 'Образование' започната од Annika, 27 јануари 2010.

  1. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Ако си одил средно фармација оди фармација упознат си со се, ама ако не ти е фармација многу тешко ке ти оде, треба многу голема желба, а не да се двоумеш
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Christ55

    Christ55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Немам одено на фармација средно , но интересно ми е ,но ми е страв да не заглавам баш затоа што немам одено средно фармација и имам завршено гимназиско образование
     
  3. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Треба многу јака желба се е формули, хемии. Ама ако имаш желба оди каде во кој град?
     
  4. Christ55

    Christ55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Во Скопје
     
    На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.042
    Допаѓања:
    6.649
    Пол:
    Женски
    За своја ординација, претпоставувам мислиш за психотерапија треба да идеш на едукација за психотерапија која трае 4 или 5 години, само со факултетот не можеш да одржуваш психотерапија.
     
  6. Lifelive

    Lifelive Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2019
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Ве молам некој поупатен да ми каже каде може да се работи со факултет биохемија и физиологија и колку е тешко за пронаоѓање работа?
     
  7. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.042
    Допаѓања:
    6.649
    Пол:
    Женски
    Отвори на страната на ПМФ. Мислам дека таму пишува.
     
    На Lady D ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sar-Ste

    Sar-Ste Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    2.537
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае дали постои факултет за психоанализа во Бугарија?
     
  9. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.042
    Допаѓања:
    6.649
    Пол:
    Женски
    Ние психоанализа изучувавме како теорија на личност и како психотерапевтски правец. Јас учам во Скопје. Мислиш едукација за психоаналитичка терапија? За едукација би требало да има, а за факултет дали постои искрено првпат слушам. Не знам, не студирам во Бугарија.
     
    На Lady D ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ma bebe

    Ma bebe Нов член

    Се зачлени на:
    15 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво ќе може ли некој да ми одговори на прашањево? На Мит Универзитетот дали последи уписи се на 29 и 30 септември, недела и понеделник? Бидејќи на нивната веб страна пишува 29 и 30(четврток и петок?) На календар тие датуми се недела и понеделник :!::?::^) Тоа ме збунува може ли некој да ми каже дали се уписи во недела и понеделник??? Итно. Фала однапред
     
  11. Miki52615

    Miki52615 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2019
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Javi se imas kontakt telefon na nivniot sajt ioni najubavo ke ti objasnat
     
  12. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    12.814
    Пол:
    Женски
    Ми треба ваше мислење за шумарски факултет. Дали се заработува во Македонија? И дали има работни места во Македонија? Јас сум сега 4та година ама со време си ги разгледувам смеровите кои сметам дека се интересни и дека вреди да се оди. Ама за странство да работам не доаѓа во предвид, бидејќи е многу тешко освен ако незнаеш јазик, на пример германски или словенски. А , прашањето ми е дали воопшто ќе има во иднина работа со овој смер, затоа што гледам све се испозапишуваат на најјаките струки. А стварно многу вреди овој смер и премногу штета е ако некој ден пропадне , а и доста други работни места ќе нема ако состојбата е ваква и понатаму. Ама сепак јас сум заинтересирана за оваа струка, а исто така и за факултетот за дизајн и технологии и ентериер да ми каже некој мислење.
     
  13. Dejan0_Skorpija1

    Dejan0_Skorpija1 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    A so toa pretpostavuvam si zavrsila imas naziv profesor ili sertifikat
     
  14. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.042
    Допаѓања:
    6.649
    Пол:
    Женски
    Со доквалификација се овозможува на студентите кои имаат завршено и нивната професија се спаѓа во групата на наставнички професии, да можат да работат во образование како професори.
     
  15. Dejan0_Skorpija1

    Dejan0_Skorpija1 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    Toa se podrazbira ama ti ne me sfati izgleda ti davaat naziv nastavnik po toa i toa ili samo sertifikat za polozena dokvalafikacija me zanima kako izgleda toj list
     
  16. TheFirebolt

    TheFirebolt Нов член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали е некој запознаен со смер е -бизнис на економски факултет?Што поточно се изучува и дали може да се најде работа со истиот?
     
  17. Dejan0_Skorpija1

    Dejan0_Skorpija1 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    Deneska tesko da se najde rabota so bilo kakov fakultet a ekonomisti gi ima so lopata da gi sobirash idi bilo koj smer koj fakultet sakas privaten drzaven se zavisi kako ke se snajdes ne na koj fax si bila
     
    На темјанушка и TheFirebolt им се допаѓа ова.
  18. Fantasy33

    Fantasy33 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2019
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.025
    Пол:
    Женски
    Класичен демотивирачки муабет што го имам изнаслушано, а не знаеш колку влијае врз другите.
    @TheFirebolt јас би те советувала да студираш тоа што навистина сакаш, верувај дека ако учиш нешто со кејф, тоа на крај ќе ти се исплати. Јас запишав правен, и покрај сите муабети како на членот погоре како правници или ете економисти има со лопата да ги ринеш....Секој смер и секој факултет е перспективен, само треба да вложиш труд. Со среќа со одлуката, но ако навистина го сакаш нештото, go for it ;).
     
    На The Drifter, soffce, ForeverYoung и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Dejan0_Skorpija1

    Dejan0_Skorpija1 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    Toa i go kazav jas samo koj si svatil svatil ima magistri sto rabotat vo prodavnica ne e bitno kaj si ako imas talent sekade ke najdes rabota tuka nema nisto demotoviracko ti taka si sfatila a ne site brucosi im posakuvam uspesna godina
     
    На темјанушка и TheFirebolt им се допаѓа ова.
  20. Fantasy33

    Fantasy33 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2019
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.025
    Пол:
    Женски
    За жал има и ќе има, независно каков факултет завршиле секој со среќата. Има и економисти што постигнале многу, а и информатичари што немале толку среќа или не се потрудиле многу. Со среќа на сите и од мене.
     
    На ForeverYoung и cresa-jagoda им се допаѓа ова.