Најпосакуван подарок од детството кој никогаш не го добивте

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mishela, 15 март 2013.

 1. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Многу сакав ролери (и уште сакам :D ).Се сеќaвам другар ми од детството имаше и цело време си возеше по улица дури кај мене во двор доаѓаше со нив тој вози ролери а јас велосипед.
   
 2. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  многу сакам фудбал и стално викав за роденден сакам да ме запишете на фудбал ама не ме запишаа до сега ;(
   
 3. encimenci

  encimenci Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  437
  Јас сакав виолина...антиталент сум за музика скрос...ама ете кога бев дете,мн сакав да добијам виолина...и се замислував дека сум познато мало дете кое убаво свири... :lol:
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Тетриз.
  Леле ви се верува дека моите никогаш не ми купија? :(
  Од принцип - ќе сум се расипела и немало да учам, |( многу време ќе сум поминувала со тетризот.
  А кај пријателите си имаа 3, секој си имаше свој, и родителите и детето.
  Колку долго ми беше мака, немате поим. :(
  Пред неколку години си купив скришум од пазарче. Јес да брзо се расипа, ама си го имав, мој си беше! ]:)

  За нинтендо па ич да не правиме муабет. Јасно ми беше дека штом тетриз не добив, нинтендо па никогаш. а и бајаги беше поскапо. И тоа ми остана рана на срцето. :D

  p.s. Хуго досега беше сведок на моите трауми од детството преку скајп! Има тетриз и ќе ми го донесе вечер!!! :rofl: :rofl:
  Темава еј!

  Кого сега да насамарам за нинтендо? :?: :D
   
  На LittlePinky, imelda и joelle им се допаѓа ова.
 5. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  21.376
  Не бев некое дете кое многу бара, малку желби си имав :D

  Се сеќавам дека препекав додека не добив walkman :devil: Ни сама не знам колку долго им досадував на моите за ова. Мислам дека ми го купија само за да ме заќутат, зашто за ова бев досадна ко стеница :lol: Како што кажав, немав многу желби, ама за тие малку што ги имав буквално обесував :D На крај го добив вокменчето, и за неполн месец ми се расипа ;( Немате претстава какво разочарување доживеав од таа до тогаш толку посакувана и совршена направа :rofl:

  Ау, да. Уште од мала имав многу голем мерак за часовник. Ми купуваа некои малечки, пластични, детски играчки де. И кога ќе видев дека мојот се расипува за еден и пол ден, а на татко ми никогаш :D , се разочарував. И упорно и упорно им кажував дека сакам вистински часовник, кој ќе работи подолго од еден и пол ден :D И пак после долго време убедување и натегање, ми купија вистински саат, веќе не ни бев мала кога ми купија. Мислам дека со месеци не можев да ја симнам насмевката од уво и само во него зјапав :D
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Како и повеќето феминки во темава, и јас како помала многу сакав ролерки.
  Кога и да му спомнев на татко ми, тој само отсечно велеше не, а кога ќе го прашав зошто, тогаш почнуваше да ми раскажува колку се небезбедни и колку деца како мене му доаѓаат на работа со скршени нозе и раце. Ролерки не доаѓаа предвид! Во замена ми предложи тротинет, ама јас не го сакав ни за жива глава!
  За среќа, една колешка на мајка ми ми ги подари ролерките од ќерка и (која тогаш веќе беше омажена), и која ги возела многу малку. Со нив научив да возам, и летно време го вртев цело маало.
  Потоа со парите од еден роденден си купив ганц нови од Саломон, ама за брзо време ми помина меракот, па ги продадов. Сега сум преориентирана кон точакот :)
   
  На Shelea му/ѝ се допаѓа ова.
 7. HEV

  HEV Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  631
  Јас многу сакав кукла која зборува една другарка ја имаше на поклон од германија со кујна,кукичка,креветче за спиење и сите марифети околу бебушко кој дури и мочкаше.Ама моите немаа толку пари па за утеха ми купуја барбика на која косата и ја ошишав и беше исчкртана со фоломастер :D :D
   
  На Safira26 и Nedzhla им се допаѓа ова.
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Маченце! Малечко бело со плави очиња :(
   
 9. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.689
  Допаѓања:
  19.553
  Пол:
  Женски
  Многу сакав да имам од оние малите колички за кукли што беа, ви текнува? Ама не од тие пластичните, туку од оние убавите, скапите :D Само гледав како другарките од маало ги возеа своите кукли во количките што нивните татковци им ги донасаа од странство. Никогаш не добив таква мала, розева количка.
   
 10. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.853
  Пол:
  Женски
  точак :worried: ,сакав да си имам мој,сопствен точак ама не ми купија никогаш туку морав да го користам на братми а беше бајаги голем за мене што еден ден паднав и скршив нога,ама пак не им дојде умот си зборев и зборев и не ми купија,ок,немаа финансии,разбирам,а сега кога си имам свои пари сум голема за точак и нема кај да го возам друго е кога си дете и сега ама тоа е ;(
   
 11. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  не плачев по играчки, ама со години плачев да ми купат куче. колку пати им носев дома некое улично кученце со надеж дека ќе ми дозволат да го чувам, ама ништо.
   
 12. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.565
  Допаѓања:
  684
  Пол:
  Женски
  Mozebi kompjuter,koj vo toa vreme izgledase nedostizno ne samo za mene,tuku za poveketo moi drugarcinja.Imanjeto kompjuter toa vreme bese tezok luksuz,pa taka se zadovoluvavme so kupuvanjeto tetris i nintendo. :)
   
 13. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Да е едно само лесно :D

  Се сум сакала како и сите деца. Ама за една пуста барбика да добијам срцето ме болело. Имаше тогаш едни гуми за џвакање, со сликички од барбики. Финтата беше да се соберат сите сликички, да се налепат во албум кој ефтино се состоеше од испринтан и превиткан А4 лист и да се прати, со гаранција добиваш кукла. Мастиките со ужасен вкус, некоја промаја на диња. Сите денарчиња сум ги дала, ама изгледа заборавиле да испечатат сликичка број 10, Мадона, оти на никој што собираа не им се падна само таа. Срам да им е што така лажеа децата.
  Ради таа барбика денеска диња не можам ни да помиришам без да ми се згади. И не џвакам мастики.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Не постои најпосакуван подарок од детството што не сум го добила.
   
 15. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  86
  Ролери.Многу ги сакав и сеуште ги сакам..Научив да возам уште додека бев малечка..Ги обожавам но никогаш не ги добив :(
   
 16. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Не постои материјално нешто што сум го посакала а не сум го добила, освен нешто на што најмногу му се радува едно дете - куче. И тоа ветено во неколку наврати, дури и расата ми ја кажаа дека ќе е чау чау. Секој ден кога некој од моите ќе се вратеше покасно од работа трчав до прозорот да видам да не ме чека во двор, и така се дури не пораснав. Само да имам свое во иднина, ќе го растам со колку животни посака!
   
 17. Gossip-girl96

  Gossip-girl96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  81
  Нинтендо! Сите деца од моето маало имаа само јас не :/ Траума од детството ми е тоа хахах :( :D
   
 18. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Куче. Ама куче дома.
  Прво си мислев дека мајка ми е некоја злобна што мрази животинчиња, ама како девојче ја нападнало куче и.. и простувам, не се лутам. Фер си е. :)
   
 19. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Куќа за барбики и ролери ;)
   
 20. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  5.049
  Пол:
  Женски
  Па јас никогаш ништо не им побарав на моите кога бев мала. Не ни сакав, иако немав многу кукли, барбики и сл.