Најпосакуван подарок од детството кој никогаш не го добивте

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mishela, 15 март 2013.

 1. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Куќа за барбики. :D
   
 2. Najubava09

  Najubava09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2014
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  108
  Ахх..Се сеќавам на телевизорот гледав реклами за кукли кои зборуваат,мочкаат..Посакував таква..И еднаш тетка ми ме праша што сакам за роденден и јас и кажав..Ми рече ќе ми купи ама незнам кој ја премислил и за роденден таа ми купи пижами..Кое разочарување беше тоа :(
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.226
  Допаѓања:
  109.235
  Пол:
  Женски
  Големо плишано мече.
   
 4. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Куче :?:
   
 5. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  13.242
  Пол:
  Женски
  токи воки :worried: :D
   
 6. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Куќа за барбики ама со буквално се во неа. Од дневна соба до лажици и ножеви! Секоја година на Дедо Мраз му ја пишував истата желба и ниеднаш не ја добив :lol:
   
 7. ivchee.ivche

  ivchee.ivche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Што и да сум посакала, сум добивала, разгалено детиште :P
   
 8. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  Барбика повисока од мене (како во бутиците). :rofl: 8) :wasntme:
   
 9. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Комплет барби куќа.. :D
   
 10. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  1.Како што прочитав, ја делам истата желба со повеќето феминки за барби куќичка. Дури имав осмислено и како ќе изгледа. Сакав да има базен, лежалки, да биде на 4 ката и да има 15 фустани за куклата. ( во тоа време изгледа зборот петнаесет ми изгледал како многу голем) :wasntme: И Кен во комбинација со куќата. Најсовршената барби ја имав, ми беше пратена од Америка. И верувајте, не дека беше моја, ама навистина таква барбика немав во тоа време сретнато.
  2.Патики што светат и цивкаат. Една другарка ги имаше, не знам од каде и биле, ама знам дека едно време преокупирана бев со такви. :lol:
  3.Тротинет. Многу сакав, ама место тротинет добив велосипед. 8)
   
 11. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Ρолеρκи и тρотинет :)
   
 12. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  7.901
  Пол:
  Женски
  исто и јас. :devil:
   
 13. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  Sakav sestra :D ama imam brat koj sekako najmnogu si go sakam. Sakav sobata da mi bide rozeva so zenski rab. A bidejki ja delevme so brat mi bese polna so alati i takvi negovi gluposti :@ sekogas koga ke ja sredev za nepoln saat bese atomska bomba. Mozebi zatoa najmnogu od se sakav sestra koja nikogas ne ja dobiv :D
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Паааа не се сеќавам дека сум сакала нешто толку многу, а не сум го добила. Се сеќавам дека се воодушевив кога баба ми ми купи јорганче и перница со 101 далматинец, ете тоа беше љубов на прв поглед. :inlove:
   
 15. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  13.222
  Пол:
  Женски
  хмм па не дека нешто не сум добила..сакав сина соба и ја имав(иако сите имаа розеви) хаха... прво нешто што ми пага на памет се ролери ама не дека нешто посебно сум сакала ...
   
 16. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Количка за кукли. Мајка ми ми купи малечка ама јас сакав голема како другарка ми што имаше. Сепак немаше доволно пари за да ми купи таква. :)
   
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.775
  Пол:
  Женски
  А бре вие красни замисли сте си имале, типично детски.
  Јас влошки сакав. Ја гледав мајка ми кога си купуваше за неа и пекав по факинг влошки пошто сон ми беше да ги одлепувам лентичките од нив...а па Бони со крилца - Гледам Супер Бинго. :rofl: Мислев којзнае што јака работа е...прашајте ме сега што мислам за тие денови од месецот. |(
  Од пообичниве желби сакав компјутер за да играм Свен, Кралот Лав и Тарзан, лулашка на тераса...ииии сакав куче, а се спремав да вдомам некое улично така што сечев конец и си го носев умрсен во џеб пошто мислев така е лесно на конец да го врзеш и довлечеш дома. Дебилчина.
   
  На Doozy, Safira26, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Aurora05

  Aurora05 Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  25
  Ролерки :inlove:
  Премногу сакав моите да ми купат ролерки,но никогаш не ми купија ;( ;( А и да ми купеа кога ќе размислам поубаво немаше каде да ги возам. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Коњ |( :emo: :rofl: :headbang:
  Никогаш не сум барала освен кога бев 9-10 години и ногу сакав коњи(и сега сакам).Баба ми ме лажеше дека ќе ја нарпрајме штала гаражата.Па и на сточен пазар ја носев.Сега пишувам и се смеам :rofl: .
   
  На душленце и Safira26 им се допаѓа ова.
 20. Cacko-Konopishki

  Cacko-Konopishki Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Ручек или вечера у некој ресторант безплатна и неограничена,
  и гума за пливање а они оти неможеа да најдат некоја гума што ќе ме збере ми дадоа гума од еден трактор и со таа сум пливал ете това :(
   
  На 4rever.unique му/ѝ се допаѓа ова.