Најпосакуван подарок од детството кој никогаш не го добивте

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mishela, 15 март 2013.

 1. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  12.557
  Пол:
  Женски
  Ролерки.
   
  На Safira26 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Масичка со огледалце и на неа шминки(пластични) :D
   
 3. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Голем розев кревет со завеси од сите страни:) :) :)
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.515
  Допаѓања:
  30.367
  Пол:
  Женски
  Велосипед :)
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.167
  Пол:
  Женски
  Ролерки :(
   
 6. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Балетанки(за играње балет) и уште ги сакам
   
 7. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
  Обично сешто сум посакала сум добивала, единствено што беше нинтендо не ми купија а сите во мое маало имаа.
   
 8. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  22.257
  Имаше една реклама на времето за вегета, мислам Дафинка се викаше. И во рекламата едни мали тенџериња на шпоретот распеани. А бе колку само сакав тенџере што пее, изгорена бев за тоа. А толку бев мала што стварно мислев оти има такви. И мајками ми купи неколку такви ептен мали, ама џабе, не пееја :lol: .
   
  На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Ролери :doh: (сакам да си купам, сеуште)
   
 10. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  нов мобилен телефоннн
   
 11. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  119
  Јас многу сакав да имам портокалов рачен саат и никогаш не добив.
  Еднаш кога бев мала го сонував и кога станав почнав да го барам низ дома тој многу-посакуван саат. :lol:
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.549
  Допаѓања:
  3.459
  Пол:
  Женски
  црнче кукла со плетенки :inlove: но никој не ми поклони :|
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  Бебенце од тие што беа кукли ама како вистински се надевам ме сфаќате. Братучедка ми имаше 2 многу ги сакав.
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  32.692
  Пол:
  Женски
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. exoticgirl

  exoticgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2014
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Тротинет :/
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.224
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмот „проблеми со мајмунот“ и после тоа 1 месец плачев за ист таков мајмун. За замена добив бушав плишан мајмун. И ден денес кога ќе ми текне на мајмунчето, уште го сакам
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  10.920
  Пол:
  Женски
  Скутер. :^) :D
   
  На Joi и Dvolicen им се допаѓа ова.
 18. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  Game Boy

  Секое лето добивав ветување од странција дека ке го добијам ,за жал останаа само правдања.....

  [​IMG]
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Посакував од оние џипчињата што ги имаше во парк кај фонтана со жетончиња се плаќаа за пола саат, саат да си возиш! Секој ден барав да ме носат таму и да возам ама тоа се случуваше само еднаш неделно, а другите денови си патев.
  Незнаете колку ги молевме со сестра ми за такво џипче, сега кога ќе ми текне кој дебил сум била сигурно биле прескапи. :D
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.996
  Такво детско шаторче ко куќичка што беше. :D Тоа беше 1000 денари