Најпосакуван подарок од детството кој никогаш не го добивте

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mishela, 15 март 2013.

 1. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  Покрај толку барбики плачев за Кен и не го добив :|
   
  На Safira26 и feminium им се допаѓа ова.
 2. Alyson

  Alyson Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2014
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  110
  Балон со хелиум :D Можеби вака не звучи како нешто големо, но ете никогаш не ми се оствари.
  И сега сеуште не сум си купила :?:
   
  На Anabelle.Amorette и feminium им се допаѓа ова.
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  ми купуваа се, ептен ме разгалуваа за тоа , од џипче одоние на жетони ко што вика mims-89 до компјутер (во тоа време беше нешто де) ама тато не ми купи ролери оти некое дете скршило нога па трајни последици имало и човекот рече НЕ и не до големка го молев- не бе вика што сакаш друго ќе имаш ама ролери не
  и ден денес ми е криво што не ми купија ролери... :/

  аа да и папагал сакав ама НЕ тоа мн ѓубре правело- риби ми купија :/
   
  На mims-89 и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
 4. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  11.374
  Вокмен - никогаш не стигна до моите раце, лошите чичковци од царина го здиплиле од куфер (ова во далечните деведесети - почетокот на вечната транзиција). :$
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
  се ми купуваа освен еден пластичен сервис- и не е бил скап најверојатно дома лажев пустев за пари и дома кога го виде мајка ми како ми се дереше хаха уште помнам
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  јас сакав такви. :(
   
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  29.943
  Пол:
  Женски
  IMG_3722.JPG
  Ваква играчка многу сакав и никогаш не ја добив
   
  На Safira26, Momichka, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.129
  Куќа на барби, нинтендо, ролерки, велосипед и ред други играчки, за грев, растена сум без играчки.8-|:|
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Понекогаш најубаво е да имаш деца, за да можеш да си ги купиш играчките што си ги сакал толку многу години.
  Јас да ви кажам сите плишани играчки има да си ги купам, за децата демек, кога ќе ги имам :D


  Инаку мислам дека не сум имала играчка што не ми ја купиле. Супер ми беше детството, од баба ми и дедо ми си добивав играчки, од тетка ми и тетин ми алишта. Ај сега така да видам :D прц
   
  На theowndemon и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.854
  Допаѓања:
  112.782
  Најмногу ги сакав боичките од топ шоп со кој можеше да црташ на прозорци, да свети на темно и да го одчепваш и залепваш и многу сакав едно шо комшијата го имаше како кола, не беше пластична, не знам како шатор беше само шо неќев кола или шатор туку куќичка мала за дома сакав таква ... Шатоска ... :rofl: и сакав со тие боички внатре да цртам и живеам. Место то живеев под маса со нормални боици.
  upload_2016-10-26_8-50-36.png
   
  Последна измена: 26 октомври 2016
  На Doozy, joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 11. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.352
  Пол:
  Женски
 12. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  Кученце мнооогу сакав да имам ама пошо живеам во стан, а и моиве не се многу по миленичињааа ништо од тоа не се оствари.. затоа сега кај дечко ми заедно си чуваме една немирка :inlove:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.897
  Барбика со гумени нозе.
  Се од тие бугарските ми купуваа, пластични со две влакна коса.
   
  На irenadaniel и elimkd им се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.226
  Допаѓања:
  109.238
  Пол:
  Женски
  Хаска - од мала сакам.
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  49.996
  Пол:
  Женски
  Барбика со многу, многу долга коса. Од многуте барбики ниту една немаше таква коса каква што имаше барбиката на една пријателка.
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 16. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.285
  Masina za sienje, igracka ama so nea mozese da se sie.
  Se prodavase vo eden Tutun karsi DOZ zgradata.
  Sekogas so baba tamu se setavme i ja gledav vo izlogot.
  Baba sakase da mi ja kupi, ama mama nedade, ke sme se povredele.
  Uste tie emocii mi doagaat koga ke se setam na taa plasticno plavo bela masinka so vistinska igla i konec.:inlove:
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.462
  Допаѓања:
  54.578
  Пол:
  Женски
  Далматинец. :)
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 18. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.563
  Допаѓања:
  10.867
  Пол:
  Женски
  микрофон и нинтендо ❤️
   
 19. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  2.842
  Пол:
  Женски
  баш баш истото ке го пишев!! јас само од малку поновата генерација, не оние листови со барбики да се лепат сликички , туку имаше еден розев барби албум и се купуваа сликички од Панини од продавниците. 50 кесички собираш и тие ти пракаат поклон. За малку не ги собрав и секогаш ми беше мака за тоа. дали дека беа поклони што не се купуваа од продавница не знам.

  и секако неостварена желба куката со барбики која беше тогаш толку скапа. ама ај здравје кога ке имам деца ке си купам кукичка и за мене хаха
   
 20. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.597
  Пушка на дијаболи
  Секогаш ме залажуваа со пиштолчиња... ​