Најпосакуван подарок од детството кој никогаш не го добивте

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mishela, 15 март 2013.

 1. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Женски
 2. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Кукла што пее ,и ден денес ми се плачи кога ке се сетам на случката :Тетка на татко ми сестра беше Австралија и кога се врати отидовме да се видиме,имаше купено такви кукли за внуките од син му а јас внука од брат нели подалечна и не добив ништо;(;(ја сакам куклата:)
   
  На theowndemon и girl-miri им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  48.850
  Пол:
  Женски
  Куќа за барбики.
  Имаше една Барби што ја гледав по реклами што фустанот и беше од шминки.
   
  На Doozy, Elisabeth, irenadaniel и 2 други им се допаѓа ова.
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.696
  Пол:
  Женски
  Sekogas sum sakala podaroci a najveke za nova godina.
  Golema kukla so kujca i nekoi zborcijna i dvizejna :)
   
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.619
  Сет подарок поврзан со светот на Хари Потер ;(

  Да не се лажеме, уште ми е!
   
  На Elisabeth, theowndemon и crimson им се допаѓа ова.
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.936
  Пол:
  Женски
  тротинет
   
  На Sari4kaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sara2

  Sara2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
 8. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  6.857
  Пол:
  Машки
  Тротинет, моторче томос спринтер...:(
   
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.778
  Допаѓања:
  19.200
  Пол:
  Женски
  Тротинет , не го добив никогаш .. Тетка ми , на татко ми сестра , на братучедките им купи тротинет , на мене и сестра ми кукла и мече . Потоа желбата за тротинет се претвори во желба за оригинал ролерки .. Ден денес ги сакам , ама никој не ми купува ;(
  Скутер и автомобил мини купер .. можеби кога ќе се вработам во иднина сама ќе си купам и ќе си ги исполнам желбите .. :(
   
  На buba4e89 и girl-miri им се допаѓа ова.
 10. OhSarcasm

  OhSarcasm Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Kawasaki Ninja 650 :D
   
 11. rustiko

  rustiko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  124
  Хахах јас сакав каков било поклон се радував најмногу на малите подароци одколку на големи, не ме интересираше што е само да е убаво завиткано и многу се разочарував кога ќе добиев пари наместо поклонче
   
  На the drummer, elimkd и girl-miri им се допаѓа ова.
 12. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  66.412
  љубов...
   
  На elimkd, Waka-waka, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Среќа..
   
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  36.966
  Пол:
  Женски
  Љубов, внимание, среќа.
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.755
  Пол:
  Женски
  Љубов од татко ми.
   
  На ♡BuBaLe♡, Mr. Right и shz им се допаѓа ова.
 16. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.550
  Пол:
  Женски
  Велосипед :emo: Не беше фер сите другарчиња имаа и се возеа и јас само ги гледав. ;(
  И јас го сакав Кен а барбиките не ги погледнував :lol:
  А најсреќна бев кога еден постар братучед ми подари цела кутија со пиштоли и пушки хохохо :bandit::muscle:
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.087
  Допаѓања:
  284.665
  Гоблен:^)
  Сите везеа, само мајка ми не и даваше да везам, ме тераше да трчам и даи играм со другарките
   
  На ♡BuBaLe♡, Dust и Elisabeth им се допаѓа ова.
 18. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.035
  Допаѓања:
  13.450
  Пол:
  Женски
  Паметна била мајка ти :D
   
  На ♡BuBaLe♡ и referentka им се допаѓа ова.
 19. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  4.544
  Пол:
  Женски
  Мајмунче за домашно милениче, како мајмунчето Алис :D
  Куќа со Барби и Кен
   
 20. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  14.185
  Пол:
  Женски
  Куче/ маче. Огромен обожавател сум била одсекогаш на животни, ама многу тешко беше(скоро и невозможно) да ги убедам моите да земеме нешто. Се решив самата да си вдомам маче од село кај баба и дедо, имав некаде 7/8 години, кога го донесов дома беше 3та светска војна. Го чувавме рекордни 3 дена, и откако куќата ни се претвори во болварница, го вративме пак на село и толку беше.:whew:
  Исто еден од најпосакуваните подароци кои не сум го добила беше огроомна куќа за барбики, опремена со сите тракатници и чуда. Барбики имав милион, ама куќа за да ги складирам немав.