1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

  1. ariel333ariel

    ariel333ariel Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    па мене не ми имаат дадено некој лош поклон, но на другарка ми за роденден некој и дал машки дезодоранс за под пазуви.:D:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Lolo5 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  2. ariel333ariel

    ariel333ariel Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    а да ми текна.... еднаш со еден другар се скарав и овој за роденден ми донесе една неквалитетна тетратка спакована (мислам со полат алендар од некоја турска серија што беше) се отепав од смеење:D
     
    На Lolo5 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  3. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Мене ми донесоа бонмоњера отворена со само останато уште 7-8 чоколатца дома со мојте кога видовме се 'згазивме' од смеење
     
    На Lolo5, Oscar Lady, SofiMar_ и 2 други им се допаѓа ова.
  4. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    До сега го имав добиено најужасниот подарок. Од блиска другарка. Износена блуза на кратки ракави и само едвај овие двете близначки ми ги собираше горе(не ми се ептен големи). Со гол стомак блуза а роденденот ми е во септември. Ајде нека, ама како ужасно мирисаше на пот барем да ја запереше малку. И ја дадов на мајками да си бриша прашина. Многу ми е жал,ќе си ја доносеше да и останеше дома во скафот.
     
    На Lolo5, cresa-jagoda и Lile_05 им се допаѓа ова.
  5. Lile_05

    Lile_05 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Ramki za sliki D:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Кожно палто, грозна кафеаво-маслинесто-зелена боја, 10 броја поголемо од мене, излезено од 100 моди.
     
    На Lolo5 и Lile_05 им се допаѓа ова.
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    -Блуза по кратки ракави која грозно мирисаше. (Подобро без поклон да дојдеше, отколку ѓубре да ми носи.)

    -И друг поклон од друга другарка: полупотрошен дезодоранс.

    Па добро бе како не ви е срам да дојдете со такви подароци, едно чоколадо донесете или подобро немора ништо да носите.
     
    На Lolo5 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  8. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.607
    Пол:
    Женски
    Од основно,тетратка и моливче , а да можно е и гума од 5ден :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tweety-tweety

    tweety-tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Машки пижами, машка блуза и чорапи со Спајдермен се тоа завиткано во портокалово ќесе......Кога го отворив е ваква бев :o :sweat:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Во принцип мислам дека нема лош поклон, кога веќе некој се потрудил да ми купи нешто и да не ми е по кеиф сепак сум благодарна.:)

    Имам една комшика која очигледно ме заменила со некоја друга и постојано ми носи работи кои се на база на лаванда а мене мирисот на лаванда ми е одвратен, жената е постара и никогаш не сум и рекла дека мирисот на лаванда ми е одвратен, и се заблагодарувам на подарокот и го давам на некој друг.
    Нејзе и е тоа начин да ми се оддолжи за тоа дека и пазарам, некогаш ја носам на лекар и не сакам да и ги повредувам чувствата дека не ми се допаѓа подарокот кој ми го носи.:)

    Како и на секоја лага така и на оваа секогаш има крај, пред некој ден мм не сакајќи ме издаде:xбеше комшиката дојдена ми имаше дадено млеко за тело на база на лаванда и мм пред неа ми вика па нели ти е одвратен мирисот на лаванда.(facepalm)
    Колку глупо ми падна пред жената, ептен се засрамив дека ја лажев толку време.:worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Леле вака кога ја читам темава, просто се чудам како може да постојат луѓе што подаруваат отворени и изедени бомбоњери, носени и испотени блузи, користени стикови... Тука веќе не се работи за тоа дека треба да бидеш благодарен што ѝ да ти подарат. Мене ова ми е крајно понижувачки.
    Досега не сум добила некој таков поклон, можеби не ми бил по вкус, ама отворено, користено, носено - никогаш.
     
    На Lolo5 и Daydream им се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Обетки. Не дека не се убави, но ене ги неколку пара кои сеуште не сум ги ни ставила бидејќи се премногу наџинџани и свечени, а јас всушност и не сум љубител на обетки, си имам едни златни кои не ги менувам.
    А башка, еден пар од нив се розови и притоа едната обетка е потемна од другата.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Ташниче/куферче/каса и тој што го измислил не знае што е. Лаковано, виолетово, безврска.
    Илјадарче па купи си сама што сакаш (од дечко и поклон демек)
    Екстаза стаена у кутивче за прстен ( ова као еј те запросуам, еј ај не, еве ти, боље издрогирај се, страва)
    Кутија цигари.

    Ретко кој ми погодил поклон, ама сепак сум благодарна што некој се потрудил, сакал и ми дал.
     
    На Lolo5, theowndemon и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
  14. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Досега баш и немам некој најпромашен како што читав погоре. Одбирање подарок ми е нешто најтешко, без разлика за кој е. Можеби е еден парфем кои го добив пред скоро две години и одвај два пати ако сум флитнала до сега. Не ми се допага, има некој јак мирис и едноставно не е на мојот стил парфеми. Единствено тоа досега бар што можам да се сетам. Се надевам дека понатаму ќе нема полошо...:angel:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Конкретно за мене промашен подарок не постои.
    Секој што ми подарил по нешто јас сум благодарна за тоа внимание, а дали ми се допаѓа на мене или не и дали јас ќе го користам или не тоа е мое право и вкус.

    Никогаш не би се дразнала да замерувам и загледувам на било каков подарок, оној кој го подарил можеби толку можел и имал свој вкус на бирање, јас тоа го почитувам.
     
    На Lolo5 и Mr. Right им се допаѓа ова.
  16. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    Бањарки. Од разни роднини и пријатели и за разни прилики, ама ги имам толку многу што можам продавница да отворам.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bella.FCB

    Bella.FCB Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Рамки за слики, и не само во основно, ми ги имаат носено и во средно.. Никогаш нема да заборава кога во 3 година средно ми донесоа рамка за слика од тие со златна боја и неопишлив облик, со некои си искривени линии :^), подобро не ми носи ништо отколку вака. (facepalm)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    јас обично сум многу благодарна, но се сеќавам пред 3години за роденден, стрина ми за на поклон ми носи шал ама бојата му беше како на пролив, абе не знаев дали фала да и речам или да и речам кај ја најде бојава. јас сакам посветли бои ама веќе аман господе и ајде и велам фала ама тој џемперот не го облеков некогаш го фрлив онака за џабе
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Beautiful_girl..

    Beautiful_girl.. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    315
    Пол:
    Женски
    Машки дезодоранс, наместо женски, овој црвен и на женски и заличел на една другарка, имам добиено и потпотрошен дезодоранс, чоколада со поминат рок, хеланки малечки не ми чинеа... аххахаха :rofl::rofl::rofl:
     
    На Lolo5 и angelche16 им се допаѓа ова.
  20. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Тоа е случај со тоа девојче не СИТЕ сме исти... не треба да се ставаат у ист ќош сите со славеничката.. она ако славела роденден за подароци ондак боље парите кои ги потрошила дома за јадење, пиење да одела да си купи што и треба... глупости...Се сложувам со Crimson во секој збор
     
    Последна измена: 31 октомври 2015
    На Lolo5 и crimson им се допаѓа ова.