1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

  1. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Се утепав од мислење и претурање низ спомени и не ми текна на ниеден скроз промашен подарок... можда од маж ми ваучерот за третмани за слабеење, ама па сама си го барав со плачењето „Дебела суууум„ на моите 50 кила сосе кревет :) И го искористив дури... :)
     
    На Haritiela, buba4e89, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Познаничка на мајка ми случајно беше дознала дека ми е роденден (мислам дека тогаш полнев 20 или 21г.), и си се нацрта непоканета со поклон - голема пластична шнола и гумено светкаво несесерче.
    Јас сум тип што не слави родендени и секогаш се расправам со другари да не се трошат непотребно за поклони за мене, ама ова беше понижување и кон мене, а и таа сама себе си се понижи, ем зошто никој не ја беше поканил да ми слави 20 и кусур години, ем таа зошто има мали деца (под 10г. имаат) мајка на секое одење, не само на родендени, им купува облеки, играчки, што и да е, ги завиткува, украсува... :^)
     
    На buba4e89 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  3. <3Depi<3

    <3Depi<3 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Иако книгата се смета дека е најдобар подарок, ако ја купат без претходно да ја прочитале може да е и промашен подарок.
     
    На buba4e89, Lolo5, Ingvild и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Novecento

    Novecento Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Машки
    О, колку само се сложувам со ова.
    Ако за ништо друго, за книгата сметам дека е и треба да биде еден од најинтимните подароци. У принцип кога подарувам книга, прво подарувам на личности кои ми се многу блиски и ако не уживаат, барем сакаат да читнат нешто from time to time. И подарувам книга/книги со претходна добра подготовка, истражување и љубов, пред се читателот да ужива во пишаното. "Because books, records, films... these things matter" - Rob.
    Забегав малце оф-топик.
    Се дешавало да ми утнат подарок, но некако не сум гледал многу на тоа како катастрофа. Имаше еднаш коа ми подарија исто ЦД со класична музика што сум го имал дома, ако се смета за нешто утнато. И не изигравав сеа демек увреѓено прасе, не знаеја, се дешава. Искочивме, се изжуркавме и топ си поминавме.
     
    На Lolo5, theowndemon и <3Depi<3 им се допаѓа ова.
  5. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.397
    Пол:
    Женски
    Бели гаќи коа бев 15 години. Алооо (facepalm) :puke: :rofl:(highfive) :headbang: :smoke: :rock::fubar::fubar::fubar::fubar::fubar::fubar:
     
    На buba4e89, fallenangel, Momichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Кензо парфемот за матура, значи тоа чудо како фоњаше на бабино веце, не е ни чудо што бев сингл така извесен период, а и незнам зашто го потрошив до последна капка:|
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Предходната година решив да не го славам роденденот само викнав 3 другарки во кафич онака,и една другарка се запна отвори па отвори,и викам ајде,и гледам сет од 50 ножеви,уште ми вика ,може ќе се најдат...да,ако планирам да се кољам(facepalm) плус 3 тањири и четири лажици.
     
    На Hellobeautiful, Trxmx, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.
  8. <3Depi<3

    <3Depi<3 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Имам добиено две книги со многу лоша содржина. Навистина промашен подарок :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Гума за роденден.
    На кладба повеќе гуми имам даено. :lol: Ова ми имаше оставно впечаток, а одамна беше. Друго и не забележувам, дури и да не се прерадвам за некој подарок, е убав и непромашен. Доколку ми текни нешто башка од гумава ќе допишам.
    Едит. Ми текна, дреч розова блуза со Хана Монтана, додека растев и не ја мирисав баш, ама и бојата беше нападна. Ја облеков еднаш или два пати зимно време кога немав што друго.
     
    Последна измена: 29 јули 2017
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Ташна што модата и е помината пред многу години,избледена,мирисаше на старо како да е чувана во некоја шупа.
     
    На fallenangel и Lolo5 им се допаѓа ова.
  11. <3Depi<3

    <3Depi<3 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Нема да ме погоди да добијам несоодветен или промашен подарок од луѓе кои не ми се блиски или луѓе со кои не се дружам секојдневно и кои не ми го познаваат вкусот, но од луѓе за чиишто подароци сум вложила време и внимание за да ги одберам а нема да ми биде возвратено барем приближно слично и те како се нервирам. Вредноста на подарокот е едно, трудот што го вложуваш за да го одбереш е друго.
    Пример: ни стана навика неколку другарки сме последниве 2-3 години да си купуваме поубави и повредни подароци за роденден така што кога на некоја и било роденден сме се ангажирале сите во потрага без разлика дали ќе биде материјален поклон (убава чанта, комплет квалитетна долна облека, накит итн) или некое изненадување (рачна изработка, карти за концерт, албум заеднички фотографии). Тие неколку години роденденот ми паѓаше баш во период кога не сум дома т.е ворк енд травел надвор од државава и нормално сум немала шанса да го прославам, ама еве прва година како сум тука за роденденов и тотално ме разочараа дури инсистираа пред нив да видам што е (танга гаќи и маица од веро џамбо тотално промашени од мојот вкус кој патем добро го познаваат и кои никогаш не би ги облекла не затоа што се од таму, туку затоа што не се по мој вкус). Ептен се разочарав иако тоа не им го кажав ама ме погоди. Дури и кесата во којашто ми го донесоа подарокот не беше украсна :(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Тетратка и молив, секоја година од тоа девојче добивав ист поклон, а тоа беше тетратка и молив.
     
    На Safira26, ElProfesore, Haritiela и 6 други им се допаѓа ова.
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Имало многу, зошто сум специфична за подароци . Ретко бендисувам. Ретко бендисувам. Само моите знаат да погодат. Инаку, последно дебела марама во сред лето :) Марамата нормално не ми е по вкус.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    било каква книга не сум љубител на книги
    сервис чаши за чај мали шарени
    и мн лош плетен плав шал
    не дека поклониве се толку лоши ама обично преферирам пари или ќе ме прашаат што сакам и тоа ми купуваат а овие горе наведениве не ми биле потребни и збираат прашина по дома
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    омг може ја сум била тоа ахахаха татко ми жива циција сама ќе соберев 30 ден и давав такви поклони ко мала
     
    На Safira26, ElProfesore, Haritiela и 6 други им се допаѓа ова.
  17. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Пред многу години, уште бевме во врска со мм, и за 8 ми март, доаѓа дома, и ми носи некое кесе, внатре некои сиви металик хулахопки:D (facepalm)(facepalm),подарок, леле утнати скроз, тој јаден незнаел набрзина што да ми купи, па поминувал покрај едно дуќанче, комшиката го држи дуќанот со работи на Стружанка, и она му ги препорачала:devil:
     
    На Haritiela, buba4e89, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    значи комшиката те мрази ахахахаха
     
    На Feminka192 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  19. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Абе постара е, инаку и јас ова ќе го помислев :rofl:
     
    На Lolo5, Mr. Right и biGirl им се допаѓа ова.
  20. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    една другарка еднаш викна комшија колку нас 20 годишен богат на роденден тогаш многу се дружеа и типот дојде јадеше пиеше во ресторан зема 3 коктели лонг ајленд најскапиот а дојде со празни раце битно скоцкан у марка со новиот марка саат
     
    На Feminka192, Justicija, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.