Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

 1. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.754
  Пол:
  Женски
  Не дека ми немаат донесено промашен поклон не еднаш сто пати а многу пати и без ништо дошле и на роденден или на шо било и да е.. Јас кутрата да ме грабни чоек некогаш и да не ми кажи зошто јас одам на роденден свадба крштевка со повојница на веридба на честење или било кај и да е три сати шетам да одберам нешто убаво па го паковам и се да биди баш убаво можи нема да ме кошта поклонот шо се вели ни 200 денари ( мада ретко со толку можам да поминам оти паковањето е 80 денари) ама битно и ситница да е сакам да е со внимание и корисна и убава и убаво украсена. а не да дадам глупост. Можи е чудно јас за мене да купувам можи нема да проверам дали е здраво, чисто подскршено ама ко ќе купувам за поклон обавезно проверувам три пати дури и мали кончиња ако видам ги сечам од страв што ми е да не се устрамам.. А МЕНЕ НИКОЈ ТАКВО НИШТО МИ НЕМА ДОНЕСЕНО ДУРИ ИМААТ ЗАБОРАЕНО И СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ДА МИ РЕЧАТ
   
  На Lolo5 и Meckicja им се допаѓа ова.
 2. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Женски
  Се утепав од мислење и претурање низ спомени и не ми текна на ниеден скроз промашен подарок... можда од маж ми ваучерот за третмани за слабеење, ама па сама си го барав со плачењето „Дебела суууум„ на моите 50 кила сосе кревет :) И го искористив дури... :)
   
  На Haritiela, buba4e89, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  16.158
  Пол:
  Женски
  Познаничка на мајка ми случајно беше дознала дека ми е роденден (мислам дека тогаш полнев 20 или 21г.), и си се нацрта непоканета со поклон - голема пластична шнола и гумено светкаво несесерче.
  Јас сум тип што не слави родендени и секогаш се расправам со другари да не се трошат непотребно за поклони за мене, ама ова беше понижување и кон мене, а и таа сама себе си се понижи, ем зошто никој не ја беше поканил да ми слави 20 и кусур години, ем таа зошто има мали деца (под 10г. имаат) мајка на секое одење, не само на родендени, им купува облеки, играчки, што и да е, ги завиткува, украсува... :^)
   
  На buba4e89 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 4. <3Depi<3

  <3Depi<3 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Иако книгата се смета дека е најдобар подарок, ако ја купат без претходно да ја прочитале може да е и промашен подарок.
   
  На buba4e89, Lolo5, Ingvild и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Машки
  О, колку само се сложувам со ова.
  Ако за ништо друго, за книгата сметам дека е и треба да биде еден од најинтимните подароци. У принцип кога подарувам книга, прво подарувам на личности кои ми се многу блиски и ако не уживаат, барем сакаат да читнат нешто from time to time. И подарувам книга/книги со претходна добра подготовка, истражување и љубов, пред се читателот да ужива во пишаното. "Because books, records, films... these things matter" - Rob.
  Забегав малце оф-топик.
  Се дешавало да ми утнат подарок, но некако не сум гледал многу на тоа како катастрофа. Имаше еднаш коа ми подарија исто ЦД со класична музика што сум го имал дома, ако се смета за нешто утнато. И не изигравав сеа демек увреѓено прасе, не знаеја, се дешава. Искочивме, се изжуркавме и топ си поминавме.
   
  На Lolo5, theowndemon и <3Depi<3 им се допаѓа ова.
 6. LadyC

  LadyC Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  4.836
  Допаѓања:
  55.219
  Пол:
  Женски
  Бели гаќи коа бев 15 години. Алооо (facepalm) :puke: :rofl:(highfive) :headbang: :smoke: :rock::fubar::fubar::fubar::fubar::fubar::fubar:
   
  На buba4e89, fallenangel, Momichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. GrimTheReaper

  GrimTheReaper Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2015
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  648
  Пол:
  Женски
  Кензо парфемот за матура, значи тоа чудо како фоњаше на бабино веце, не е ни чудо што бев сингл така извесен период, а и незнам зашто го потрошив до последна капка:|
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.655
  Пол:
  Женски
  Предходната година решив да не го славам роденденот само викнав 3 другарки во кафич онака,и една другарка се запна отвори па отвори,и викам ајде,и гледам сет од 50 ножеви,уште ми вика ,може ќе се најдат...да,ако планирам да се кољам(facepalm) плус 3 тањири и четири лажици.
   
  На Trxmx, buba4e89, Lolo5 и 7 други им се допаѓа ова.
 9. <3Depi<3

  <3Depi<3 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Имам добиено две книги со многу лоша содржина. Навистина промашен подарок :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.158
  Допаѓања:
  100.065
  Гума за роденден.
  На кладба повеќе гуми имам даено. :lol: Ова ми имаше оставно впечаток, а одамна беше. Друго и не забележувам, дури и да не се прерадвам за некој подарок, е убав и непромашен. Доколку ми текни нешто башка од гумава ќе допишам.
  Едит. Ми текна, дреч розова блуза со Хана Монтана, додека растев и не ја мирисав баш, ама и бојата беше нападна. Ја облеков еднаш или два пати зимно време кога немав што друго.
   
  Последна измена: 29 јули 2017
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  5.288
  Пол:
  Женски
  Ташна што модата и е помината пред многу години,избледена,мирисаше на старо како да е чувана во некоја шупа.
   
  На fallenangel и Lolo5 им се допаѓа ова.
 12. <3Depi<3

  <3Depi<3 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  3.406
  Пол:
  Женски
  Нема да ме погоди да добијам несоодветен или промашен подарок од луѓе кои не ми се блиски или луѓе со кои не се дружам секојдневно и кои не ми го познаваат вкусот, но од луѓе за чиишто подароци сум вложила време и внимание за да ги одберам а нема да ми биде возвратено барем приближно слично и те како се нервирам. Вредноста на подарокот е едно, трудот што го вложуваш за да го одбереш е друго.
  Пример: ни стана навика неколку другарки сме последниве 2-3 години да си купуваме поубави и повредни подароци за роденден така што кога на некоја и било роденден сме се ангажирале сите во потрага без разлика дали ќе биде материјален поклон (убава чанта, комплет квалитетна долна облека, накит итн) или некое изненадување (рачна изработка, карти за концерт, албум заеднички фотографии). Тие неколку години роденденот ми паѓаше баш во период кога не сум дома т.е ворк енд травел надвор од државава и нормално сум немала шанса да го прославам, ама еве прва година како сум тука за роденденов и тотално ме разочараа дури инсистираа пред нив да видам што е (танга гаќи и маица од веро џамбо тотално промашени од мојот вкус кој патем добро го познаваат и кои никогаш не би ги облекла не затоа што се од таму, туку затоа што не се по мој вкус). Ептен се разочарав иако тоа не им го кажав ама ме погоди. Дури и кесата во којашто ми го донесоа подарокот не беше украсна :(
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.885
  Допаѓања:
  32.544
  Пол:
  Женски
  Тетратка и молив, секоја година од тоа девојче добивав ист поклон, а тоа беше тетратка и молив.
   
  На Safira26, ElProfesore, Haritiela и 6 други им се допаѓа ова.
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.579
  Допаѓања:
  70.464
  Имало многу, зошто сум специфична за подароци . Ретко бендисувам. Ретко бендисувам. Само моите знаат да погодат. Инаку, последно дебела марама во сред лето :) Марамата нормално не ми е по вкус.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.894
  Пол:
  Женски
  било каква книга не сум љубител на книги
  сервис чаши за чај мали шарени
  и мн лош плетен плав шал
  не дека поклониве се толку лоши ама обично преферирам пари или ќе ме прашаат што сакам и тоа ми купуваат а овие горе наведениве не ми биле потребни и збираат прашина по дома
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.894
  Пол:
  Женски
  омг може ја сум била тоа ахахаха татко ми жива циција сама ќе соберев 30 ден и давав такви поклони ко мала
   
  На Safira26, ElProfesore, Haritiela и 6 други им се допаѓа ова.
 18. mami blue

  mami blue Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
  Пред многу години, уште бевме во врска со мм, и за 8 ми март, доаѓа дома, и ми носи некое кесе, внатре некои сиви металик хулахопки:D (facepalm)(facepalm),подарок, леле утнати скроз, тој јаден незнаел набрзина што да ми купи, па поминувал покрај едно дуќанче, комшиката го држи дуќанот со работи на Стружанка, и она му ги препорачала:devil:
   
  На Haritiela, buba4e89, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.894
  Пол:
  Женски
  значи комшиката те мрази ахахахаха
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mami blue

  mami blue Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
  Абе постара е, инаку и јас ова ќе го помислев :rofl:
   
  На Lolo5, Mr. Right и biGirl им се допаѓа ова.