1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

  1. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Менѓуши,а девојчево т.н.другарка знае дека не носам,убави беа тоа да,ама што?(facepalm) А јас па,бирај замарај се а тие ради реда купуваат,памет за др пат ;)
     
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Се ценам. Немам промашен подарок т.е. некој се сетил на мене макар и цвет да е и своерачно изработено,мене ми значи.

    Ете случка за која се каамЧ
    Другарка беше во странство 20 дена кај нејзините. А ја тогаш само 600 денари имав. И да ја изненадам онака направив чоколадца со натписи -порачав 580 ден. ми излегоа.
    Тогаш кога си дојде и ги дадов немаше некаква реакција,освен дека и било криво што дечко и не ја пречекал никако само ја зел од аеродромот. Не и рекол ни добредојде нит ништо. Во пон. ми вели ги фрлив чоколатцата од тебе ги бев заборавила. Е ми стана криво само затоа што последните пари си ги дадов не се многу за некој но мене ми значат не сум многу со примања. Не цени ништо таа. Родителите и праќаат пари таа се расфрла. Епа ...
     
    На Justicija, Indiegurl, Pea и 19 други им се допаѓа ова.
  3. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    @SunnyGirl2 mn dobra devojka si ti :hug:
    :l::l::l:
     
    На ♣ Alba Viduam ♣ и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.587
    Допаѓања:
    34.116
    Сељанка таа ,, другарка ,, ти. :punch:
     
    На Justicija, Harper, КикиМаус и 12 други им се допаѓа ова.
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    не секој го приметува тоа. Не ги ценат малите работи. Сакат големо се.

    Ете за истата другарка сакав да и купам халтери. Но таа сакаше комплет гаќички и градник и пак јас со проблем со парите си додаде 100 ден.
    Работата беше, тоа што имавме муабет за халтери. Но тоа не е тоа. Штета.
     
    На buba4e89, Lolo5 и biGirl им се допаѓа ова.
  6. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Убаво е да се имаат пари да се изненадуваат блиските но јас немам и не купувам ништо и не можам да промашам.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Не беше толку лош поклонот колку начинот на кој ми беше даден. Кај мене на матура другар ми ми поклони бомбоњера и се беше океј додека не кажа "Ми ја дадоа мене, ама не ми се свиѓаше". И тоа пред сите гости го кажа. Не знам кој требаше да биде повеќе посрамотен во моментов. :?:
     
    На Feminka192, SummerGirl, Haritiela и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    За мене нема промашен подарок, сите ги почитувам еднакво.
    Само што некогаш имаме чуство дека некој сака да не понижи на некој начин со подарокот. Се изначитав на темата се и сешто, носена гардероба, потрошена козметика, чоколади со минати рокови итн итн.
    Искрено последните години не ми се случило вакво нешто. Ниту некаде сум однела, ниту ми донеле. Кога не знам што да подарам некому, му давам пари. Кај луѓе што не ми се блиски, не се ни појавувам на слави, свадби, родендени итн.

    А кога ми е некој близок однапред знам кога му е роденден и си планирам за подарок.
    Оваа година на една другарка навистина немав идеја што да и подарам, па и ја купив омилената милка чоколада и и дадов пари да си ги искористи, зошто знаев дека и се попотребни.
    Лани на една братучедка не бев во можност да се појавам на роденденот како прво, а како друго не се ни потруди да ми се јави да ме покани туку порачала преку брат ми дека сме на роденден. Сепак и купив подарок и неколку дена подоцна и го дадов, не добив ниту едно фала ниту ништо. За мојот роденден нормално се јавив да ја поканам на кафе, торта (не го славев, само најблиските) таа ниту се појави, ниту ми честита, ниту ништо.
    Не се проблем парите, се што сум дала со мерак сум дала ама ме навредува кога некој постапува така.
    Никого не го збогатува одреден подарок или друг да го осиромаши ама ете знак на внимание.
     
    На Angie1432, темјанушка, КикиМаус и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Кога сме кај бомбоњери имам слушнато интересна ситуација, наводно примателите на поклон бомбоњера во едно гратче никогаш не ја отварале да каснат нешто благо него ја чувале за кога ќе дојде нивен ред на одат некаде на некој настан, роденден, именден, дипломирање, слава било што и само ја менувале украсната хартија, да не прават излишни арчови :D
    Новите власници на бомбоњерата повторно го правеле истото и таа завршувала кај трети лица кои пак не се замарале ниту да сменат хартија и ја давале понатаму како поклон.

    После некои единаесет години :D патување на една иста бомбоњера, некое дете стрвно за благо ја отворило и имало прилика да скрши млечни заби на бомбоните кои веќе биле темелно скаменети :worried:
    Избил скандал и фамилијата која последна ја поклонила бомбоњерата испаднала ваква и онаква:party:
     
    На spacegirl92, Haritiela, Feminka192 и 9 други им се допаѓа ова.
  10. bella108

    bella108 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    За полуматура од партнерот 2 метри материјал за шиење од оние на пазар по 100 ден парче што не ги бидува ни за чаршав мани тоа зелено и ми рече ке ти се најде за фустанче :puke:
     
    На Haritiela, Luna91, crimson и 7 други им се допаѓа ова.
  11. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Еднаш добив кошула xxl, а јас сум прилично слаба.
     
    На Haritiela, ku4ence, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Пижами промашени за 2 броја
    Блуза на кратки ракави исто така промашен број (хаха лоша проценка)
    Износен накит (ланче и обетки кои беа од бели поцрнети од носење без етикета дека е купено или неупотребено)
    Чанта внатре извалкана од кармини, сусам имаше и едно окце (црна шнолка)
    Марама за баба ми веројатно е била наменета
    Жолт букет пластичен од блиска роднина (незнам дали беше на зафрканција или жената е без вкус)
    Комбинизон и отидов си го сменив за блуза... знаев од каде е купен стоеше и фискална

    Сите овие подароци ми се од блиски луѓе, веројатно да видам какви се уствари себични а за нив јас сум одбирала секогаш најубаво и гледам дека им користи или го носат... да не им се допаѓа не би го носеле...

    Нај јаки поклони што сметам дека не се промашени и добри за зафрканција:
    Ананас
    Праска нектаринка ставена во украсно кесенце
    Пакет млеко 3+1 гратис

    Јас сум тип кој ги цени креативните подароци, тоа е нешто што ќе се памети.
     
    На buba4e89, GoodGirl45 и LadyC им се допаѓа ова.
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас знам за некакви германски марки кои со години шетале во бонбониера низ мкд. Биле вметнати како изненадување за доктор од благодарен пациент, ама завршиле на друго место.
     
    На SummerGirl, buba4e89, Црна Ружа и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Јас ги ценам сите подароци подеднакво.
    Кој колку можности имал толку, битно е вниманието.
    Човекот што ти дошол ти прави чест.
    Некој можеби и последните пари си ги има дадено за да ти купи нешто.

    Се имам најдено во една многу непријатна ситуација кај другар на роденден.
    Тогаш немавме повеќе од 13 години, уште одевме во основно.
    Собравме сите другарки, од секоја по околу 150 денари, ги ставивме во плик и тоа му го однесовме.
    Не бевме во можност за повеќе.
    И сега детето отиде на страна и си ги разгледа сите подароци.
    Другари негови кои финансиски многу добро стојат, му беа однеле многу скап комплет.
    Леле луѓе откако се врати на маса цело време велеше
    " Петко да ти ставам уште пица ? "
    " Трајко сакаш да ти нарачам уште еден пијалок ?"
    " Славко се најаде ? "
    И овие му велат да не се секира дека им е добро.
    А тој
    " А како така вие каков скап подарок ми купивте ајде јадете ќе нарачам уште за вас "
    Другите како да не постоиме скоро и да не погледнуваше накај нас. Цело време зборуваше за скапиот подарок што ми го донеле и им ставаше храна во чинијата.
    Поседов од култура, но не ја дојадов храната која ми беше ставена во чинија.
    Одвај дочекав да си одиме.
     
    На Feminka192, Luna91, SV1911 и 4 други им се допаѓа ова.
  15. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Еден парфем што така одвратно мирисаше, и го давав на баба ми и таа не го сакаше. Кога се сетам на мирисот ми доаѓа да :puke:
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    Скоро добив поклон со тоа што личноста што ми го подари 100% знаеше дека имам исто такво дома. Уште не ми е јасно.
     
  17. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Искрено немам проблем со поклони какви и да ми подарат,ама парфем не сакам да ми подаруваат]:) Освен ако знаат дека ми е омилен па да ми купат дупло шише:D Сега маж ми ми имаше купено парфем од Елизабет Тејлор,уште ко ја видов паковката ми текна да и го пуштам на мајка ми:wasntme:
     
  18. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.745
    Свекрва ми секој пат кога ми подарува нешто ми вели дека не ѝ се допаѓа, па затоа ми го подарува. Прво ми беше чудно и се чувствував неубаво поради тоа, ама после почнав и јас така да ѝ правам и плус да се зафркавам на нејзина сметка за тоа. :D

    Други промашени подароци имало многу, де од роднини, пријатели, не битно, им благодарам што помислиле на мене. Но, се приметува кога некој се потрудил, а се приметува кога е само ради реда. Сакала или не, со тек на време почнувам да враќам на вниманието во иста мера, не во материјален поглед, туку во времето потрошено на мислење и бирање.
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MynameisHelen

    MynameisHelen Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    Скоро сѐ татко ми што ми купува без претходна консултација со мене е промашено. Со него барем кога се работи за вкусови сме небо и земја. Се сеќавам еднаш за еден роденден ми купил едни бермуди ама какви беа, мислам не знам од кај да почнам. Бојата дреч г*мнеста, негде потемно, негде посветло као прошарано, а на ногавиците рабовите обложени со виолетов сомот на кој беа зашиени едни како реси. Кога ги видов ми се стемни. :worried:
    Не можев да издржам викам тато, те молам да ги смениме. И ги сменивме за едни бели обични, па им се изнаносив. Го ценев тоа што сепак ми купил нешто, потрошил време и пари, ама...

    Втор најпромашен сега брзо на дм родителите биле некаде на одмор па тој вика има и за тебе нешто. Јас се израдував на честа што ми ја направија, и го ценам тоа фала Богу, можеле ништо да не ми донесат. И сега одам кај дм, и ми го подава тој ќесенцето ама како со половина уста некако и си збори нешто под мустак, крева веѓи. Викам шо е работата? Отвори ми вели, ќе видиш.
    Отварање луѓе, внатре едно ланче со девојче. Рацете и нозете прикачени онака да можат слободно да му се движат, уста нема, а за очи му ставиле едни црни камчиња, едно creepy, да го видиш здив да ти се земе. Како вуду кукла ама оваа од некој хорор филм излезена. Нормално, кажав фала, не требало да се трошите. Баш ќе поставам слика ако го најдам низ дома, оти го скрив, ми беше страв да не ми излезе од некоја страна во 3 сабајле. :rofl:
     
    На Safira26, sofija014 и coco mademoisele им се допаѓа ова.
  20. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Многу пати имам добиено промашен подарок, ќе оставам дома и така ќе стои, никогаш нема да се искористи. Ама тоа е, не секој доволно се труди да ти погоди.