Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

 1. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.921
  Допаѓања:
  20.461
  Пол:
  Женски
  Многу пати имам добиено промашен подарок, ќе оставам дома и така ќе стои, никогаш нема да се искористи. Ама тоа е, не секој доволно се труди да ти погоди.
   
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.148
  Допаѓања:
  103.806
  Пол:
  Женски
  Ужасни одвратни кинески парфеми и лосиони за тело :puke:, користени рамки за слики, скршени рамки за слики, накит употребуван и уништен :puke: или накит што никогаш во живот не би го носела, некој кич и шарен.
   
  На Kimberly11, Shmizla94 и BlackMistery им се допаѓа ова.
 3. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш се трудм подарокот да ми биде убаво завиткан. Дури и повеќе ќе потрошм на виткање отколку на цената на подарокот.
  Нјпромашени подароци ми се оние кои не содржат ниту порака, ниту завиткани-ништо.
  Промашени подароци ми се најчесто парфемите. Користам јаки парфеми и кога ќе ми донесат некои овошни, бљак.
   
 4. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  15.887
  Обетки. Не носам такви работи.
   
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  25.053
  Животов...
   
  На Indiegurl, Kimberly11, Briar Rose и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  7.174
  Пол:
  Женски
  Прљаво мече
   
 7. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  2.636
  Пол:
  Женски
  ЦД од Ноне
   
  На Kimberly11, nightingale, Feminka192 и 12 други им се допаѓа ова.
 8. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.649
  Допаѓања:
  3.289
  Пол:
  Женски
  Се секавате кога носеа марами пред едно 6 7 години тие шарените, е таква ми донесоа оваа година ја фрлив :D
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.840
  Допаѓања:
  31.630
  Пол:
  Женски
  Верувале или не - пари. :wasntme: Не дека сум полна со пари... Ама многу пати имам нагласено дека не сакам пари за подарок бидејќи ќе ги потрошам на глупости. И како за инает повторно ми имаат пари дадено. Според мене тоа е како да ми кажат "не' мрзеше да појдиме да ти земиме нешто на кое ќе се израдуваш па еве ти ги парите наместо тоа". Како да не сакале ни да се потрудат. А најубавиот дел од нечиј роденден ми е кога размислувам што да купам, па одам да купам со радост и сакајќи да ја израдувам личноста што ми значи.

  И книга. Ми ја подарија истата два пати. (facepalm)
   
  На theowndemon, Feminka192, темјанушка и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  8.300
  Пол:
  Женски
  Парфеми грди што не траат ни една секунда ,марама што пишува на неа Лондон :worried: и многу хенд-мејд ствари ептен мразам ептен се грди.
   
  На didisi, Feminka192 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 11. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  802
  Кога подарувам подарок , секогаш го правам сама , нешто креативно што знам дека ќе остане во сеќавање . Најмногу мразам кога некој ќе ми подари парфем.
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.873
  Допаѓања:
  16.269
  Пол:
  Женски
  Од поскоро што памтам- портокалова маица.
  Конкретно портокалово не носам.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  7.249
  Пол:
  Женски
  Огромни ‘‘бисер златни’’ обетки.
   
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  26.538
  Пол:
  Женски
  Не чини да наоѓаш маани на подарок.Дури и да не ти се допаѓа,можеш да го подариш на некој на кој му се допаѓа.Можеби нема да ти се допадне некоја маица,но сиромашен човек нема да ѝ најде маани и ако му ја подариш,ќе ти се заблагодари како да си му го подарил светот.
  Јас така правам.
   
  На Sejfullai, WildMk, темјанушка и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Женски
  Рамка за слики и покрај тоа што знаат повеќето дека не сум многу по сликите и упорно рамка :|(facepalm)
   
 16. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  18.806
  Пол:
  Женски
  Никогаш не биле мој тип на книги,а и нема ни да бидат.
  Еротска книга со чинам името Глас ли му беше или нешо така?
  Нема врска,сакале поклон да ми дат,се сетиле на мене ова она,не мислеле лошо...
  Но сепак,не сакам да лажам,тоа не е за мене.
  (heidy)
   
 17. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  2.083
  Пол:
  Женски
  Рамка за фотографија.
  Убава беше да,ама многу ги имаме дома,а и очигледно личноста не ме знаела толку добро за да го знае тој факт.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  20.660
  Пол:
  Женски
  Сапун и ишлери.
  Не дека се лутам или нешто но на нејзино место наместо тоа би зела една чоколада со истите пари и така би отишла на роденден.
  Фактот што за нејзин роденден купив блуза го занемарив целосно, но ако ти значи личноста секогаш можеш да се потрудиш макар и само 50 денари да потрошиш.
   
  На Hellobeautiful, cresa-jagoda, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.671
  Допаѓања:
  17.733
  Пол:
  Женски
  Цвет и букет :tmi:
  Всушност, не сакам подароци, некако незгодно ме фаќа, башка што сум терсене да ме погодиш да ми се допаѓа. Никогаш не би замерила ако некој не ми даде подарок.
  Со блиски луѓе си се договараме што да си подариме и така нема погрешен подарок.
   
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.308
  Допаѓања:
  12.087
  Пол:
  Женски
  Едно девојче за десети роденден ми имаше донесено машка рамка за слика со изгребано стакло :worried:
   
  На didisi, buba4e89 и Hellobeautiful им се допаѓа ова.