1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

  1. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Не пребирам за подароци...не ни барам многу,ама кога ќе ти подари некој нешто колку само да ти донесе подарок ептен ме нервира,посебно што јас за сите се трудам да биде супер и ептен да им се погоди,ме радуваат повеќе мали работи или некој гест отколку некој безвезе подарок што воопшто е купен само колку да има било што да не се оди со празни раце,многу утнат поклон се едни дрвени обетки и тоа од моја другарка од детство и капак на се розеви што јас не ни носам розево...само честитка да ми донесеше ќе ме израдуваше повеќе...посебно од неа,али тоа е тоа :)
     
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Имам много промашени подароци. Не ми текнува сега некои посебно затоа што и не добивам многу подароци и веќе сум навикната да ми подаруваат ради реда. Не се ни сеќавам на некој поклон што ептен сум се израдувала. Инаку многу сакам да поклонувам и да добивам поклони. Кога сакам да поклонам ако не ја познавам добро личноста, убаво ја прашувам дали ова или она би и се допаднало. Да не биде промашен подарокот. Подобро нека знае што ќе и поклонам (за да го погодам), него ли да и го расипам ќефот. Секогаш гледам да подарам нешто корисно и убаво. Најмногу жал ми падна поради подарокот за роденден оваа година и тоа од моите најдобри другарки (5-6). Ми купија рачен саат што никако не ми стои на рака (ем знаат дека имам соленкасти раце на кои ништо не стои, ем го купиле огромен) и ајде да беше барем убав а тие така го зеле, незнам дали го и погледнале добро. Убава забава ми направија, не се жалам. Најдобар роденден што секогаш ќе го помнам, но поклонот ептен ми го утнаа, а јас толку бев воодушевена и едвај дочекав да ми го дадат поклонот. Ептен жал ми падна, ај да беше од некој подалечен ама од најдобри другарки?... :|
     
  3. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Најпромашен поклон ми беше парфем што го добив за роденден од другарка, воопшто не ми се допаѓаше па го потрошив на завесите по дома и за убивање на комарци. Сметам дека парфем може да ми купи само многу интина лишност како мажми бидејќи ме познава и ми ги познава вкусовите. Јас никогаш за поклон не би избрала парфем, облека или накит од проста прчина вкусот може да ни се разликува и да не му се допадне мојот поклон.
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Meне освен книга, ретко кој подарок да ми се погоди. Скоро сите ми биле промашени и затоа не ни сакам веќе поклони за роденден. И сум кажала, освен книга, не мора ништо никој да ми купува.
     
    На Muffin.Love, Shtanglica и Neytiri им се допаѓа ова.
  5. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Блузата од тетка ми која ја добив за роденден, уште наредниот ден ја префрлив во сопственост на мајка ми, премногу нежно за мене :)
     
  6. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Лоши поколни...ги има многу...
    ѕидни часовници(за еден роденден добив 6 часовника :?: )
    рамки
    здодевни украси
    и најмногу што мразам е ПЛИШЕНИ МЕЧИЊА :puke: ги мразам,се ежам од нив одвратни ми се

    Но поголемиот брат на мајка ми секогаш ми ги погодувапоклоните но оваа година пред роденден ја прашувал мајка ми кој број на чевли носам,и нормално јас се радував велам вујче штикли ке ми купи :lol: :lol: а на крај излезе да ми купил едни влечки,ме е срам и до продавница да идам во нив,ко од на баба ми времето..но сепак не е битен поклонот битно евниманието сепак најмногу си го сакам вујко ми :inlove:
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Ме прашаа, вчера завчера едни баба и дедо, што сакам да ми купат коа ќе дојдат на слава, и така јас, ај им кажав дека сакам лак некој, темна боја. Едвај чекав да ги земам поклонот и кога го видов ... :fubar:
    [​IMG]

    А сега, кај ми е?
    Ај погодете... :wasntme: :lol:
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Леле феминки да пукнете ме изнасмеавте :rofl:
    Немам добиено некој си многу промашени поклони ама еден вреди да го спомнам.
    За роденден од двајца другари, 200 грама кашкавал, 200 грама шунка и винце :D
    Не дека е нешто промашен подарокот ама... ептен беше смешно :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ооо Мимс, ако ништо друго ќе си мезите. :D
    Не е толку страшно, ти да видиш што е ужасен подарок....
     
  10. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    На мојот 14-ти роденден,во 08:30 часот ми се јавува една другарка и ми вика:Сакам да ти купам парфем со мало мече во кутијата и сакав да те прашам дали го сакаш со бело или со црно мече??Се воздржив да не се смеам и и викам ај нека биде бело штом ме праша... :rofl: :D :D :D :D :D :rofl:
    Иначе “парфемот„ беше вака нешто во поголема кутија со БЕЛОО МЕЧЕ :!:
     

    Прикачени фајлови:

  11. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    хахах ме насмеа со тоа текстот под сликата
    во кондом хахах
     
    На femina.sk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Уф темата.... :) сум добила многу глупави полони како на пример две мандарини и на средина банана во огромна кутија со целофан..чекав изненадување и прилично доста се изненадив хахахах....Сум добила и секси долен веш што далеку бил од секси,а и прилично беше за потсмев али ајде...ццц
     
  13. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Хахх..најпромашен подарок..има повеќе промашени,но многу ми е криво доколку некој се трудел и вложил пари а на ми погодил :| За жал,тетками скогаш вака прави.Оваа година сакаше да ми купи лак и нешто накит пошто знае дека сакам такви нешта.И жената ми купи лак од авон од околу 200 денари,ама бојата :puke: темно зелена :( и ми купила прстен три пати поголем од прстите мои исто од авон :!: Се изнададе жената пари а ништо не ми користеше.
    А доколку некој ми подари нешто ради ред,што ќе му се најде дома,нешто од времето на дедо Ное ---> директно в канта оди и око не ми трепнува.Па ако можам јас за сите да одвојам пари,време,трпеливост и да купам соодветен поклон,сметам дека и тие можат :?:
     
  14. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Во глобала немам некој промашен подарок, освен некои парфеми што не ми се допаѓаат или некои парчиња гардероба што не ми се допаѓаат ама последниот подарок што го доби моето дете останав без зборови. Доаѓа тетка му од раб. од странство и му носи микрофибер крпа :x .
    И ден денес не ми е јасно што и значеше тоа, на дете од 3 год. му носиш таков подарок.
    :x :x :x
     
  15. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Од мал милион рамки до еден ремен абе анорексинечен да си нема да те фати,незнам шо му беше. И дефинитивно врв беше тетариум од на мајка ми братучедка.. :lol: Чула жената дека сакам многу животни, ама заборавиле да и кажат дека се плашам од водоземци :D
     
  16. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Најпромаршениот подарок го добив летово за мојот 16ти роденден од еден другар од клас - бокал за вода/сок! Не беше толку грд, ама бокал за роденден некако незнам :|
     
  17. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Се чувствувам лошо кога некој близок ке ми подари нешто кое ни на баба не би и се допаднало.Немам многу промашени подароци но еве ке одвојам еден роденден ( на кој добив минимум 6 албуми ), другарките од одделението ми купиле маичка ( рамбовка ) кафена , со мики и мини . Мислам , сваќам дека сакале нешто , ама што се вика едно чоколадо да ми донеле повеќе ќе ме израдувале. И неможам јас така , кој грд и него грд поклон . Со поклонот се оценува личноста . На секоја личност кога се работи за подаркот обрнувам внимание , да не утнам. :*
     
  18. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Рамки - разноразни |(

    Аман луѓе, кај да ги ставам ? |(
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Не само рамки, едно време и музички кутии носеа многу.
    Кога ќе видев музичка кутија ми се креваше коса, па уште полошо што сите исата мелодија ја свиреа. Да си ги пуштиш сите во исто време и од пискавиот звук да се фрлиш од прозор како луда мачка.
    И лек за рамките и музичките кутии, е да ги оставиш да кружат. Во превод, ти ги подаруваш на друг роденден, тој на следниот, па тој на друг итн итн итн.... :wasntme:
    Или една тезга пред зграда, и шиткај ги три за сто.
     
    На icegirl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513

    Ах така познавам јас една бабичка што доби на поклон бомбоњера (која кружела) со 500 евра внатре :D

    Најсериозно, ова и се случи на бабата до нас што живееше, и донеле завиткана бомбоњера на сочувство кога умрел дедото...кога ја отворила, скинала тоа целофанот во натре честитка за свадба... 8)

    Таа кружела, кружела, кружела....

    И после оставајте ги така поклоните да кружат :P
     
    На IvanaIvanchica, girl1985 и LivingGlam им се допаѓа ова.