1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

  1. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.038
    Допаѓања:
    6.649
    Пол:
    Женски
    Извини, може не е смешно, но пресмешно ми беше кога прочитав.
    Не ме сфаќај злонамерно.
    Како може на женско машки парфем?!
     
  2. ilenaki

    ilenaki Популарен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    1.297
    Пол:
    Женски
    Пудра за лице стара неколку години и многу темна, а јас сум бледа ко крпа. Рокот беше истечен пред најмалку две години. Тоа беше поклон за матура и стварно не треба да се гледа кој дал и нема врска што се имотни подобро да купеа едно чоколадо или без поклон доволно беше што дојдоа чест да направат.
     
    На NPN, *Amethyst*, nevermet18 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    9.134
    Пол:
    Женски
    Уживај и јас се смеев кога останав сама.
    Инаку парфемот ми го даде машка особа и прво што ми падна на памет е дека ми има дадено негов парфем што не го користел.
    Друго што ми падна на памет е дека можеби се работи за негова ненамерна грешка бидејќи на парфемот никаде не пишуваше дека е за мажи. Јас го познав по мирисот, имаше типичен мирис на машки парфем.
    Еве уште сум во дилема која од овие две варијанти е точна.
     
    На piksooki, Stark, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Од бивши за роденден ми подари едно ланче бижутерија поцрнета што личеше на кандило за чатење... :x
     
    На NPN, piksooki, *Amethyst* и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Сега ми текна,во основно добив некоја си кинеска козметика многу гадно мирисаше и една стаклена мала кутија за накит и капачето горе се скрши кога ја отворив. :rofl:
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Чоколада и молив
    Искористена тетратка но мн убаво спакувана :D
     
    На piksooki и fana им се допаѓа ова.
  7. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.415
    Пол:
    Женски
    Во основно многу читав и почнаа само книги да ми купуваат. Од вујче и вујна добив една книга, до ден денес памтам колку се збунив кога ја прочитав. Кратки приказни, драма али со швалери, секс во лифт со непознат во тој контекс, баш доловена беше сцената и се:tmi:

    Некои 10год имав:(
     
    На Цунами, Kimberly11, spacegirl92 и 25 други им се допаѓа ова.
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На SummerGirl и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
  9. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Тетратка од 10 денари завиткана во хатија која мирисаше одвратно.
     
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.556
    Јас па највеќе се радував на тетратки :?:
     
  11. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.111
    Допаѓања:
    18.296
    Пол:
    Женски
    Во основно искористен несесер за моливи ( внатре беше прљав од боички), кутија за накит од тие што свиреа ама оваа беше расипана и некаков си украс како од гипс правен.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Лани скромно се потрудив за роденденот на бивши ми ама оригинално.
    Очекував ист фидбек а и дека бевме заедно во земјава,но не добив ништо само ме однесе во Хард Рок кафе барот ме почасти нешто и толку. Се помирив јас после некое време бидејќи немав интернет на мојот телефон,се вклучувам од кај него и мајка му пишуваше цело време и случајно ми се отвори чатот му пишала купи и на Буба една ружа имаш пари на картичка,а овој и вратил нема потреба. Ми се скрши филм и се разочарав,не беше за поклонот колку за почитта. Си преќутев ништо не реков за тоа,после тоа имавме караница и тој ми рече “Те однесов таму колку да не бидеш без ништо,ми одбија од плата.”
     
    На Dandra, Hellobeautiful, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.589
    Допаѓања:
    36.807
    Пол:
    Машки
    Од блиски роднини од странство кои дојдоа кај нас и ги угостивме две недели со бесплатно спиење и јадење.
    Ми купија држач за мобилниот.
    Не беше до поклонот, баш беше океј оти немав и му најдов практична примена. Повеќе беше оти ми кажаа дека ги коштал 40 и кусур евра, а истиот на АлиЕкспрес е 2-3$. Обично пластиче. Како божем ние во Македонија од Марс сме паднати и не знаеме колку нешто кошта. (facepalm)
    Подобро ништо да не купеа, отколку овака што се "потрошиле".
    Некогаш подобро е да не се отвора уста...
     
    На spacegirl92, LadyLollypop, Stark и 5 други им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Црвено ламбурџини :@
    Без веза!!:@
    Јас сакав црно ;(

    --------------
    Драпате колчишта со темава!
     
    На H.VAGA, candy.cane, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl:

    Си стекнала искуство од книгата.

    Имам добиено користен соковник. Од блиска роднина на маж ми. Уште кога ја видов кутијата сфатив дека нешто не е во ред. Беше оштетена. Го отварам соковникот и што да видам - нечистотија. Остатоци од лушпи. Дури и запечени беа. Кој знае колку време не бил исчистен соковникот. (facepalm) А жената има пари.
     
    На candy.cane и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
  16. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Секој парфем што ќе ми го донесат, пошто си користам само еден и не ми се потребни други. Фала за честа и на поклонет коњ заби не се гледаат, ама кога ќе видам поклон парфем ми се плаче. Колку сака нека е скап и квалитетен.
     
    На candy.cane и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  17. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.021
    Допаѓања:
    10.575
    Пол:
    Женски
    Никогаш немам добиено никаков подарок.
    Ама затоа и подарив на тетка ми книги кој ги имав прочитано и бев сигурна дека ќе и се допаднат.
    Не би ми било во ред да дадам книга што не знам каква содржина има ама овие беа во ред за средновечна жена таман што многу не сака наука и слично.
    И сега жената после две недели дојде кај нас и кога ја прашав за книгите ќутеше.
    А после 3 месеци кога ги спомнав ми кажа дека шпорето си го запалила со нив.
    Двете книги беа по 700 денари купени и мене уште ми е жал што и ги дадов.
     
    На spacegirl92, Hellobeautiful, GirlRose и 3 други им се допаѓа ова.
  18. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Во основно тетка ми за роденден (единствениот роденден што го славев дома со гости) ми донесе машки фармерки, кои беа неколку броја поголеми. Ни еднаш не ги облеков. :x
     
    На buba4e89, candy.cane и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  19. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ташна поголема од мене. 2 години ја неман допрено.:(
    Парфем што мирисаше на средство за чистење. Стоеше во шкаф неколку години со надеж дека ќе му најдам чаре затоа што ич не сакам да фрлам поклони, ама..
    Мини маус пижами. За матура.. Иако се многу удобни и си ги изнаносев, ама смешно ми беше ептен.
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.954
    Ужас. Навистина не е во ред, оти иако подарок кога ќе се подари му припаѓа на примателот целосно и тој има право што сака да прави со него, нејзината глупава искреност ( ако било искрено) е крајно непотребна и сурова. Само кажува каква сељанка е, извини на израз. Жал ми е ако не си добила никаков подарок никогаш, има некоја среќа и во тоа, мада како врви вррме, за мене подарување е поубаво од примање.
    Јас исто не добивам подароци долго време . То ест добивам од маж ми, ама сама ги бирам, оти тешко да ми погоди, па се сведува на тоа дека парите негови ми се на располагање па си купувам што ми треба. Сама си подарувам често од мои пари!!! И обилно:D. Керка ми углавном заеднички се шлепа со татко и за роденден , иако од неа било што направено од нејзини раце би ми било супер подарок.
    Живеам во странција па со другарки блиски баш и немам прилики да си подарувам последниве години, најголем подарок ми е времето одвоено за мене од нив кога сум мк.
    И на крај- порано имав омилени и неомилени подароци, сега се ми зависи од особата која ќе ми подари, ако нешто не ми штима во односот заеднички, а сум добила и скапи монетарно и евтини поклони, сепак ми се неубави , и иако во моментот сум се заблагодарила , потоа се шуткаат низ дома зафрлени некаде. Од драги луге и кафе почастено ми е најголем поклон.
    Бтв - бањарка за матура 6 броја поголема, ден денес маж ми ја користи, а му ја препоклонив кога имав 30:D. Кој врашки квалитет е тоа...перена на 60, 90, неуништива:D
     
    На hermosa, candy.cane, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.