Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  празно шише парфем :^).
   
 2. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.834
  Еднаш сум се изјаснила на темава, ама дефинитивно овој е најпромашениот подарок во мојот живот.

  Од пријател на татко ми кој работеше во странство, а ме видел еднаш кога бев мала, пред една недела добив играчка рулет пастичен, се' со жетони спакуван, затоа што мислел дека имам 18-19 години. Блиску е со годините ама трагедијата е во тоа што незнам кој на девојка од толку години би и подарил играчка рулет :D Е си викам неможеше не лути се човече да ми донесеш. :lol:
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.123
  Допаѓања:
  4.880
  најпромашени подароци ми се две маички од едни пријатели кој ни ден денес не сум ги облекла два броја поголеми и без можност за замена затоа што не се од скопје и едни роднини кога ми се избација за дипломска со кебе :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 4. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  190
  Брат ми кога имаше 12 години а јас 6, и купи на мајка ми за 8ми март кактус со цветче на него :D
  Ми рече па и ова е цвеќе :rofl:
  Пред 4 години ми донесе блиска роднина, тренерки само долни за роденден, купени уште во 80-тите, имаа дупчиња за врвца на нив, ама врвцата нигде ја немаше. :^)
  До пред 2 год од истата роднина многу често добивав пудинзи, кашички за бебиња и чоколино со пројден рок- внуците што не успеале да изедат. :^)
  Добив на мојот 8 ми роденден книга на српски јазик. :lol:
  За 16 ти роденден добив фустан тексас, за 10 годишно дете кое е покрупно и подебелко. :(
  Од братучетка ми која мн добро ме познава, за 17 ти роденден ми поклони тренерки барби детски. :@
  Од другарки кои ме знаат цел живот обетки кои не се мој стил, ушите мислам ке ми се скинат од што се тешки. :D
  Пак се се завршува со тоа дека на поклонет коњ забите не му се бројат ]:)
  Ама и не е баш така. Ако јас можам да им угодам на сите и да ги прашувам што сакаат за поклон, за да не ги фрлам џабе парите, туку да им купам нешто што им треба и што им се допаѓа, така можат и они. :D
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.326
  Допаѓања:
  97.130
  Пред некој ден сакав да пишам на темава,ама заборавив...најважното поклонче...
  Подарокот не е толку промашен,колку што е смешно...книгата Демијан од Хесе ја добив на подарок...нова,фина,само прекршена корицата многу малку,па веројатно личноста заборавила од каде и е...а и помали бевме...на првата и 14-15 страница,печат од библиотека Браќа Миладиновци и сигнатура се разбира. :D
  Ааах...да и керамичко џуџе.Зошто ми е и што мислеле,не знам,а уште помалку се викам Снежана.
   
  На aaaaa, LivingGlam и sesilija им се допаѓа ова.
 6. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  многу ми е глупаво демек ај ќе купиме парфем ,,ПАРФЕМ,, демек само за името да се каже што бил поклонот, а тој и без пари да ми го даваат не го зимам на подбишега даден, па боже мој купи подобро една REXONA барем ќе ја искористам ако не друго!или пак кога ќе ми донесат некој долен веш чипкан или од оној материјал што поти :puke: поарно 3 за 100 памучни дај ми! многу се нервирам за не измислен поклон, јас ссекогаш се замарам и гледам поклонот да биде на место и да му одговара на тој за кој што е наменет!!!
   
 7. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.537
  За последниот роденден добив еден црн фустан, ама долг пустиот ќе си го згазнеш одејќи :tmi: Како попска мантија беше стварно, па и еден материјал никаков.. без никаков детал на него. И што е најжалосно го добив од другарка на моја возраст.. па нели знае дека јас ако не друго барем не сум во секта бре :| :D Поарно така да дојдеше на торта без ништо, или со еден антипреспирант од 50 ден одошто ова кое и така ќе фаќа прашина.
  Ааа да неодамна добив и обетки пластични ама една дреч боја, а знаат дека не носам пластичен накит..ете таков вкус си имам и упорно. Што е најжалосно едната и беше винтот паднат |( :lol:
   
  На IvanaIvanchica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. XrIsTinaaa

  XrIsTinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Наочари детски, пластични, кармин дреч никаков и едно блузе кратко ептен ко за 10 годишно чупе.. Ај да речам не ме знаеше жената ај, ама најлошо од се шо ми велеше ко го облеков блузето леле колку убо ти седи, а мене до над папок блузето со скусени ракај.. така било во мода и многу скапо го купила бла бла бла....
   
 9. Shtanglica

  Shtanglica Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Meне сега за сега ми текнува на еден пред неколку години за роденден од вујна ми поклон дезедоранс Dior :D зелена боца со лилјаково капаче и на неа слика од некоја типка ама тоооооооолку гадно мирисаше луѓе аууу :D не се опишува и ја демек ми се свиѓа одма се намирисав и кога ја гледам мама почнува бои да мењава сиротката ќе се истуреше :D А да и минатиов роденден нели беа у мода тоа блузите со девојки а мене толку многу ми се одвратни и кога гледам исто вујна ми ми купила таква црна и само за по дома ја носам :D Ах да ете уште едне ми текна исто од неа ЦРВЕНИ БОКСЕРКИ :rofl: кога ги пробав пола г*з надвор ми излеваше и така си стојат :D:D
   
 10. Secret-Angel7

  Secret-Angel7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Беше тоа пред две години, за мојот роденден. Преубава хартиена ќесичка, а внатре 2л.шише негазирана вода, Ладна, ако добро памтам :D Во принцип секој подарок ми е мил на свој посебен начин, ама не и овој.
   
 11. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  Скината сукња, подарок од една моја братучетка :lol:
  Пижами 10 броја поголеми, дури и на мајка ми и беа големи :rofl:
  И едно ташниче жолто дреч броја и внатре портокалов кармин :^)
   
 12. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  77
  Никогаш нема да ги забравам поклоните кога ми донасаа тетратки(од тие со кошаркарите што највеке ги мразев) и молив или смоки :D Имав добиено и една проѕирна зелена кошула најгрозна :puke:. празни шишиња парфем и ми текнува кога една комшика ми донесе едно тестерче парфем до пола истрошено. :D Последниов роденден имав промашени подарци како машна за главата( такво не можам да смислам, незнам ни како можеле да ме замислат со машна на главата |( ) ,обечки (инаку немам дупчиња за обечки) и прслук два броја поголем (ме прецениле).
   
 13. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Пред неколку години на роденден ми дојде некоја пријателка на моите и ми донесе помаранџести мрежасти чорапи и би ју парфем... добро ајде океј жената немала време и незнаела што да ми купи па ајде :!: следната година пак ми дојде на роденден и верувале или не пак ми донесе мрежасти портокалови чорапи и ист таков би ју парфем :lol: ајде парфемите се најдоа за нешто ама чорапите не :D
  Иначе на мајка ми и беше роденден пред некој ден и одиме ние на вечера во ресторан со нивни пријатели кои ги знаат долго време. И сега женава и купила на мајка ми една марама бело лилјакова со лилјакова алка а пред тоа за нова година и донесе дречливо лилјаков шал. И добро не беше тоа толку страшно ќе се најдат некако туку најлошо беше што женава и објаснуваше на мајка ми како кога била во продавница им рекла дека мајка ми многу сакала лилјакова боја и стално носи лилјаково (а мајка ми има само една лилјакова кошула и тоа не ја носи многу ) :!:
  Али на поклонет коњ не му се гледа во заби ама до толку да се пукнат пари на глупост....
   
 14. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  најголема утка веке 2 години од другарите за роденден му купуваат ланчиња ама одвратни големи и за ништо не личата ама ај машки се ама оваа година и мојата најверна другарка ми купи ланче
  др чанта со одвратна боја кафеава ама нема во прозиводство таква проливот е подобра боја хаххаха
   
 15. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Тетратка за споменарки да си пишувам во неа... ццц... и тоа дечко ми за годишнината (покрај другите поклони) тој видел кај мене некој споменар од пред 5 години и мисли уште цртам срциња и пишувам „Јас сум шекер, ти си мед, заедно сме сладолед“....
   
  На blackwave, aaaaa, bravegirl и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  105
  За матаура од една комшивка добив чаршав за спална( кој беше со неколку дупки). Од друга комшивка исто така за матура добив бањерка сина 5 броја помала. А од најдобрите другарки за 18-ти роденден добив топка , играчка што се врти и свети во разни бои :tmi:
   
 17. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Мене најмногу пари ми даваат. Ајде нека се потрудат малку и промашен да биде поклонот нема врска. :) Едно од најгрозните подароци што ми ги дале се:
  часовник-црвена пиперка кој нон-стоп паѓаше
  Едни четки пластични од продавницата за 50 денари и едната се скрши одма.
  Комплет стегачи и шнолки за коса-како за мало дете
  Плишано не мече туку... куче :D Заедно со едно пенкало во форма на цигара. Ајде кучето ми се допадна до некаде, уште го имам, ама пенкалото?
  А сега најубавите подароци
  Златна кутија за накит-од мама :) За мене и за братучедата зела и ме праша која боја ја сакм.
  Заедно со тоа кучето ми донесоа еден спреј розов што го прскаш и од него излева едно така лепливо за закачување. Цело го истрошиме таа вечер и ми остана дамка на ѕидот и вратата, ама многу оригинално. :D
  И плус една голема чоколадна превкусна торта од Скопје што тетка ми што таму живее ми ја даде. Специјално донесена преку дедо ми. Мислев дека се шегува кога ми рече за роденден торта ќе ти купам. :D
   
 18. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Покрај сите промашени парфеми добиени на поклон на полуматура, најпромашен ми беше еден што мирисаше на пипс :worried:hock: па и дезодоранс имаше со него :D , потоа на 17ти роденден од еден другар една обична црна блуза, куса а широка :^)
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  7.548
  Пол:
  Женски
  За овој роденден собираа пари и ми донесоа пегла за коса.
  Не е лош подарокот многу се израдував ама...
  Ја искористив едно 3-4 пати и дојде братучедка ми ќе се сликала за пасош и да ја испеглам и у сред пеглање ПА ПАУ!Пукна! :@
  Ти се сневиди во квалитетот поарно парите да ми ги дадоа |( .
   
 20. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  65
  Кој од кој...попромашен тешко да ми погодат...
  парфем нула,фустанче никакво,се некои обетки без везе,чантички.....
  се на се мн демоде работава...
  најдобро пари,и малце да се со мерак ке ги потрошам...