1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најпромашениот подарок кој сте го добиле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 декември 2010.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Еј немора да значи ова дена било тапа квалитет и ефтино, со техника никогаш не се знае. Јас и сестра ми имавме исти преси, потполно исти ни ги купија нашите, таа ја користи секој ден веќе цела година, со мојата 2 пати се испеглав и откажа, несака да се вжештува...
     
  2. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    најпромашениот подарок шо сум го примил од една дама е грешен број на кондом. :lol:
     
    На icegirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    |( таа по грешка купила ххл, а требало ххс :lol: :rofl:
    шаљим се
    извинете на офф
     
    На blackwave, IvanaIvanchica, aaaaa и 12 други им се допаѓа ова.
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Средувајќи денес најдов еден таков.

    Значи испреплетена сушена трева некоја, со сено, и во средина свеќа. Ај што е кичеста свеќата, тоа некако ќе го преболам, но се прашувам кој можел да измисли ваков глуп изум?! Свеќа ставена во сушена трева - абе „сон“ за пожарникари |(
    Освен тоа што се рони ко лудо, па секаде остава траги, фаќа прашина, е и максимално неупотребливо :D

    Ете, така е кога се подарува нешто ради реда, им викам јас на сите - не ми носете ништо. Тој што не ме познава, поарно нека не ми ни подарува ништо.
    Што е најсмешно и самата другарка во моментот на предавањена поклонов сфати колку е глупав па се изнасмеавме заедно.
    А јас од почит до ден денешен сум го забутала на некоја заборавена полица, си викам дај да не го фрлам, греота е - и денес го пронајдов.

    Скоро да почне да му биде силна конкуренција на она дилдоно со огромни пропорции кое ми стои ко украс евентуално чека за испорака кај Бој Џорџ. А знам дека во еден дел на Cribs видов дека типов има фетиш на пениси па цел стан му е преполн со вештачки (се надевам барем), големи, мали, порцелански, стаклени, хартиени ....пениси.
    Се прашувам зошто?! :wasntme:
     
    На icegirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Call.me.oldfashioned

    Call.me.oldfashioned Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Уфф...од каде да почнам :D Имам добиено секакви рамки искршени на парчиња, не знаеш дали земал дрво и изделкал како што знаел за 5 мин или купил од некој кинеска продавница се за 90... Потоа, се нервирам кога некој кој го знам добри 5-6 години не знае каков ми е стилот на облекување и ќе ми купи нешто што би го носела само на орање! Всушност, не ми е до подароците, важно ми е да ми дојдат на било каков вид на прослава и да оддадат некоја почит! :?: Секогаш почитувам подароци кои допираат до моето срце па и да се од 50 ден!
     
  6. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Незнам само дали некогаш во животот сум добила подарок кој ми бил вистински од корист. Рамки за слики, албуми, мечиња и украси имам за извоз (ко луѓево да незнаат да подарат нешто друго). Го ценам вниманието што ми го посветиле оние кои одлучиле да ми подарат нешто иако голем дел од нив за подарокот не потрошиле повеќе од 5 минути но сепак барем еднаш во животот сакам да добијам подарок во кој е вложена некоја креативност и да согледам дека оној кој ми подарува размислил што би ми било од корист и што навистина би ме изненадило.
    Можеби не најпромашен но најсмешен подарок дефинитивно беше кога имав 7-8 години... Една од другарките по грешка во школскиот прибор што ми го подари ставила испишана тетратка :lol: :^)
     
  7. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    хаха сум добила еден куп промашени подароци ама нели како што е поговорката на поклонет коњ заби не му се гледаат го зимам подарокот ми се допагал или не, баш за матура тетка ми ми донесе цвеке кое беше пола овенато и еден парфем од оние бугарскине од бит пазар абе жива водичка :puke: нема никаков мирис право за во канта, после за родендени сум добила безброј рамки за слики и еден куп украси кои само ми собираат прашина а најново што ми подари една другарка е албум за слики мислам во ера на дигитални апарати ја добив албум wow :rofl: :D инаку битна е намерата нели ама ич не ми се свига кога некој ке ти даде нешо колку да се рече да не е без ич
     
  8. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Единствениот нај,ама нај,нај,најпромашен подарок кој што сум го добила беше од една другарка некаде во 5то одд,а тоа беше,ТАДАДАДАДАМ:
    ШАМПОН. :emo: И тоа не било каков,туку шампон за кучето мое и тоа против вошки.
    :lol: Стварно не знам од каде и беше таа бујна фантазија уште од толку рана возраст,ама кога и да ми текне на тој подарок се газам од смеење,иако тогаш ми требаше доста време за да сфатам што уствари значи поклонот. :?: :lol:
     
    На EVA19 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    :D Си се изнасмеав на некои од постовиве, и тоа квалитетно! :)

    Најпромашен подарок - дреч и стреч порткалова маичка за 9ти роденден од тетка ми. Најлошо од се’, маичката ми беше до папок, живи бруки. Друг лош подарок - од другата тетка, чибичан играчка, и тоа расипан :D . Во основно стандард добивав тетратки и моливи, а некогаш и сладолед, дека сум родена во август, па тоа прво им текнувало :D
    Другарките пак, цел живот ми погодуваат подароци, тоа морам да ги пофалам :inlove:
     
  10. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Најчурук нешто...ми делува дека е за подбишега дадено, се знае каде се наоѓаат сега! ВО ЃУБРЕ :@
    Подарувачот ке си биде во тајност... :swear: !!!
     

    Прикачени фајлови:

  11. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Мене искрено сите најпромашени подароци ми ги има дадено вујна ми. Не можам да се сетам на некој промашен подарок од друга личност, барем не во моментов.
    Вујно, ако си член на форумов ќе се препознаеш во моево мислење 100% :hai:
    Ти обожаваш да пазаруваш во Шутка, ама не како сите нормални луѓе. Ти за разлика од останатите сакаш да купуваш од бувљакот. Не си дошла до тој степен бре жено. Фала му на бога финансиски супер се држите не ми е јасно зошто? Никогаш и нема да ми биде. Барам логично објаснување со години попусто. Имаат пари за надпросечен живот а се циганчат.
    За оние што незнаат да појаснам дека бувљакот е дел од пазарот во Шутка каде што гардеробата, храната, чевлите, козметиката и уште што не се продаваат на земја и чинат од 10 до 50 ден.
    Тоа се веќе носени или работи со поминат рок.
    Многу вакви работи по различни поводи ми ги донесе дома: Шминки, блузи, долна облека, фармерки, кондури уште храна што не ми донесе. Сите како дошле така и отишле. Језа ми беше да ги земам во раце.
    Ама баш сите подароци потекнуваат од таму :x
    Ова ми е тешко да го разберам ама уште потешко што знам дека и храната од таму ја купува. :puke:
    Ги жалам братучедите кои очигледно отрпнале и го прифатиле овој начин на живот. Вујко ми пак не можам да го разберам бидејќи има пораснато во семејство каде вакви работи никогаш не се случувале.
    Очигледно вујна ми е доминантна. Јас кога сум кај нив на гости никогаш не сум гладна :lol:
    Свесна е дека не ми се допаѓаат нејзините подароци. Во неколку наврати ми го има спопикано: Дека се од бувљак не ги носиш нели? Гад ти е? Јас позеленувам и поцрвенувам од срам, најтешко од се ми е правдањето. :?:
     
    На blackwave и EVA19 им се допаѓа ова.
  12. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Неколку свеќници, од иста девојка со која многу се сакав на времето... За потоа да ми кажат (уште додека одевме беше тоа, и пред неа ми го кажаа) дека свеќници се давале кога некому му посакуваш смрт, хахаха! :D
    Да беше така, досега со мене ќе можеше да се сними цело продолжение од филмот Final Destination. :rofl:
     
    На Miss.Waldorf му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Па речи и ДА! Зошто и се правдаш, речи и дека го цениш трудот ама подобро ништо да не ти купува :@
     
  14. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    лелее се изнасмеав од постовите погоре инаку нај ама најнајглупав поклон сто имам добиено е тој од баба ми и тоа на мојот 10 роденден ми донесе прслук и гаки кои ден денеска ми се големи :x :@ мајка ми немозесе да си поверува на о4ите ја тогас ни влакна под пазуви немав за гради да не зборам ама како сто казав ден денеска ми се големи :tmi:
     
    На EVA19 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tallyweijl

    tallyweijl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    35
    па сум добивала многу промашени поклони,рамки,украси стандард си е тоа :lol: во моментот шо ми текнува е еден сервис за кафе од времето на прадедо ми,со бокал бе на времето шо пиеле :fubar: свашта
     
  16. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Како промашени подароци ми се машки парфем за роденден од другарка кој прашање е дали воопшто коштал 50 денари, некои никакви дезодоранчиња кои копаат на цвекиња (фууј), некои безвезе украсчиња и тоа од кинеска (се гледа дека ич не се потрудиле туку правец во кинеска и најефтиното безвезе укравче :P )
    А најпромашениот подарок ми беше за последниов роденден е тоа што ,,најдобрата'' другарка не ми дојде затоа што е многу стегната, ич не и се даваат пари :Down: Најлошо е тоа што на телефон не се ни потруди бар да измислеше некоја причина зашто не доаѓа туку се здтка и на крај си призна :( Не ми е битен толку подарокот, најубавиот подарок е самото присуство на некоја личност, што дошол да те испочитува.
     
    На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
  17. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    :rofl: :rofl:
    Ме изнасмеа :rofl:
    Можеби го купил уште тогаш кога те видел :lol: , па бидејќи од тогаш те нема видено, да не мења човекот, сега ти го дава :lol:
     
    На Srekicka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  18. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    најпромашен подарок, незнам ни дали беше подарок |( . На мој 16 роденден доаѓа баба ми да ми честита роденден, а живеевме во куќа заедно, и во рака носи 1 кг. брашно. Јас го гледам брашното и и викам го купи па дојде, дај да го ставам во ходник да не си го заборавиш, а она мртва ладна не бе Неса ова ти е подарок за роденден од мене и дедо ти за да станеш добра домаќинка. До ден денес се чудам и со мајка ми се смееме
     
    На blackwave, marama и LivingGlam им се допаѓа ова.
  19. Countess

    Countess Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    касичка за 18ти роденден!
    па дааааај не сме дечиња више...
    и тоа од најдобра другарка на која секогаш и носам убави поклони пр книга... а она брате ни око да и трепне касичка си купила една шарена мала не е ни прасе. и шо да и праам јас на касата? кај да ја стаам -.- мн мрзам такви непотребни работи што факаат џабе место -.-
    ууууууфффф се нервирам кога ке се сетамна ова. -.-
     
  20. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Слично ни се случи и на нас за свадбата, само што во прашање беше кафемат, кој уште додека го вадевме од кутијата ни се распадна во рацете, и беше чистен со жица,се познаваа траги на капакот, а од задната страна имаше насоберено некакв мрснотија во жлебовите.
    И исто за свадба добивме прекривач,кој мирисаше на нафталин.