Најсоодветна песна за аудиција

Дискусија во 'Канта' започната од strawberry555, 30 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. strawberry555

  strawberry555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  De4ki ae ako sakate kazete mi nekoja ubava pesna sto moze da se ispee na audicija za da se sarmira publikata i zirito... se spremam za edna audicija site mi velat da se prijavam i deka sum imala mn ubav glas deka sum ubavo peela, pa sakam da si ja probam srekata , da vidam sto ke bide ,,, ae ako moze nekoi predlozi od nekoi ubavi pesni, peam vo prvi glas,,, :))) pozzz
   
  На rozita91 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  не ми текнува конкретен пример,ама во никој случај не некоја многу позната и често пеена,и секако,не многу тешка
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Па некоја која ти лежи повеќе на твојот глас,да не е претешка и се согласувам со фемина90 да не е некоја пречесто пеена...Гуд лак!
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.402
  Допаѓања:
  121.806
  Нешто од Тоше кај нас секогаш освојува.
  Не знам кои ти се гласовните способности ама мислам дека И вил олвејс лав ју од Витни ќе заврши добра работа.
   
 5. strawberry555

  strawberry555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Se mislam i jas za nekoja pesna od tose no glasot mi e tenok a i zensko sum , ne znam dali ubavo ke zvuci :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  Тоа што си женско нема врска, но ако ти е тенок гласот не одбирај песна каде што има градација или каде што ќе треба силно да пееш. Подобро одбери некоја висока, но лежерна (без многу динамика). Инаку гласот ќе ти се изгуби.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.834
  Пол:
  Женски
  I will always love you. И јас сум за таа песна :)
   
 8. strawberry555

  strawberry555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Фала ви многy за предлозите
  А јас пак размислував за песната бато од калиопи ....
  Но сепак има време ке видиме како што ке биде :*
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  Мој најдобронамерен совет ти е ни во крајност да не ја избереш Бато од Калиопи.
  Премногу моќна песна во која треба да изнесеш доста емоции и да правиш голема динамика. Мислам дека е преголем залак, но ти си знаеш.
   
 10. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Не барај песна што ќе го импресионира жирито, барај песна што ти мислиш дека најмногу одговара на можностите на твојот вокал, а ако можеш да ја отпееш убаво, жирито секако ќе биде импресионирано..


  еве пробај ја Shontelle - Impossible
  прекрасна е ;)
   
 11. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.879
  Ја најдов темава и ми текна на малКиот концерт на Македонскиот идол, синоќа. Ја слушнав девојката што ја пееше на Duffy - Mercy и си помислив - нема кој не може да ја испее песнава а при тоа да не го фасцинира жирито. Ти ја препорачувам неа. ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.