1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најстрашни сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Kiss.Me, 22 март 2012.

  1. Kiss.Me

    Kiss.Me Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Уфф лугенца да видите како сум се разбудила :worried: ИЗВАДЕНА ОД ПАМЕТ И ПРЕПОТЕНА :sweat: Значи поради еден глуп сон -.- Некако од тоа што памтам се шетав низ трговски и околу мене имаше слепи луге и само одеднаж се вртам и гледам еден човек цел со лузни и почна да ме следи ми извади нож немате појма како сум се препрашила :tmi: Не дека е прв пат...А вие...Кој е вашиот страшен сон?? Или пак множина: СОНОВИ
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Најстрашени сонови

    Многу пати имам сонувано како ме брка тој со маската од Петок 13 :D Пред некој ден нок конечно успеа да ме фати и да ми ја повреди ногата |(
     
  3. Kiss.Me

    Kiss.Me Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Најстрашени сонови

    Уффф јас не знам кој е пострашен :rofl: Хахахах :lol: Јас па ја сонував најверната другарка како и ставаат незнам баш како да ви опишам..амм...бев незнам каде мислам дека во болница за луди бев и онаква бев цела во бело облечена и се тишина и се околу мене простории празни само со бели завеси и влегов во една соба и ја видов како другарка ми седи на стол со наведната глава и и дојдоа едни луге во бели мантили и ја дигна она главата и и течеа крв солзи и и поставија шајка одма до носот кај окото и со мал медицински чекан во моментот да ја мавне шајката она вриснува тој ја чука и се разбудив :wasntme: мислам стварно сум болна во мозоков ама што да правамм :drunk:
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Најстрашени сонови

    Не гледај многу хорор филмови, тие само ти ја збогатуваат фантазијата |(
     
  5. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Најстрашени сонови

    Најстрашен сон ми било како го убиле татко ми :( . Одамна беше пред 7-8 години уште го памтам а нејќам ни да помислам
     
    На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lady.com-mm

    lady.com-mm Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    Најстрашени сонови

    Можеби за некој не е страшен сон но пред неколку дена сунував како умрела умрела мајка ми...во сонот плачев многу и станав во 5 часот науро и седев до мама додека не се разбуди,утре дента ми беше цела побркана незнаев што правам и постојано цела ден одев по мама и кога не беше со мене и се јавував :D и после мама кога ме праша кога и кажав ми рече дека е само сон....но мене и сега ми е тој сон во глава !!!
     
  7. Kiss.Me

    Kiss.Me Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5

    Ама јас не гледам хорор филмови :) Никогаш не сум ги сакала и не гледам :?:
     
  8. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    имам сонувано уште од многу мала како мајка ми и брат ми ме оставаат на еден човек со хеликоптер а сме живееле во куќа на една моја пријателка што живее малку погоре од мене но биле свртени куќите на другата страна се побркано и сонот уште го помтам
     
  9. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Значи по гаден сон од оној ноќеска немам сонувано ...

    Сонував кај шо сум влегла у некоја соба кај шо имало голем кревет на креветот тип или типка не сум сигурна со крв испишуваше на постелнина некаква молитва за да си ја даде душата на Сатана. И по зидовите крв абе ужаааааааааас.

    Зашто вакви раб :|

    И се обидов да и кажам да не се заебава ама изглеа касно ке да беше .. :puke:
     
  10. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Како со другарите и другарките од школо сме влегле внатре во школото и сме ја виделе наставничката до 4то што ни беше целата спокината во облеката и слично и земавме ја прибравме ја измивме ама на крај испадна дека некој од нас бил некојси монструм и на крај сите се испоубивме меѓу себе.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Сонував дека го убиваат татко ми. Како долг некој. Болката која ме стегна не ми даде да дишам, незнаев дека сонувам и мисле дека стварно се случи. Он само сакаше да ме заштити. Не можев да издржам почнав да викам, сакав да ме нема, а ни телото не сакаа да ми го покажат. Многу страшен сон.
     
  12. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум во некоја матна (може да се каже) река. Еден човек се фрли накај мене, се обиде да ме силува. Но, не успеа. Потоа ме бутна под водата, јас не можев да дишам. :sweat: Се чувствував ужасно, страшно. Се давев и барав помош. :worried: Веќе вода ми навлегуваше во устата, сиот воздух ми се испушти. Осетив дека се губам и дека веќе умирам.. :worried:
    Потоа само темница. Празна, црна, еднолична слика... Само слушнав глас што ми се потсева иронично и видов една страшна ѓаволска фаца, која цело време ме набљудувала.


    :|
     
  13. arontt

    arontt Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.635
    Сум сонувала дека еден човек во мое присуство му ги сечел главите на децата. Дури една лик од едно црнче сеуште го паметам. :D
     
  14. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Ххахах незнам зошто ама ова ме изнасме - и на крај сите се испоубивме меѓу себе. :rofl:

    Инаку јасимам сонувано неколку страшни ама не ги памтам сите.. Го памтам еден кога сум била во нешто како градинка со стаклени ѕидови, и сум била со неколку луѓе и деца од класот и неколку мали деца, и надвор имаше едно суштество слично на птица ама големо колку човек и не демнеше сите.. па после надвор излегов и кога бев пред него, се разбудив :) и тоа овој сон 2 пати го сонував.. А исто ноќеска сонував каде што сум била со класот некаде и во еден воз се возевме по планини (само ние бевме, најверојатно само ние во цел свет) и еден од нас беше чудовиште некое ама тој го турнавме од возот, а потоа го прегазивме со возот ама наеднаш исчезна :o и застанавме во една долина а таму имаше една камп-приколка и знам таму галев едни слатки кученца кои ги имаше некаде околу 20ина слични како она на Мустафа-џан :D и после другарка ми се караше со еден другар од класот и реши да оди по патот од кој дојдовме и наеднаш слушнав некој врисок и го видов тоа чудовиштето каде с качува по планината.. и тогаш се разбудив :/ е се којзнае колук страшни ама со неколку детали и ги бива за хорор филмови :rofl:
     
  15. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Неколку пати ја имам сонувано смртта на татко ми, и сум се будела расплакана, испотена
     
  16. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Јас еднаш сонував дека пред вратата на куќата на баба ми имало некои црни коли и на клупата седеле луѓе облечени во црно...тоа веројатно требаше да значи дека баба ми умрела...Многу се исплашив...
     
  17. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Ја не памтам сонови многу долго, само 5 минути од коа ќе станам. ХАХАХА :D
    Незнам дали сум единствена..ама тоа е :|
     
  18. cute-32

    cute-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    346
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Имам сонувано сонови во кои блиските ми умираат. Толку ми се чинат реално, кога ќе се разбудам уште ме држат некакви измешани емоции, незнам да опишам какво е тоа чувство :worried:
     
  20. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    како мала ја сонував мајками како ја напушта куќата и тоа повеќе пати и кога ја викав во сонот да ме земе со неа несакаше,дури не ме ни слушаше и одма кога се разбудував ја викав гласно и плачејќи и доагаше во собата и кога ќе ја видев дека е тука се смирував и мирно заспивав
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.