1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најстрашни сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Kiss.Me, 22 март 2012.

 1. Kiss.Me

  Kiss.Me Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Уфф лугенца да видите како сум се разбудила :worried: ИЗВАДЕНА ОД ПАМЕТ И ПРЕПОТЕНА :sweat: Значи поради еден глуп сон -.- Некако од тоа што памтам се шетав низ трговски и околу мене имаше слепи луге и само одеднаж се вртам и гледам еден човек цел со лузни и почна да ме следи ми извади нож немате појма како сум се препрашила :tmi: Не дека е прв пат...А вие...Кој е вашиот страшен сон?? Или пак множина: СОНОВИ
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Најстрашени сонови

  Многу пати имам сонувано како ме брка тој со маската од Петок 13 :D Пред некој ден нок конечно успеа да ме фати и да ми ја повреди ногата |(
   
 3. Kiss.Me

  Kiss.Me Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Најстрашени сонови

  Уффф јас не знам кој е пострашен :rofl: Хахахах :lol: Јас па ја сонував најверната другарка како и ставаат незнам баш како да ви опишам..амм...бев незнам каде мислам дека во болница за луди бев и онаква бев цела во бело облечена и се тишина и се околу мене простории празни само со бели завеси и влегов во една соба и ја видов како другарка ми седи на стол со наведната глава и и дојдоа едни луге во бели мантили и ја дигна она главата и и течеа крв солзи и и поставија шајка одма до носот кај окото и со мал медицински чекан во моментот да ја мавне шајката она вриснува тој ја чука и се разбудив :wasntme: мислам стварно сум болна во мозоков ама што да правамм :drunk:
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.295
  Најстрашени сонови

  Не гледај многу хорор филмови, тие само ти ја збогатуваат фантазијата |(
   
 5. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  Најстрашени сонови

  Најстрашен сон ми било како го убиле татко ми :( . Одамна беше пред 7-8 години уште го памтам а нејќам ни да помислам
   
  На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lady.com-mm

  lady.com-mm Активен член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  5
  Најстрашени сонови

  Можеби за некој не е страшен сон но пред неколку дена сунував како умрела умрела мајка ми...во сонот плачев многу и станав во 5 часот науро и седев до мама додека не се разбуди,утре дента ми беше цела побркана незнаев што правам и постојано цела ден одев по мама и кога не беше со мене и се јавував :D и после мама кога ме праша кога и кажав ми рече дека е само сон....но мене и сега ми е тој сон во глава !!!
   
 7. Kiss.Me

  Kiss.Me Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5

  Ама јас не гледам хорор филмови :) Никогаш не сум ги сакала и не гледам :?:
   
 8. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  имам сонувано уште од многу мала како мајка ми и брат ми ме оставаат на еден човек со хеликоптер а сме живееле во куќа на една моја пријателка што живее малку погоре од мене но биле свртени куќите на другата страна се побркано и сонот уште го помтам
   
 9. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.171
  Значи по гаден сон од оној ноќеска немам сонувано ...

  Сонував кај шо сум влегла у некоја соба кај шо имало голем кревет на креветот тип или типка не сум сигурна со крв испишуваше на постелнина некаква молитва за да си ја даде душата на Сатана. И по зидовите крв абе ужаааааааааас.

  Зашто вакви раб :|

  И се обидов да и кажам да не се заебава ама изглеа касно ке да беше .. :puke:
   
 10. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  Како со другарите и другарките од школо сме влегле внатре во школото и сме ја виделе наставничката до 4то што ни беше целата спокината во облеката и слично и земавме ја прибравме ја измивме ама на крај испадна дека некој од нас бил некојси монструм и на крај сите се испоубивме меѓу себе.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.936
  Сонував дека го убиваат татко ми. Како долг некој. Болката која ме стегна не ми даде да дишам, незнаев дека сонувам и мисле дека стварно се случи. Он само сакаше да ме заштити. Не можев да издржам почнав да викам, сакав да ме нема, а ни телото не сакаа да ми го покажат. Многу страшен сон.
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Сонував како сум во некоја матна (може да се каже) река. Еден човек се фрли накај мене, се обиде да ме силува. Но, не успеа. Потоа ме бутна под водата, јас не можев да дишам. :sweat: Се чувствував ужасно, страшно. Се давев и барав помош. :worried: Веќе вода ми навлегуваше во устата, сиот воздух ми се испушти. Осетив дека се губам и дека веќе умирам.. :worried:
  Потоа само темница. Празна, црна, еднолична слика... Само слушнав глас што ми се потсева иронично и видов една страшна ѓаволска фаца, која цело време ме набљудувала.


  :|
   
 13. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  486
  Сум сонувала дека еден човек во мое присуство му ги сечел главите на децата. Дури една лик од едно црнче сеуште го паметам. :D
   
 14. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  Ххахах незнам зошто ама ова ме изнасме - и на крај сите се испоубивме меѓу себе. :rofl:

  Инаку јасимам сонувано неколку страшни ама не ги памтам сите.. Го памтам еден кога сум била во нешто како градинка со стаклени ѕидови, и сум била со неколку луѓе и деца од класот и неколку мали деца, и надвор имаше едно суштество слично на птица ама големо колку човек и не демнеше сите.. па после надвор излегов и кога бев пред него, се разбудив :) и тоа овој сон 2 пати го сонував.. А исто ноќеска сонував каде што сум била со класот некаде и во еден воз се возевме по планини (само ние бевме, најверојатно само ние во цел свет) и еден од нас беше чудовиште некое ама тој го турнавме од возот, а потоа го прегазивме со возот ама наеднаш исчезна :o и застанавме во една долина а таму имаше една камп-приколка и знам таму галев едни слатки кученца кои ги имаше некаде околу 20ина слични како она на Мустафа-џан :D и после другарка ми се караше со еден другар од класот и реши да оди по патот од кој дојдовме и наеднаш слушнав некој врисок и го видов тоа чудовиштето каде с качува по планината.. и тогаш се разбудив :/ е се којзнае колук страшни ама со неколку детали и ги бива за хорор филмови :rofl:
   
 15. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Неколку пати ја имам сонувано смртта на татко ми, и сум се будела расплакана, испотена
   
 16. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Јас еднаш сонував дека пред вратата на куќата на баба ми имало некои црни коли и на клупата седеле луѓе облечени во црно...тоа веројатно требаше да значи дека баба ми умрела...Многу се исплашив...
   
 17. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Ја не памтам сонови многу долго, само 5 минути од коа ќе станам. ХАХАХА :D
  Незнам дали сум единствена..ама тоа е :|
   
 18. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
 19. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.472
  Допаѓања:
  15.136
  Пол:
  Женски
  Имам сонувано сонови во кои блиските ми умираат. Толку ми се чинат реално, кога ќе се разбудам уште ме држат некакви измешани емоции, незнам да опишам какво е тоа чувство :worried:
   
 20. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.854
  Пол:
  Женски
  како мала ја сонував мајками како ја напушта куќата и тоа повеќе пати и кога ја викав во сонот да ме земе со неа несакаше,дури не ме ни слушаше и одма кога се разбудував ја викав гласно и плачејќи и доагаше во собата и кога ќе ја видев дека е тука се смирував и мирно заспивав
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.