1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  8.074
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е редно да се отвори ваква тема и да видиме каков тип на убавина преферирате и што е убаво спред вас,се разбира поткрепено со слики.Ај еве јас да си кажам прва
  Од светските женски :) Cheryl Cole [​IMG]
  Rachel McAdams [​IMG]
  Kate Backinsale[​IMG]
  Jessica Alba[​IMG]
  Heidi Klum[​IMG]
  Од нашиве ми е убава Драгана Чуприна [​IMG]
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  најубава жена во светот мислам дека е Анџелина Џоли.И со и без шминка Анџелина си е Анџелина ! :)
  [​IMG]
  А од нашите Сања Николич и Марија Андоновскa :)
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Liebe и broken099 им се допаѓа ова.
 3. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  За убави, на тв сите се убави кога ќе видиш, а во живо е друга приказна :D но ајде од светов би ги издвоила Џесика Алба, Селма Хајак, Анџелина Џоли, Ева Лонгорија и некои други, а од тука од кај нас дефинитивно најубава жена која ме воодушевува и со физички изглед и со шарм и со карактер е Биљана Дебарлиева.
   
  На LadyLidija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  potpolno se slozuvam so ova!!!ke ja dodadam samo uste...liv tyler...megan fox...
   
  На jjoovvaannaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Od svetskite Monika Beluci,Penelope Cruz,Ketrin Zita Dzons,Eva Longoria,Eva Mendez,Rihanna.....
  Od nasive Tatjana Stojanovska,Elena Risteska,Suzana Gavazova :D
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Иако ги има многу, ќе ја издвојам Скарлет Јохансон


  Oд македонките не знам, не можам да извојам, па ќе речам дека се согласувам со постовите пред мене.
   

  Прикачени фајлови:

  На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Хајди Клум [​IMG]
  А од македонкиве Татјана :arrow: [​IMG] Зуица Лазова :arrow: [​IMG] Маријана Станојковска :arrow: [​IMG]
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Мене од странските најубава ми се Бијонси на прво место, Меган Фокс И Адриана Лима...
  А од Македонскиве шо знам, нема некоја што ми остаила голем впечаток, нека биде Елена Ристеска
   

  Прикачени фајлови:

  На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Оваа Меган фокс ми беше преубава едно време ама сега што повеќе и повеќе ја гледам ми е се погрда.. сексапилот и преминува во претераност бидејќи сепак има 23 години(мислам).
  За убави жени го сметам
  Лив Тајлер
  [​IMG]
  Пенелопе Круз
  [​IMG]
  evangeline_lilly
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  Овие девојки и уште некои секако :)
  Од Македонките ... покасно ќе ставам слики ;) За убави - ИМА :))
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  karolina kurkova od svetot, nadica georgievska od makedonija
   

  Прикачени фајлови:

  На LadyLidija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Не ми е јасно како некој може да каже дека некоја жена е НАЈУБАВА во светот кога како прво има милион жени кои не спаѓаат во редот на актерки и пејачки па можат да бидат милион пати поубави од овие,како второ,секоја жена може да биде НАЈУБАВА ако има позади себе тим од 50 луѓе кои ќе ја шминкаат и средуваат и како трето женски дајте ве молам ... Секоја девојка е НАЈУБАВА самата за себе.Не постои најубава,туку само Убави
   
  На Baby♡, one_girl, Kimey и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Брајт мене ми велат дека многу личам на Лив Тајлер нон-стоп само такви коментари слушам ама јас искрено не гледам ништо слично во нас :lol: а инаку мило ми е што ти е убава сигурно и јас ќе сум ти :P :lol:
  Инаку јас би ги издвоила:
  a од нашиве Сања Николич ми е убава а други што знам не би издвоила :? :) а и како можев да ја заборавам Анџелина Џоли и Емилија Атијас
   

  Прикачени фајлови:

 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  И мене тоа ми го велат :worried:hock: Човечееее една црта немаме иста! хахах како и да е.. за убо нека е! :)
  А ако си ти ко неа... ауууф .. ма не се сомневам - сигурно си убава ;)
  **

  Од македонкиве Елена Ристеска (згодна е ептен), Сања Николич (прва манекенка), и една охриѓанка (ама не кажвам која ;))
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Па ние не збориме која е најубава, него си кажуваме сопствени коментари СПОРЕД НАС кои се најубави, а не општо кои се најубави.. Логично е тоа никој не може да го каже ете таа е најубава на свет, затоа што во светот постојат толку различни вкусови колку што постојат и жени ;)
   
  На crnobelisvet му/ѝ се допаѓа ова.
 15. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Викторија Лоба ја заборавив, дефинитвно зрачи девојката со топлина и харизма
   
  На Baby23Baby, BojanaLegija и figgiMK им се допаѓа ова.
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Дајинг ту ноу :D :D :D :D
   
 17. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  61
  Според мене убавината е релативна работа..Не постои најубава девојка зошто секоја е убава на свој начин :)
   
  На irenadaniel, Kimey, BojanaLegija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Sekoja zena e ubava ako do nea ima profesionalen sminker,frizer i uste eden cel tim sto ce raboti na nea..
  Pokraj tolku silikoni na javnite faci ne ostana nisto prirodno ,sekojdnevno gledam ogromni gradi ,polneti usni, zategnat zadnik kilo sminka i sto uste ne ...Kraen rezultat koga ce vidis slika od nivnoto minato ne mozes da veruvas deka toa se tie .
   
  На Juicy и crnobelisvet им се допаѓа ова.
 19. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  И мене тоа ми го велат :worried:hock: Човечееее една црта немаме иста! хахах како и да е.. за убо нека е! :)
  А ако си ти ко неа... ауууф .. ма не се сомневам - сигурно си убава ;)
  **
  [/quote]
  Aaa Брајт тогаш мора да се сретнеме јас и ти и да ја засрамиме Лив Тајлер :lol: а можеме и како нејзини двојнички да работиме кој знае може ќе ја имаме таа среќа :lol: :lol:
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Решив и јас да постирам неколку “убавици“


  ОПОМЕНА !!!
  Постов содржи слики кои не се препорачуваат за деца под 13 години без родител/старател бидејќи може да се исплашат !

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На SanjaKirchner, figgiMK и Maarija им се допаѓа ова.