Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  ...
   

  Прикачени фајлови:

 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.208
  Допаѓања:
  5.166
  [​IMG] Аврил од странските а од нашите незнам...можеби каролина
  [​IMG]
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  81
  Најубави жени,мислам надворешно :)според мене се Алесандра Амбросио,Адриана Лима,Бар Рафаели-кај ги наредив се бразилки :D ,и од кај нас Катарина Иванова,некако имаат специфична природна лепота :D е такви ми се свиѓаат :D
   

  Прикачени фајлови:

 4. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  193
  скроз исто, само од странските би ги додала Џескика Алба и Кетрин Зета Џонс :?:
   
 5. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  24
  Па нели македонка? Најубава жена во светот/најубаваМакедонка?
  Сте забегале сите :)
  За мене од македонките..најубава ми е..нема некој избор ама ајде Каролина :fubar:
  Од страна најубави се Бијонси, Александра Амбросио, Жизел :lol:
   
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Пааа не можев да се одлучам...али овие се ТОП! :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Бар Рафаели е од Израел ;)
   
 8. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  За мене дефинитивно најубави се :
  Cheryl Cole
  [​IMG]
  Kатарина Ивановска
  [​IMG]
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.882
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Во светот,според мене, се:

  Шерил Кол

  [​IMG]

  Барбара Мори

  [​IMG]

  Хајди Клум

  [​IMG]

  Адриана Лима

  [​IMG]

  Во Македонија:

  Сања Николиќ

  [​IMG]

  Маријана Станојковска

  [​IMG]

  Катарина Ивановска

  [​IMG]


  Драгана Чуприна

  [​IMG]
   
 10. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.357
  Допаѓања:
  2.152
  Пол:
  Женски
  Од кај нас ..
  А од познативе...и скоро сите што се Тајната на викторија :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 11. Kajaaa

  Kajaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Омилена ми е Шарлиз Терон.. има некоја нежна убавина.. Исто и Ен Хатавеј .. и Адриана Лима

  А од нашиве Љупка Арсовска(прекрасна ми е девојката) и Катарина Ивановска :D
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Една од најубавите девојки во Македонија лично мене ми е Емилија Пендева - Lady од спотот на Тоше Проески.
  [​IMG]
   
 13. Desperate

  Desperate Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  Од странство најубава ми е Адриана Лима и Шерил Кол а од нашиве убава ми е Елена Ристевска и Марија и Душица Андоновска ми се симпатични и секако Катерина Ивановска :) Сакав да искоментирам дека Драгана Чуприна е убава но ми делува многу вештачко...
   
 14. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  ...
   

  Прикачени фајлови:

 15. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Малку ке бидам оф топик ама многу ми се убави латино американските глумици....
  Сигурно сите сте ги гледале нивните филмови...
   

  Прикачени фајлови:

 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Росалинда ја заборавив :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • thalia-1.jpg
   thalia-1.jpg
   Големина на фајлот:
   120,2 KB
   Прегледи:
   401
 17. Lil.Miss.M

  Lil.Miss.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Од нашиве дефинитивно Надица Георгиева, жена во вистинска смисла на зборот! А од странство Ева Мендес :) Има и други секако, но јас избрав по една и од кај нас и од иноземство :D Поззз!
   
 18. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Според мене една од најубавите жени во светот е Catherine Zeta Jones, а од македонките... незнам :worried:
   

  Прикачени фајлови:

  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Македонка-АЛЕКСАНДРА ПИЛЕВА(нејзиниот стил,убавина,глас...); После- ШАКИРА, КОРАИМА ТОРЕС и КАРОЛИНА ВОЗЊАКИ. Еве и слики...
   

  Прикачени фајлови:

  • Aleksandra_Pileva.jpg
   Aleksandra_Pileva.jpg
   Големина на фајлот:
   441,7 KB
   Прегледи:
   361
  • caroline-wozniacki-4.jpg
   caroline-wozniacki-4.jpg
   Големина на фајлот:
   31,7 KB
   Прегледи:
   361
  • kasandra.jpg
   kasandra.jpg
   Големина на фајлот:
   19,6 KB
   Прегледи:
   361
  • shakira.jpg
   shakira.jpg
   Големина на фајлот:
   290,3 KB
   Прегледи:
   361
  • she-wolf.jpg
   she-wolf.jpg
   Големина на фајлот:
   48 KB
   Прегледи:
   361
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Точно јас ја знам и лично и многу е убава...
   
  На macaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.