Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Миранда Кер и Рејчел Билсон од светскиве
  [​IMG]
  [​IMG]

  а Маријана Станојковкса од Македонкиве
  [​IMG]
   
 2. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Исто и јас.. носи наочарчиња 8)
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  ахаааам :)
   
 4. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Бoгами поубава од Aishwarya Rai не ќе се роди .. :x
  А за нашиве,воздржана сум :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На hermosa и Spell им се допаѓа ова.
 5. Chika-Boom

  Chika-Boom Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Од Светските Кети Прајс-Џордан(Ја обожавам !)
  А од Македонките Најубава ми е Маријана Станојковска
   

  Прикачени фајлови:

 6. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Cheryl Cole
  [​IMG]
  Катарина Ивановска
  [​IMG]
   
 7. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Најубава Македонка - Драгана Чуприна
  Најубава жена во светот - Адриана Лима
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  172
  Ги има многу убави низ светот,но засега би ги издвоила..
  Меган Фокс
  [​IMG]
  Каролин Селико
  [​IMG]
  Силви Ван Дер Варт
  [​IMG]
  [​IMG]
  А,од нашиве...
  Каролина Гочева..
  [​IMG]
  [​IMG]
  Маријана Станојковска
  [​IMG]
   
 9. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Дефинитивно од мене титулата најубава жена на светот ја добива Sophie Ellis Bextor!! :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  а според вас црна или плавуша?? 8)
   
 10. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  А најубава македонка Весна Станојевска (сенки) :inlove: Преслатка е! :angel:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На figgiMK и XstrongerX им се допаѓа ова.
 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
 12. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Natalia Vodianova
  [​IMG]
  Jessica Stam
  [​IMG]
  Beyonce
  [​IMG]
  Елена Ристеска
  [​IMG]
  Симона Николовска
  [​IMG]
   
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  simona nikolovska najubava?ne bi se soglasila,simpaticna devojka,da ama najubava definitivno ne..
  od nasive bi gi izdvoila KAROLINA,NADICA GEORGIEVA,MARIJANA STANOJKOVSKA,KATERINA IVANOVSKA
   
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
   
 15. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Секој со својот вкус и мислење...
  Не реков дека е најубава Симона само ги издвоив со Елена како едни од поубавите Македонки... исто се согласувам за Каролина и Надица, за Катарина ептен, само во моментот не се сетив на неа...
  [​IMG]
  Еве мене воопшто не ме бендисува Маријана Станојковска... некако премногу ми е извештачена.
   
 16. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 17. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  [​IMG]
  ^Брук Шилдс
  [​IMG]
  ^од нашиве хахахха :D
  се согласувам со многу претходни постови, а за Македонка Катарина Ивановска и Сања Николич, исти се и со шминка и без шминка, ја обожавам и Индијската лепота, ако знае некој некоја позната нека постира слика :D
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  271
  Мене најубава македонка ми е стилистката Љупка Арсовска,има природна убавина и стварно ми е нешто посебно...
   
  На Zenski Svet и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  [​IMG]
  Уфф како ја заборавивме? :)
   
 20. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  се согласувам во потполност , Angelina Jolie и Сања Николиќ :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.