Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. Queen of Cats

  Queen of Cats Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  А исто така ја заборавив и младата норвежанка Астрид. Ретко кој ја знае, има преубав глас и пеачка е, едноставно префинета и преубава :l:
  Astrid S.jpg Astrid S 2.jpg Astrid S 3.jpg
   
  На Joi и Arthur им се допаѓа ова.
 2. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.458
  Совршенство.
  69e27d0a8131df601d98694f7954dcfa.jpg 2f61a214c5a95700f152754e88b37419.jpg d3146d4c79141a690afbd5635d2106b1.jpg
   
  На Bescheiden, Joi, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Мишел Фајфер некогаш.
  318fb7003fac0d94be6ccbcd094f261b.jpg
  13756-19115-0.jpg
  Michelle-Pfeiffer-michelle-pfeiffer-15011777-474-346.jpg
   
  На meggle, Espadrila, Albertos и 13 други им се допаѓа ова.
 4. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.458
  Линда Евангелиста.
  3b2976299d90e8b90570f5bc97393617.jpg
   
  На Oneo, soffce, SofiMar_ и 10 други им се допаѓа ова.
 5. Katyeser6

  Katyeser6 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Далеку е од поубава од Анџелина Џоли или Меган Фокс , ама не можев да си помогнам. Ми зрачи со некоја чудна лепота, а инаку се сложувам и со неколку погоре. Ама за вкус не можеме да се расправаме. Tuba Buyukustun :)
   

  Прикачени фајлови:

  На soffce, Leat, Ava.84 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Обвинителката Ленче Ристоска е убавка.
   
  На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  792
  Пол:
  Женски
  Lauren Jauregui
   

  Прикачени фајлови:

  На P.S.love, Arthur, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  3.491
  Пол:
  Машки
  Не знам име, презиме, етнос, ништо, рандом некоја типка :)

  123456.jpg

  Едит - гугл пик срч дава некое име Луиза Ибел, инстаграм особа од Франција !?
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.118
  Пол:
  Женски
  Македонка ми беше најубава кумановчанката Марија Радуловиќ, фотомодел кој се самоуби пред неколку години. Ја има бо спотот на Коктел "Слуга и цар".
   
  На Leat, carangigia и Antebellum им се допаѓа ова.
 10. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.385
  Допаѓања:
  13.623
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Оваа е ?
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.118
  Пол:
  Женски
  Да.види го спотот што го пишав.
   
  На Leat и Briar Rose им се допаѓа ова.
 12. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.122
  Dua Lipa

  [​IMG]
   
  На soffce, Albertos, Joi и 4 други им се допаѓа ова.
 13. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.762
  Допаѓања:
  52.024
  Пол:
  Машки
  Моника Белучи ------ Катица Јанева
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.027
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Без грам шминка... :inlove:
   
  На meggle, soffce, CoCoGiiiRL и 7 други им се допаѓа ова.
 15. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.760
  Emma-Watson--The-Beauty-and-The-Beast-Premiere--04.jpg
  Толку ме е убава во секој поглед.. Успешна, образована, интелегентна, елегантна, грациозна, природна, можам да набројувам до утре.. Вистинска дама! Ја ценам за тоа што не е како останатите холивудски празноглави лепотици ^_^:inlove:
   
  На CoCoGiiiRL, Someonespecial, WarriorAngel и 2 други им се допаѓа ова.
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На ceca-1, joy1, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Има и убави, баш ако сакате да знаете Македонките важат за едни од најубавите жени во светот, но зошто досега ниту една нема победено на Мис на светот, навистина не ми е јасно.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.658
  Says who? :?: Или се водиме од народната, неееема, неееема, не ќе се родиииии :lol:
   
  На Espadrila, Bescheiden, piglet1 и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  8.411
  Пол:
  Женски
  Зошто вистински убавите не се пријавиваат на такви избори. :D
   
  На Espadrila, Lolo5, Sv. Nikolka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  975
  Допаѓања:
  10.012
  Пол:
  Женски
  Јас сум најубава во светот! :devil:
  Се зафркавам, за мене Селена Гомез е најубава:inlove:
  selena-gomez.jpg
   
  На Queen of Cats, Lella, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.