Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. Cruise

  Cruise Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Машки
 2. CaliforniaGirl25

  CaliforniaGirl25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Miranda Kerr :inlove:
   
  На Lolo5, hermosa, Albertos и 2 други им се допаѓа ова.
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно, Ирина Шајк. И лице и тело и харизма. Само штета што откако се породи, некако ја снема.
   
  На Lolo5, Acka22 и Ana-Marija24 им се допаѓа ова.
 4. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  25.301
  Пол:
  Женски
  861950e37c98b7fe5f3e38443fb07f2b.jpg
   
  На Izaabella, aceee99, 1209 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Baby♡

  Baby♡ Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Nina Dobrev:inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На teaiva му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.759
  Јас :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.685
  Допаѓања:
  5.681
  Пол:
  Женски
  Може Андриана Лима :D
   
 9. Pretty girl32

  Pretty girl32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.079
  Пол:
  Женски
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  25.218
  Допаѓања:
  196.045
  Јас сум најубавата жена на светот.

  И ти, и таа до тебе, и онаа онде, и таа другата...

  Сите :inlove:
   
  На _Monroe, Ivanna23., EuHenIa и 11 други им се допаѓа ова.
 11. AnаR23

  AnаR23 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.759
  Од светот жени можат да се издвојат многу: Irina Shayk, Angelina Jolie,Adriana Lima. Овие се според мене од познатите, инаку има и многу други кои не се толку познати или за кои не знаеме. Од Македонија, на улица имам среќавано навистина преубави жени, а од познатите не можам баш да издвојам. Според мене Лила Филиповска, Александра Накова,водителката Јелена Спенџарска и водителката Милена воопшто не ги сметам за некакви убавици, некои од нив се со пластичните операции и шминката, некои се убави но ништо посебно. За мене барем за некоја жена да е убава треба да има некои црти на лицето, некоја харизма, да се издвојува од другите.
   
  На teaiva му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.196
  Допаѓања:
  8.328
  Пол:
  Женски
  Секој си има право на свое мислење освен ако мислењето НЕ им е дека Ријана е најубавата жена на светот затоа што тоа е факт. :D
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.439
  Допаѓања:
  122.337
  Не толку познат модел.
  Ако мерам по критериум на убавина некого и некогаш, онда она е на врвот.
  20200706_171641.jpg
   
  На teaiva и piksooki им се допаѓа ова.
 15. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  10.595
  Пол:
  Женски
  Природна убавина:inlove:
   
  На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.439
  Допаѓања:
  122.337
  О да, ништо нема ни оперирано, има 32 години и мајка е на три дечиња.
  Пре, преубава жена.
  https://www.instagram.com/tv/B2__P5njby5/?igshid=jz3lkworsflx

  И профилов. Нема ниту една гола слика, задник, гради изложено, а толку е преубава.
   
  На Makedonka007 и piksooki им се допаѓа ова.
 17. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  10.595
  Пол:
  Женски
  Навистина е прекрасна а и децата се многу слатки како неа
   
 18. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.961
  Пол:
  Женски
  Покрај многу мејнстрим глумици, пејачки и модели (кои навистина се преубави) морам да ја издвојам Caitriona Balfe, глумица најмногу позната по Outlander. И во серијата и на интервјуа мене ме воодушевува со убавината и ставот. Caitriona-Balfe-1.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На prominent, kristina.k, dayla и 2 други им се допаѓа ова.
 19. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  60.032
  Пол:
  Женски
  Јас поубава жена немам видено. :inlove:

  20200706_114349.jpg
  Мислам дека нема ништо оперирано, еве ја и како мала.
  И мајка и каква е истите црти ги има, да не ти се верува.
  20200706_114337.jpg
   
  На mode-kristina, Poyraz Karayel, Veki4kaa и 5 други им се допаѓа ова.
 20. AnаR23

  AnаR23 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски