Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. MeowMeow

  MeowMeow Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  366
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Liv Tyler
   
  На hermosa, Matotheja, neno0o и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  4.037
  Пол:
  Женски
  Натали Портман и од нашиве, има еден модел Сандра се вика, појма неам презиме, работи и живее у Шпанија мислам. Девојката е сон.
   
 3. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.220
  Допаѓања:
  50.575
  Пол:
  Женски
  Џен Гарнер :inlove:
   
 4. rainbow_bb

  rainbow_bb Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.306
  од светот, ријана и марго роби.
  од нашите, катарина ивановска и викторија лоба.
   
 5. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  22.063
  Лив Тајлер уште од дете ми била поим за лепота , плус таква некаква со мила аура околу неа, познавам и во живо такви жени, преубави физички а паметни , смирени и мили, без ништо манипулаторско, и будат само восхит наоколу , не оган од љубомора.
  Генерално тој тип на Лив се за мене најубави.
  Но од мк би рекла Лоба, и уште една 'Лив-лајк' жена која не е јавна личност.
   
  На hermosa, Cherry blossom89, JoanaS и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  4.528
  Пол:
  Женски
  Хммм....можи Бренда од Беверли Хилс (Шенон Доерти) во раните 90ти
  Блед тен, очите сини/зелени, а косата темна и нешто азиско во ликот комбинирано со класични европски црти....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Во карантин ја загледував серијата :)
   
  Последна измена: 11 јули 2020
  На Makedonka007 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 7. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  11.030
  Пол:
  Машки
  Од светот, Шарлиз Терон и Моника Белучи :*
  charlize-theron1.jpg download.jpg
  а наше македонско девојче Маја Сашек:inlove::l:
  maja1.jpg
   
  На minne992, LiliBoz, Makedonka007 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  902
  Пол:
  Женски
  Gal Gadot, прва жена што ми падна на памет кога го прочитав насловот на темата.

  bb5a196088d1b57085099828da0b685f.jpg 60b35cd2d0ee0a0b11669ae7a946d74a.jpg
   
  На AgentGinger, Makedonka007, dayla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. druzeljubiva

  druzeljubiva Нов член

  Се зачлени на:
  25 јули 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Најубава жена во светот Адриана Лима!!!
   
  На Tari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  177
  Епитом за убавина - Моника Белучи :inlove: Засекогаш:l:
   
  На Makedonka007, Роберт 7 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 11. Askopje

  Askopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  525
 12. Askopje

  Askopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  525