Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Megan Fox
   
  На sweetbebi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
 3. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
 4. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Marija Vasic
   
 5. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Gabriela Spanic
  [​IMG]
   
 6. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  [http://1.bp.blogspot.com/_5Sjs65NC0Z8/R-owVJ1sRjI/AAAAAAAACF8/DSa2KnG9NG4/s1600/aishwarya-rai-PM.jpg/img]
  [img]http://pinupedia.com/wp-content/uploads/2009/06/aishwarya-rai-pink_panther-2-berlin-premiere.jpg
  [​IMG] aishwarya rai Преубава е :D
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.974
  Допаѓања:
  77.231
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Антонија (Морена :P ) ми е некако многу сензуална, прекрасна е , а од нашиве Чуприна :)
  [​IMG]
   
  На LilMissBossy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Eдна од најсимпатичните девојки во Македонија, студент, и огромен професионалец, и тоа што најмногу ме импресионира кај неа- една од ретките личности што откога ќе станат дел од јавните фаци остануваат исти - луѓе во вистинска смисла на зборот.
   

  Прикачени фајлови:

  На 1209 и lackygirl им се допаѓа ова.
 9. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  дефинитивноо
   

  Прикачени фајлови:

 10. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.133
  Допаѓања:
  21.026
  Пол:
  Женски
  Од странските:
  Aлесандра Амбросио
  [​IMG]
  Наталиа Водјанова
  [​IMG]
  Кети Пери
  [​IMG]
  Oд нашиве:
  Драгана Чуприна
  [​IMG]
  Марија Андоновска
  [​IMG]
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
  Irina Shayk девојката на Cristiano Ronaldo :( Со тешко срце морам да признаам дека е преубава!
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Adriana Lima
  [​IMG]
  Jessica Alba
  [​IMG]
  Monica Bellucci
  [​IMG]
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  351
  Во Македонија дефинитивно најубава ми е Елена Ристеска, а во светот ги има премногу, не би можела да одвојам некоја посебна, но кога ќе ги здогледам, сепак се тешам дека имаат 1000 кг. шминка и така ми е подобро. Пуста женска љубомора :lol:
   
 13. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Angelina Jolie, Monicca Belucci,Britney Spears i od nashite Ljupka Arsovska i Victoria Loba
   
 14. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  121
  Барбара Мори и Биљана Дебарлиева дефинитивно најубави и со шминка и без шминка другите се гола вода ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 243s1dx.jpg
   243s1dx.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   567
 15. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.133
  Допаѓања:
  21.026
  Пол:
  Женски
  Jaqueline Bracamontes
  [​IMG]
  Sara Maldonado
  [​IMG]
   
 16. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  151
  Од странскиве најубави ми се Barbara Mori,Monika Beluci,Ketrin Zeta-Jones,а од нашиве па да кажам Марјана Станојковска,Драгана Чуприна.
   
 17. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Најубава во светот според мене Каролина Куркова! И по сликите се гледа дека не е совршена (носот,забите) но сепак плени со убавина! :) Затоа и ја сакам! :inlove:

  Исто така убави се и Меган Фокс и Ким Кардашиан.Посебно кај Ким ми се допаѓа стилот на облакање :inlove:

  Од нашите девојки Љупка Арсовска.Природна!
   

  Прикачени фајлови:

 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.654
  Допаѓања:
  54.781
  Пол:
  Женски
  За мене ОВА е убава жена (многумина не би ја нарекле така, но пред нејзиниот шарм, талент и класа - и најголемите холивудски убавици паѓаат во сенка):
  [​IMG]

  Темава не смее да помине без Одри Хепберн. Иако не е меѓу живите, секогаш ќе ја сметам за најубава.
  [​IMG]


  Винона Рајдер има совршени црти на лицето, многу би сакала да ја нашминкам :)
  [​IMG]

  За Македонките, се слагам со повеќето од вас за Емилија Пендева, навистина е многу убава.
   
  На De-lovely, figgiMK и girl1985 им се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.324
  ми ги снема сликите :envy: (го пријавив тоа мислење, зашто ново ќе си пишам, не можам ни да го редактирам нит да го бришам :D ) еве ја мојата
  најубава особа на планетата земја и пошироко :D вакво чудо не се раѓа секој ден :lol:


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  ^Која е оваа? :)