1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубава песна од Дизни филм

Дискусија во 'Музика' започната од blonde_supergirl, 18 август 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Која ви е омилена?

  Мене ми е оваа. Најмрачен филм заедно со "Црниот Каулдрон" e токму овој, адаптација на книгата од Виктор Иго. Песната е за страст кон циганката Есмералда од религиозен фанатик, како ја доживува, како го измачува. Препорачувам!
   
  На Briar Rose, Novecento, Јаневски и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски


  :l:
   
  На Moce19, M.B., Regina.Phalange и 12 други им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408  Оваа е култна :D
   
  На Regina.Phalange, @ster@, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.354
  Пол:
  Машки


  кога сме кај Дизни
   
  На Regina.Phalange, peperutche21 и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.145
  Пол:
  Женски
  Бидејќи не можам да се одлучам за само една песна од мојот омилен Lion King (1&2) и ќе треба да постирам половина саундтрак, одиме со тема од друг цртан:
  8)
  :D

  [​IMG]
   
  Последна измена: 21 август 2017
  На Victorian, Novecento, Joi и 2 други им се допаѓа ова.
 6. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Хахааа, сеуште не ми се верува за што збореше Дизни во филмот за кој зборувам, многу храбро од компанија што пред се служи за забава на деца. Тој всушност и ја душна косата во оваа сцена download.jpg
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.400
  Допаѓања:
  78.400
  Пол:
  Женски
  Најомилена песна на светот ми е Once upon in December од Анастасија.
  Музичката кутија ми е непребол и денес. :inlove:
   
  На Moce19, Regina.Phalange, @ster@ и 11 други им се допаѓа ова.
 8. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Не е Дизни продукција... но да, преубава е.
  Иначе Џонатан Јанг го следам на јутјуб, канал кој обработува метал верзии од Дизни филмови и мјузикли. Добра ствар...

  еве ја Хелфајр метал ковер од него.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.400
  Допаѓања:
  78.400
  Пол:
  Женски
  Дизни мислам дека ги откупи правата на Фокс, па Анастасија е Дизни принцеза. :)
  Како и да е - се што е принцеза ми е асоцијација на Дизни и песната е преубава.
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Тогаш не... мислам дека Дон Блут и е аниматорот, он откажа од Дизни и се префрли таму. А можеби и грешам, не ме држи за збор. Убава е да, музички кутии :l::f::inlove:


  овие ги сакам исто
   
  Последна измена: 21 август 2017
  На Regina.Phalange, @ster@, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.991
   
  На Regina.Phalange, Victorian, Someday и 2 други им се допаѓа ова.
 12. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Ааа и оваа ја сакам. Мег ми е една од омилените... го сакам тоа што го кажува дека би ја викале Мег, кога би имала пријатели, хахааа :D
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.400
  Допаѓања:
  78.400
  Пол:
  Женски
  @blonde_supergirl можеби и јас грешам, не сум сигурна за тоа што го пишав, ама песнава е толку добра, греота е да остане неспомната, има нешто што ја влече кон Дизни. :D

  Многу ја сакам и оваа од Покахонтас, преубава е.
   
  На Victorian, Joi, Lella и 4 други им се допаѓа ова.
 14. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  84002692c67f500dc393a929c5d4584c.jpg
  Дон Блунт ќе ја анимираше ЌУбавицата и ѕверотЌ за малце, остана неисполнет тој проект за жал, има објавено неколку ПРЕКРАСНИ цртежи од замисленото. Преубаво, штета.
   
  На Regina.Phalange, Victorian и Mishela им се допаѓа ова.
 15. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.086
  Допаѓања:
  104.394
  Пол:
  Женски
  Е овие две ми се нај нај нај!!!
   
  На @ster@, Victorian, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.372
  Допаѓања:
  42.128
  Пол:
  Женски
  Изгледа сум олдскул, но некако после Покахонтас (вклучувајќи го и овој) сите цртани ми се "онака" и не доволно добри. Изгледа кај Покахонтас бил пресекот со моите тинејџерски хормони :D
  Оваа ми е alltime омилена:

  И сите од Книгата за џунглата :!:

  Оваа исто многу ја сакам:


  Инаку, мислам Анастасија не е на Дизни.
   
  На Regina.Phalange, @ster@, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.764
  Пол:
  Женски


  Еве овие две ми се Омилени :l:
   
  На Regina.Phalange, @ster@, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.400
  Допаѓања:
  78.400
  Пол:
  Женски
  Нека ја тргне @Someonespecial песната ако не е за овде.
  Во наш весник одамна имав читано статија за цртаниов филм па ми останало во сеќавање, дали и колку е точно или не, не сум проверила. :)
  Сепак останува омилена песна, заедно со Colors of the Wind. :inlove:
   
  На Victorian, Ketchup и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.111
  Пол:
  Женски
  Не сум гледала многу old-school Дизни филмови, оваа ми се допадна.
  (Од Дизни ли е воопшто песнава? :^) Не знам.)  А all-time favorite ми е оваа од Моана, а и самиот филм ми е омилен од Дизни. :inlove: Ми се допаѓа повеќе од Let it go.   
  На Victorian, teddi, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 20. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.373
  Пол:
  Женски
  A whole new world
  Let it go

  (оставени се погоре)
  И плус  :inlove:
   
  На @ster@, strawberry06, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.