1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубава серија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од tea4e, 10 септември 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Која е вашата омилена серија? :) Според вас која е најубаваа? :)

  Може да има и анкета ако се согласи Билката ;)


  Не најдов ваква тема,ако е дупла -се знае ;)
   
 2. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  425
  Сексот и градот :)
   
 3. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Од постариве Charmed и Desperate Housewives едни и еднинствени според мене (многу ми е жал што завршија)
  Од поновиве True Blood.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  25.550
  Пол:
  Женски
  имам повеќе ама една од нај добрите дефинитивно prison break
   
 5. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Дефинитивно NCIS. :inlove:

  Инаку мислам дека анкетата не е изводлива, секоја втора феминка има различна омилена серија што е зборот, па ќе испаднат многу. :?:
   
  На attias, Smilly и teddybear им се допаѓа ова.
 6. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  The Vampire Diaries :inlove:
   
  На maci95, selly.gomez и mileystar им се допаѓа ова.
 7. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  Сексот и градот
   
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Па според напишаното ќе направат.Ако ако има опција,ако се додаде и друга серија после анкетата ќе ја додаде и таа Билката ,односно незнма дали воопшто има таква опција :)
   
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Секоја серија си е убава во свое време. На врмето беше Касандра, па Дивиот Ангел, па Млади Бунтовници, сега имаповеќе мада мислам дека Госип се водечки по популарност
   
 10. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  79
  The Big Bang Theory :)
   
  На LittlePinky, attias, GoodGirl99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Билке ќе може анкета? :D

  Според мене НАЈ е Ангели (Cassi Angeles) :inlove: :inlove:
   
  На mileystar и attias им се допаѓа ова.
 12. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  133
  Ангели и Бурни Времиња
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Refused

  Refused Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  32
  Од шпанските-Касандра,За твојата љубов
  Од американските-Вовед во Анатомија,CSI-Мајами,Очајни домаќинки,Волшебнички и се разбира Friends :)
   
  На mileystar и attias им се допаѓа ова.
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На OneHeart и creshicka им се допаѓа ова.
 15. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  29
  за мене најубава ми е била и ке биде млади бунтовници
   
 16. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.147
  Пријатели.... дефинитивно :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На LittlePinky и teddybear им се допаѓа ова.
 17. ice.woman

  ice.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  46
  Мене до сега нај серии ми се: Once Upon a Time, Casi Angeles и Млади Бунтовници. :D
   
 18. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Нема да може анкета. Секоја феминка ке каже некоја нова серија и Билката само тоа ли ќе прави, да додава серии во анкетата.

  Да не бидам офф топик.
  Омилени ми се 7-th heaven и Friends.
   
 19. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Casi Angeles
  [​IMG]
  Gossip girl
  [​IMG]
  RIS Paris
  [​IMG]
   
  На mileystar и attias им се допаѓа ова.
 20. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  2.682
   

  Прикачени фајлови:

  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.