1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубава турска серија што сте ја гледале

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Bzaubzz.xy, 5 февруари 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Која е вашата
   
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.581
  Пол:
  Женски
  Кога лисјата паѓаат...еееееееех, знам дека се отепав од плачење:)
  всушност сите нивни серии ми се слични а и дека со исти глумци претежно ..ма сите ми се арни, срам несрам, јас си ги гледам;)
   
  На sunshinebabe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kohlensäure

  Kohlensäure Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  4.423
  Пол:
  Женски
  Не сум многу по турките, но оваа новата на сител "Вљубениот ерген" баш е различна и интересна :D
   
 4. Bella.04

  Bella.04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Моментално ми је Kara Sevda (crna ljubav).
   
  На minne992 и mssuniquee им се допаѓа ова.
 5. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Досега најмногу ми се допаѓаше Аманет, ама кај нас ја дадоа само првата сезона :( . Ја барав втората сезона, ама не можам да ја најдам со превод на српски или хрватски, бидејќи бугарски не разбирам. Ако некој случајно знае каде ја има - нека каже!
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.110
  ПОбарај ја natabanu.sr ама под друг назив мислам дека е
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  А твојата?
   
  На Ketchup и sjdgo им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Зет Домазет и Љубов..
  Да бидам искрена другиве не сум ги ни гледала баш нешто :lol:
   
 9. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  Karadaglar
  (adaptacija na "Brakja Karamazovi" od Dostoevski)
   
 10. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.493
  Нермин и Мехмет најубава серија за мене сум ја гледала два пати и сум плачела на последните епизоди. И сите турски серии во кои игра овај актер ми биле посебно убави, сигурно до глумецот е image.jpg :inlove:
   
  На Bella.04, mssuniquee и Afroditaaa им се допаѓа ова.
 11. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  Не гледам турски серии, но оваа новата во рок од 4 дена ја изгледав цела. Сум начекувала дома на телевизија турски серии ама никако да ми се допадне некоја и да ми оставе голем впечаток.
   
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Притаени страсти мислам дека ја викаа по нашки :D Од неколкуте поквалитетни, модерни турски серии што ги имаше на нашиве телевизии - дефинитивно ми е омилена. :l:
  И откако заврши, почнав полека скроз да ги откачувам турските. :D
   
  Последна измена: 10 февруари 2017
  На Tajnaotrovna, MayDiamonds, Kukla994 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.486
  Пол:
  Женски
 14. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  105.696
  Пол:
  Женски
  Дали сум единствената на форумов а и пошироко, која не гледала ниту една макар епизода а камо ли цела турска серија :^):?:
   
  На Bozica1980, biGirl и MiloMalo им се допаѓа ова.
 15. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.842
  Пол:
  Женски
  Вљубениот ерген :inlove: мие најубавата серија. Има уште неколку убави ама во моментов не ми текнуваат како се викаа, кога ке ми текне ке пишам баш. А иначе вака ги гледам сите турски серии :D затоа што некогаш има доста поучни работи
   
  Последна измена: 10 февруари 2017
 16. Оленка*

  Оленка* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2014
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  1.747
  Пол:
  Женски
  Не сум по турските серии, одвратни ми се, ама Бурни времиња (Öyle bir geçer zaman ki) ja загледав на тв покрај домашниве, зашто фати школски распуст и се сеќавам дека продолжив да ја гледам онлајн, да сменам малку од американските. Сценарио, приказна, ликови, глума.. се беше добро сработено.
  Ме бендиса што исламот и животот на типичен западно-азиски муслиман не е се во серијата, тоа што воопшто немаше спомнување на религија, беше обработено се по некој западњачки стандарди..
  Не ја следам, ама приметувам дека и Парампарче е правена за да се продава на западот, по некои пософистицирани стандарди и реално, со синхронизацијата, и за Парампарче и за Бурни времиња да не знаев дека се турски, немаше ни да препознаам.
   
  Последна измена: 10 февруари 2017
  На sunshinebabe, Victorian, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.300
  Допаѓања:
  18.044
  Пол:
  Женски
  Аз се извињавам на оф-топиков, ама вај д фак им е постеров со рацене со јаболко џоа Твајлајт? :?:
  Ме збуни на момент си викам што бараат вампири меѓу турски серии :rofl::rofl:
   
  На Victorian и Someonespecial им се допаѓа ова.
 18. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.494
  Пол:
  Женски
  Кога паѓаат лисјата....некако беше многу реална во содржината, инаку и со ергенчето не е лоша лесна и интересна :)
   
 19. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  1.Veslicestveniot
  2.Maliot Aga
  3.Ubavata Selanka
  4.Sudbinata na Fatmagul
  5.Paramparce tamn se neli :D?
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  Касандра и Руби :)
   
  На donna.17 му/ѝ се допаѓа ова.