Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубава турска серија што сте ја гледале

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Bzaubzz.xy, 5 февруари 2017.

 1. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.539
  Допаѓања:
  38.528
  Пол:
  Женски
  Velicesveniot, Kara sevda
   
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Машки
  Мене овој момент љубов
  А аманет ми е најубава штета што нема 2ра сезона
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Величенствениот
  Во виорот на судбината
  Каде е ќерка ми (рекордно најкратка и убава турска серија)
   
 4. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки
  Бурни времиња-единствена турска серија која сум ја гледал, и чат-пат Карадај ко ќе го фатев ако бев пред ТВ.
   
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  22.305
  Пол:
  Женски
  Ljubov ovaa na kanal 5 so ja davaat , kogalisjata pagjaat , Ifet i sega pred malku gledav na natabanu.rs edna serija , gradski andjeli , no ima samo 1 epizoda .. Nekoj da ne znae na druga stranica dali ima povekje epizodi ,so srpski ili hrvatski prevod ? Fala odnapred :)
   
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Машки
  Пробај на movies.net
   
 7. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Имотот на дамата:nod:
   
 8. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  706
  Допаѓања:
  1.480
  Пол:
  Женски
  Ask Laftan Anlamaz
  Најубава турска серија според мене.
  [​IMG]
   
 9. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.136
  Пол:
  Женски
  1. Karadaglar
  2. Yaprak dokumu
  3. Ezel
  4. O hayat benim
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Машки
  И мене ми се свиѓа следам ја
   
  На malooto, Плавуша123 и allaround им се допаѓа ова.
 11. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Сега се заљубав во оваа-Вљубениот ерген-
  Ох тој актерот што е во главната улога препрепреуба ми е...:D[​IMG] [​IMG]
   
  На zborlesta, H.VAGA и Плавуша123 им се допаѓа ова.
 12. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  3.385
  Не знаев дека постојат убави турски серии. :|
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  706
  Допаѓања:
  1.480
  Пол:
  Женски
  Ја препорачувам таа што ја пишав погоре.Преубави се и актерите и дејството. Помодерна е од стандардните турски серии. Се работи за три цимерки во Истанбул: Хајат, Ипек и Асли. Хајат е невработена и итно бара работа бидејќи ако не најде родителите ќе ја вратат во родното место. Добива работа со име на друга девојка сосема несакајќи но бидејќи е принудена продолжува со лагата дека всушност таа е девојката по име Суна. Се заљубува во шефот кој е млад дечко што наскоро треба да ја наследи фирмата.
  Преубав пар се Мурат и Хајат, а се надевам ќе ги спојат и Асли и Дорук.:l:
  Ги обожавам испадите на Асли, упорноста на Ипек и наивноста на Хајат.
  Ги нема оние традиции, адети (барем до таму каде што сум стигната), и е комична серија.
   
  Последна измена: 11 февруари 2017
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.909
  Пол:
  Женски
  Ne postoi takva hahhaha :D :devil:
  *ne se lutite odma vie ljubitelite* :D
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Meliha.

  Meliha. Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Adini Feriha Koydum :inlove:
   
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.274
  Допаѓања:
  44.029
  Пол:
  Женски
 17. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  706
  Допаѓања:
  1.480
  Пол:
  Женски
  Ја не сум љубител на турските. Имам гледано по некоја онака од досада и 2-3 ми се свиѓале стварно, посебно оваа сега што ја гледам Ask Laftan Anlamaz. Вака кога барав по страниве има стварно УБАВИ серии не се само тие типични турски што само бабите ги гледаат а кај нас само тие ги даваат.:D
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Бурни времиња,кога лисјата паѓаат,зет домазет и сега на крајот вљубениот ерген:inlove:
   
 19. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  Има, баш зборувавме на првата страница за тоа каде да ја најдеме со превод!
   
 20. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Машки
  Мислам има ама не со превод
  Грешка ме свати
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.