1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубавите куќи во светот

Дискусија во 'Дом' започната од femina90, 6 декември 2011.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Темава ја отворам зашто многу често налетувам на преубави куќи и внатрешно и надворешно, па може некој ќе добие и идеја.
  Бидејќи веќе има теми за соби во домот, да се задржиме на надворешниот изглед на куќите :)
  Villa Giuseppina во Италија
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Ова е ресторан во Танзанија, но изгледа како куќичка
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Walensee House во Швајцарија
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 2. crankyy

  crankyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  Прекрасни се ♥
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.930
  Мене не ми се допаѓаат оние правоаголнести куќи без покрив во модернистички стил...
  Повеќе ми се допаѓаат вакви, според мене најубави :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Исто ми се допаѓаат оние планински куќи што ги има во Швајцарија :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На okcenzi, anastasceto и Stam им се допаѓа ова.
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]оваа е во македонија
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  30.154
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

  На jjoovvaannaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  4.316
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.830
  Допаѓања:
  4.519
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 11. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.554
  Допаѓања:
  31.039
  Пол:
  Женски
  Една ваква и доволно ми е :D
   

  Прикачени фајлови:

  • df.jpg
   df.jpg
   Големина на фајлот:
   38,1 KB
   Прегледи:
   313
  • lvf.jpg
   lvf.jpg
   Големина на фајлот:
   98,8 KB
   Прегледи:
   313
  • xmnc.jpg
   xmnc.jpg
   Големина на фајлот:
   65 KB
   Прегледи:
   313
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 15. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
   

  Прикачени фајлови:

 20. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.