Најубави и незаборавни моменти во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 11 јуни 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Кои моменти од бременоста ви се најубави и незаборавни, нешто што сега за сега ви има оставено голем белег....иако најверојатно секоја од нас ќе си се сеќава на својата бременост скоро во целост.

  Дали тоа е позитивниот тест,првиот преглед, срцевата акција, првиот скринин, можеби некако ви "мавтало" на 4Д, или пак мрда кога му зборувате како да ве разбира?

  Јас сум сеуште во рана бременост, така да засега мене најубавиот миг ми е кога му го чув срценцето :inlove:
   
  На LadyC, SamovilkaH, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
 2. stefeli

  stefeli Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  34
  Сноу секој момент од бременоста е незаборавен. Прво кога ја погледнав точката, па потоа срценцето (тогаш искрварив и мислев дека имам спонтан :( но за срека го слушнав најубавиот звук), за некоја недела мало човече, па го гледаш како си мрда внатре, па убава фацичка.... и на секој преглед се радувам за нешто. Прекрасно е секое чувство во бременоста, незаменливо... радувај се на секој момент и уживај до крај!
   
  На dromka и gelkaa им се допаѓа ова.
 3. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Cela bremenost mie eden nezaboraven del od zivotot bez razlika na nekoi neubavi raboti ( kako povrakanje do besvest i koga sakase da izleze porano haha ).....ke si ja pametam kako ubava bremenost bidejki krajniot rezultat e eden nezamenliv moment od zivotot koj me pravi ispolneta srekna i mnogu silna zena i majka.....:*
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Цел период додека во нас расте нов живот сам по себе е прекрасен. Поради тоа шо сум тек во трети месец најпрекрасно чувство до сега ми беше кога го видов на ултразвукот, кога ги видов двете линии на тестот, кога му го слушнав срценцето. Сепак, бременоста е еден преубав период од животот на секој човек, носи радост во фамилиите, позитивна енергија, среќа, оптимизам! :angel:
   
 5. minne03

  minne03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  46
  Da najubav period se tie devet meseci od bremenosta ,,,togas site podobro se ponasaat so nas i ni go pravat kejfot,,,tek od koga kese porodime pocnuvaat drugite maki,,:),,,bebeto ke go imame no nema da sme naspani ke sme poveke optereteni le imame poveke rabota ,,,:) ,, tva e zivota
   
 6. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Мене досега најубав момент ми беше прегледот во 10 недела. ^_^ ^_^ ^_^ Минатиот пат во 10 недела дознав дека нешто не е во ред и тогаш го изгубив бебчето. Со нетрпение го исчекував тој момент и кога конечно дојде и конечно го видовме бебушот и се уверивме дека се е во ред, уште додека го гледавме и на мене и на мажето ни се насолзија очите и се изнагушкавме убаво. :inlove: Нормално дека и кога ги видовме двете црти, кога првпат го видовме, кога го слушнавме ми беше преубаво. Ама овој момент засекогаш ќе ми остане во сеќавање.
   
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.687
  Допаѓања:
  81.931
  Пол:
  Женски
  Кога ги видовме двете цртички , потоа кога прв пат го слушнавме срценцето , па кога го правевме 4д скринингот ја видов ќерка ми како се смее, цело време насмеана беше :D па потоа породувањето... :) сите тие 9 месеца се најубави и незаборавни :)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  108
  мене секој ултразвук ми се вбројува во убав момент, како да живеам од преглед до преглед, едвај чекам да си го видам бебушот како мртка и дека е арно :inlove: а најубав момент ми беше 3-4д прегледот во 21 недела кога ми кажаа со сигурност дека е девојче (пуста животна желба -првото дете да ми е женско) и дека личи на мене хахаа радоста не беше тоа дека личи на мене, туку првиот реален визуелен изглед на бебучката како си игра внатре држејќи си ги прстите на ноззете и како си мњацкаше со муцето, па и мафташе со рачето- сето ова нели во боја!! уф милина, диазепам за цела бременост, можам да замислам какво ли е чувството кога ќе го здогледаш прв пат и држиш во прегратка!!! И секако најубави и исто така незаборавни моменти се и опремувањето и купување на потребните стварчици за нејзиното доагање на свет, а и дома.
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. roza102

  roza102 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  80
  мене најубав момент дефинитивно ми беше кога ми ја потврдија срцавата активност :l: претходно на два пати ми препорачуваа киретажа поради немање на срцева акција а веќе бев 9 недела (според последната менструација) кога за прв пат го видов тоа малечко :l: Испадна дека се си било во ред,само што овулацијата ми каснела и фактички бев 7 недела според ултразвукот. СРАМОТА за нашите лекари кои избрзуваат со одлуки, да не бев упорна и да не го послушав внатрешниот глас сега немаше да се гушкам со ќерка ми :doh:
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
  Кога ги видов двете цртички на тестот за бременост, кога за прв пат му го слушнав срценцето, кога го дознав полот на бебето.
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  :D денес кога го видов прв пат како мрда :inlove:
   
 12. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  сега за сега позитивниот тест :D
   
 13. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.478
  Допаѓања:
  4.496
  најубав момент и најсреќен позитивниот тест.... дај боже уште поубави моменти :inlove:
   
 14. babybelle

  babybelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  70
  Вчера кога реагираше на мојот глас додека му зборував на мм, а тој ја имаше ставено раката на мешето...детево салта правеше во стомак, душиче! :$
   
 15. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.093
  Пол:
  Женски
  Првиот незаборавен момент беше на 19.07.2013 - Позитивен тест за бременост
  Вториот незаборавен момент беше денеска на 13.08.2013 - Кога прв пат го видов моето сонце и кога прв пат видов и слушнав како му чука срценцето.

  Се надевам и знам дека ќе доживеам уште многу незаборавни и убави моменти во бременоста! :)
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  и мојот 2најубав момент беше кога малото срценце го видов на екранот како убаво си чукаше :) тоа мало срценце моеее :) преубаво чуство и емоци :)
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.227
  Најнезаборавниот миг е кога таа точка ќе стане вистинско бебе. Кога ќе отидете и ќе видете главче, рачиња, ножиња, малечки минијатурни прстиња, па првите движења на едно малечко човече кое е само неколку грама. Тоа верувајте е уште понезаборавно, најтопло :inlove: .

  ***
  Најемотивен миг ми беше минатиот преглед, мислам од сите досегашни. Кога за прв пат видов едно бебенце на монитор, вистински човек, а не топче. Кое спиеше како во кома и кога едвај го разбудивме, а тоа како возрасен човек започна да крева рачиња, ножиња, па да се протегнува...
  Срцето да ти се стопи :angel: .
   
  На Lepaaa, sweet-star, senza.parole и 11 други им се допаѓа ова.
 18. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.478
  Допаѓања:
  4.496
  сите контроли ми се незаборавни и најубави нешта што ги имам видено... фала му на Бога за таа срека :inlove:
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Кога мм радосен го осети бебето....кога дознавме што е.....и кога секој ден помислуваш како веќе во тебе има мало човече,а како вчера да беше кога беше точкица.
   
 20. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.073
  Допаѓања:
  61.175
  Пол:
  Женски
  Најубави моменти дефинитивно кога дознав дека сум бремена, првиот пат кога им ги слушнав срценцата, првиот пат кога ги почувствував и толку, после тоа бидејќи големи мажиња родив ептен ми тежеа така да наубави и незаборавени моменти би ги прогласила моментите кога конечно ги родив и се олеснив од толкава тежина :rofl: :angel: :rofl: