1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубави машки гласови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од blonde_supergirl, 18 август 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.125
  Пол:
  Женски
  За мене
  -Џереми Ајронс
  -Чарлс Данс
  -Џејмс Ерл Џоунс
  -Тони Џеј (нека почива во мир)
  Сите се баритони и од мерак да ги слуша човек кога зборуваат или пеат... сомотски, нежно како да галат со гласот.:u:
   
 2. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  Il Divo ... поубави машки гласови не сум слушнала
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.125
  Пол:
  Женски

  Toни Џеј беше актер, гласовен актер и исто сними ЦД со бродвејски песни, во рецитаторски стил. Слушнете... :inlove::u:
   
 4. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.676
  Пол:
  Женски
  Се сложувам дека сите пеачи кои ги наведовте имаат прекрасни гласови, но темава едноставно не може да продолжи без единствениот Frank Sinatra !  Vaughn Monroe


  Bing Crosby


  Al Bowly
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.