1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубави (машки и женски) припадници на Зодијакот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од AnnabelLee, 17 август 2019.

 1. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Пишете за она што преферирате. Јас ќе се потрудам да напишам неколку имиња за сите (машки) припадници од Зодијакот и по збор-два што ми се допаѓа кај нив.

  ОВЕН
  Robert Downey Jr.
  25348820_809694942532306_2058359067723616871_n.jpg
  TТешко дека не ќе се помеша со неговата најпозната улога..Железниот човек, со кој навистина ми изгледа(онака навидум, површно, обична дедукција:..), но ми има младешки шарм и харизма...

  Matthew Goode
  d9268f96980ee47328a6ffb64187b91a.jpg
  Еден од моите фаворити,и мој тип на машко барем на изглед. Icy blue eyes, останатото типичен Овен. Она од интервјуа што го имам пратено...инаку најдобар е во улоги , онака шкорпионски, умее да биде многу dark and brooding.


  БИК
  Gabriel Byrne

  8cb2f10c45ec2438ab38719e3379cb93.jpg
  Mojot omilen свештеник (СТИГМАТА) и омилена САТАНА (End of days)

  BLIZNACI
  Paul Bettany
  Moјот омилен Авенџер - ВИЗИЈА, што иако е создаден од вештачка интелигенција е најемотивен и најдлабок од сите. Моментот кога и кажува на Ванда "I just feel you..."додека умира, ммм, bursting into tears!!
  Paul-Bettany-Net-Worth-e1507015778164.jpg

  CANCER

  TOM KRUZ
  76bad94be2bf3b24488fab3c542e8397.jpg

  Раковите се едни од најинтересните машки претставници во Зодијакот... (иако во последно време ВИРГО мен ми се многу многу delicious, тоа онака од екран мислам...)


  THOMAS GIBSON
  Thomas_Gibson.jpg
  Michael Weatherly
  Michael-Weatherly-People-Magazine-May-2010-michael-weatherly-31781405-266-400.jpg GW290H436.jpg

  HE is such a Crab :) сензибилитет, очиња да се изгубиш во нив, тврд оклоп меко срце.


  ЛАВ
  Nikolaj Coster-Waldau
  Nikolaj-Coster-Waldau-Portrait-copy.jpg
  MV5BMTc0MzkzOTk0NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjU5NTgzMQ@@._V1_.jpg


   
  На Roksifoksi, sj *O*, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  VIRGO

  Jeremy Irons- Brittain's most handsome in tortured kind of way, melanholic with velvet voice, intellectual poise...what's not to like??
  gxl_4e53a6c7-9020-4c76-bd70-5b8e0a7a1917.jpg 70c30d83e4c3e4676db2e8d8a3709257.jpg

  Peter Heppner - OMG OMG OMG!!
  Icy look, хипнотички глас, меркјуриал гланц поглед, длабок и емотивен, ухххх...
  e3ab6463f306eb305ba5e310397ad3b44ca6fff1.jpg a4904f00824e4f85b339e12feeebfd3c.jpg hqdefault.jpg

  LIBRA
  Matt Bomer
  40014219_1906146586098017_6165216461515128832_n.jpg

  Scorpio
  Matthew McConaughey
  Matthew-McConaughey_280214-1.jpg
  Gerard Butler
  Gerard Butler Looking Front At Camera In Black Coat Photoshoot-720x405.jpg

  Capricorn
  Jude Law
  jude-law-9375342-1-402.jpg dd695ff2eb531853c2bfdc3637ca632e.jpg
  Delicious...
   
  На Brinetka, sj *O*, Ygritte и 2 други им се допаѓа ова.
 3. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Saggitarius
  Peter Facinelli
  466full-peter-facinelli.jpg
  Brad Pitt
  41GumLKXWyL._SX425_.jpg
  NOTE:Тоа што и двајцата се вампири е лична преференца...

  AQUARIUS
  Cedric Hardwicke
  tumblr_mgq7a9CbN71rihcn1o1_400.jpg cedric-hardwick.jpg

  Conrad Veidt
  veidt-conrad-en.jpg Conrad_Veidt_1941.jpg


  Bloody gorgeous Aquarians...

  Pisces
  Brad Dourif
  4cd4b90444f2b67fca7e3fe43678933e.jpg MV5BMTYxNTA2MDExOF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDE0MDAxMw@@._V1_.jpg

   
  На CrazyGirl15, mileystar, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  4.066
  Пол:
  Женски
  LIBRA

  Hilary Duff
  hilary-duff-arrives-at-the-entertainment-weekly-hosts-news-photo-632996966-1559311975.jpg

  Zac Efron
  000_vy58g.aa1b9162914.original.jpg
   
 5. Elisabeth

  Elisabeth Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.783
  Допаѓања:
  5.255
  Пол:
  Женски
  Leo

  Jennifer Lawrence
  jennifer-lawrence-relationship.jpg
  Jennifer Lopez
  Dzhennifer-Lopes.jpg
  Chris Hemsworth
  c73c0b7b85f2266331cdc00fba644bb0.jpg
   
  На cresa-jagoda и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Обично најубавите жени што сум ги видела (со акцент на ликот) биле воздушни знаци. Имам и читано околу тоа дека позастапен воздух во натална го прави поединецот симпатичен и младолик. Понатаму бик и шкорпија и по некоја лавица.

  Мажи, не можам да одлучам, тука негде се процентуално исклучителните примероци од секој знак.
   
 7. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.482
  Допаѓања:
  8.766
  Пол:
  Женски
  Жени близнаци, мажи мислам овни.
  Не сите, нормално, тука негде се и другите убави/неубави, ама овие ко да имаат мала бројчана предност.