1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубав град во Македонија

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Plamenka, 25 март 2015.

 1. Plamenka

  Plamenka Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  Па кажете според вас кој е најубавиот град во македонија кој го имате посетено ? :)
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.909
  Допаѓања:
  7.339
  Не можам да одвојам еден, но убави се Битола, Струмица, Охрид, Струга.
   
  На realGirl и Plamenka им се допаѓа ова.
 3. Plamenka

  Plamenka Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  ахам па да има повеќе и секој си го избира градот каде што живее али ако веќе избираме
  Битола Скопје Охрид... :D
   
  На Hristov, wanderlust и Tanjamm им се допаѓа ова.
 4. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.194
  Допаѓања:
  42.442
  Пол:
  Женски
  Охрид дефинитивно, секој дел од градот ми буди преубави спомени :inlove:
   
  На Ferhundela и wanderlust им се допаѓа ова.
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  Spored mene najubav grad e Ohrid...
  @Plamenka nema vrska toa jas ziveam vo Bitola pa mojot izbor e ocigleden,sum bila niz mn.gradovi niz Mk no Ohrid e poseben toj e nasiot biser :) a ako na nekoj mu e rodniot kraj najubav vo red e i toa sekoj si znae...
   
  Последна измена: 30 март 2015
  На Hristov и Plamenka им се допаѓа ова.
 6. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  7.143
  Охрид и Скопје
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Неможам да одвојам,па,затоа Скопје,Прилеп,Охрид и Струга...
   
  На LittlePinky и crazylady им се допаѓа ова.
 8. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  Битола и Охрид
   
 9. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.390
  Пол:
  Женски
  Skopje :inlove:
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Битола и Охрид се дефинитивно први на листата.
  Охрид е преубав град. Едноставно, самото присуство покрај езерото ти причинува задоволство.
  Битола исто така е убав град. Штета што не можев подолго да останам, инаку ќе прошетав многу повеќе.
   
  На Yowannty и Plamenka им се допаѓа ова.
 11. Heart *21*

  Heart *21* Активен член

  Се зачлени на:
  30 март 2015
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Битола и Охрид!
   
  На Plamenka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.230
  Пол:
  Женски
  Охрид дефинитивно. Не затоа што сум се родила во тој град, туку каде и да одам не гледам ништо поубаво од она што го има кај нас.
  А и соседната Струга не е за фрлање. Посебно тој поглед на Дрим ми е нешто фасцинантно. Да не го заборавам и манастирот во Калишта... Кој бил видел вистинско ремек дело во карпи
   
  На Saraa и Yowannty им се допаѓа ова.
 13. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.190
  Пол:
  Женски
  Скопје, Охрид и Битола. :)
  Иако Скопје има огромна шанса да биде тргнат од листата ако ја расипат чаршија. Сега за сега сум заљубена во неа.
   
  На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gab!

  Gab! Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Струмица и Охрид... :)
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 15. wanderlust

  wanderlust Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  2.381
  Од Скопје сум ама за најубав би го издвоила Охрид! :inlove:
   
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.972
  Skopje Ohrid I Struga :inlove:
   
  На Plamenka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.097
  Допаѓања:
  8.146
  Битола, Струмица и Охрид.
   
  На Plamenka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marich

  marich Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Битола,Охрид,Прилеп :)
   
  На LittlePinky и Plamenka им се допаѓа ова.
 19. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.804
  Пол:
  Машки
  1. Скопје, затоа платите се највисоки.
  2. Охрид затоа што е има најубаво море во Македонија
  3.Струмица затоа што таму е роден Зоран Заев
  4.Тетово и Горстивар, затоа што ако не беа они до Маврово релацијата ќе беше Скопје-Маврово
  5.Битола затоа што живее литературното говорење.
  6.Струмица затоа што се римува со децата на улица.

  Шала на страна сите градови се убави, само тоа зависи од индивидуалните потреби. Секој ужива во различни убавини така да ако сакаш да дознаеш кој е најубав за тебе, оди и провери ги сите. Сигурен сум дека еден ќе ти се издвои како таков.
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.097
  Допаѓања:
  8.146
  Битолчани и литературно зборување ?
   
  На Anastasia9228, LittlePinky, Lella и 5 други им се допаѓа ова.