Најубав и најтапа ден во седмицата

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 5 септември 2010.

?

Кој е вашиот најубав и вашиот најлош ден во неделата?

 1. Најубав: Понеделник

  31 глас(а)
  6,3%
 2. Најубав: Вторник

  8 глас(а)
  1,6%
 3. Најубав: Среда

  20 глас(а)
  4,0%
 4. Најубав: Четврток

  22 глас(а)
  4,4%
 5. Најубав: Петок

  192 глас(а)
  38,8%
 6. Најубав: Сабота

  179 глас(а)
  36,2%
 7. Најубав: Недела

  11 глас(а)
  2,2%
 8. Најлош: Понеделник

  166 глас(а)
  33,5%
 9. Најлош: Вторник

  37 глас(а)
  7,5%
 10. Најлош: Среда

  29 глас(а)
  5,9%
 11. Најлош: Четврток

  14 глас(а)
  2,8%
 12. Најлош: Петок

  23 глас(а)
  4,6%
 13. Најлош: Сабота

  15 глас(а)
  3,0%
 14. Најлош: Недела

  181 глас(а)
  36,6%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  Кој ви е најубав а кој најмутав ден во неделата и зошто? Може да падне и анкета ако се согласи Билката :)
   
 2. slatkoto-malenko

  slatkoto-malenko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  Најубааав дефинитивно Сабота а најмутаав Недела !
   
  На SingleI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.344
  Допаѓања:
  2.120
  Пол:
  Женски
  Најубаво дефинитивно петок, и сабота :) Неможам да ги делам пет и саб, како едно се. :)
  А најтапа, дефинитивно понеделник. Тогаш ништо не ми оди од рака и цел ден немам воља за ништо.
   
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  95
  Најубав-петок , затоа што додека одев на училиште едвај чекав да дојде и да се исфурам
  Најмутав- недела |(
   
  На SingleI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.528
  Еден од поубавите ми е понеделник. Некако имам најмногу енергија, расположена сум за нови работи, врие ентузијазам во мене.
  Петок е супер ден. Опуштен.

  Недела јас го нарекувам гробар-ден. Така отпоздравувам во недела. Ме потсетува на чистење по дома, прав и правосмукалка, семејни ручеци, дремка, летаргија. Го нејќум, ама ич. :emo:
   
  На LittlePinky и doktorka-an им се допаѓа ова.
 6. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Најубав ПЕТОК затоа што после него следи уште еден поубав ден САБОТА. Најтапа ВТОРНИК, неубави работи ми се случувале тој ден и се што ќе почнам во ВТОРНИК оди поѓаволите...
   
 7. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Најубав ден петок.
  Најмутав ден недела.
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.686
  Најубави петок и сабота дефинитивно. :)
  Најтапа ми е понеделник, а може и среда, таму некаде ми се смачува од работната недела. :D
   
  На Dragannah му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.358
  Допаѓања:
  121.031
  Вторник ми е без причина грд ден,а и во весник обично излегуваат огласи.
  Четврток ми е најубав заради опуштеното предвечерие и исчекување на викендот кој официјално започнува во 12 на пладне во петок.
   
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Еден од најубавите денови за мене е саботата, а и петокот.
  Неделата, исто како и Трендафилка, и мене ме асоцира на чистење, генералки и слично. Среда и недела ми се тапа денови.
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Најубав сабота, најгрд понеделник.
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.469
  Исто :) Петок и сабота најубави, а недела од никогаш не го обожавам затоа што означува крај на викендот и почеток на обврските.
   
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Недела ми е најтапа ден,а најубав петок,сабота :)
   
 14. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Најубави денови ми се петок и сабота, не можам да ги одвојам: излегување, останување до касно :)
  Најтапа ден ми е дефинитивно недела: учење, чистење.. :x
   
 15. Monna99

  Monna99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  5
  Најубав ми е петок,а најлош недела...
  Петок зошто почнува викенд,а недела зошто ќе идеме во школо ...
   
 16. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  Najubavi denоvi-petok i sabota
  Najtapa denovi-nedela i ponedelnik
  :)
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Најубав ден ми е петок,додека недела ми е најтапа ден,не поради чистењето,не се чисти само недела :) туку некако ми е безвезен.
   
 18. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Мене најубав ден ми е петок, а најгрд понеделник или пак среда.
   
 19. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  661
  Најубави ми се среда и петок,тогаш имам најмногу среќа :) ,а најтапа ден ми е недела |( Секоја недела е иста-досадна до кај што можи и назад :^) вклучувајќи го и денешниов ден :|
   
 20. vesna23

  vesna23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  80
  Најтапа дефинитивно ми е недела , па што знам таков си е денот без врска, а плус е најава за понеделник кога почнуваат обврските :sweat:
  Најубав петок дека доага викенд и можеш да здивнеш и малку да кулираш :D