Најубав месец!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од slatkoto-malenko, 5 септември 2010.

  1. slatkoto-malenko

    slatkoto-malenko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    Кој ви е најубав месец во годината ? :D
     
    На ekstremna му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    6.759
    Допаѓања:
    77.364
    Најубав месец !

    А најубава минутка?!

    Ајде ако не,тинејџерски лексикон.
     
    На RockNroLLGirL и ekstremna им се допаѓа ова.
  3. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    227
    Најубав месец !

    аман веќе со темиве,дај малце теми за дискусија,а не омилени работи.Детски работи,.....
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.461
    Најубав месец !

    Најубав ден, па ајде и најубав месец :) Ќе отвори ли некој најубаво годишно време? :$
    Одговор : Март :f:
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  5. seksi4

    seksi4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Најубав месец !

    Хехехе еми најубав месец да речеме ми е Јуниии ! :D
     
    На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ubafkoto

    ubafkoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Најубав месец !

    Najubaaav meseec Maaaaaaaaj ! :)
     
    На Mai4, DeDee и maja.kostovska им се допаѓа ова.
  7. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    389
    Најубав месец !

    јуни, септември и декемвриии :inlove:
     
  8. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    104
    Најубав месец !

    Април, Јуни :)
     
  9. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    253
    Најубав месец !

    Лето - најубавиот месец во годината :D
     
    На Tumblr.123 и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.872
    Најубав месец !

    сите ги сакам освен април и мај,само врне и досадно е :?:
     
  11. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    22
    Најубав месец !

    Мене баш Април и Мај ми се најубави.Се будам од зимскиот сон. :angel:
     
    На JustSimple му/ѝ се допаѓа ова.
  12. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.101
    Допаѓања:
    9.348
    Најубав месец !

    Јуни и Февруари. :)
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    619
    Најубав месец !

    јануари,мај,август,декември.....јас имам повеќе поради разни причини....
     
  14. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Најубав месец !

    Априллл
     
  15. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Најубав месец !

    Октомври. :sun:
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    4.513
    Допаѓања:
    51.662
    Пол:
    Женски
    Најубав месец !

    Мај и јуни зошто тогаш температурите ми се погодени :D
     
  17. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    553
    Најубав месец !

    Јунии :sun: :d: а и Август исто :)
     
  18. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.208
    Најубав месец !

    Февруари, затоа што сум тогаш родена!
     
  19. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    330
    Најубав месец !

    Ми се свиѓа јануари, заради топлата домaшна атмосфера и празниците. Март заради будењето на природата. Кога протекува новиот живот низ вкочанетите стебленца. Мај заради сонцето што долго сме го чекале, заради бумбарите и тревата. Јуни заради липите, кои ги обоожавам и ме потсеќаат на детство, иако ми смета нивниот мирис. Јули заради врелиот асфалт и преубавите летни ноќи. Септември заради школските спомени, дремењето ан клупи во парк после школо, зимниците кај баба и преубавото време. И декември заради преубавата новогодишна атмосфера.
    Ги сакам скоро сите месеци. И тие што не се во листата. :)
     
    На beauty.princess, JustSimple и seksi им се допаѓа ова.
  20. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    74
    Најубав месец !

    Сите летни месецииииии да не набројуваме сега... :)