1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубав филмски пар

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од BlackSwan5, 28 јуни 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Кој ви е најубав филмски пар? Мене ми се Бен Афлек и Лив Тајлер глумат заедно во Армагедон и Девојката од Њу Џерси.Многу ми се срцки заедно.
   

  Прикачени фајлови:

  На Tiki-lolipop и LaFemina им се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Имам повеќе омилени филмски парови.

  Блер и Чак. Нормално.
  [​IMG]

  Кери и Мистер Биг
  [​IMG]

  Селин и Џеси
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, JuLleE и crazylady им се допаѓа ова.
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  :angel:
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, blosson, glorijaMKD и 3 други им се допаѓа ова.
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Кери и Ѕверката евер форевер :wasntme:

  Иначе други...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  и култниот пар
  [​IMG]

  и за крај филмскиот пар што ме фасцинира :)
  [​IMG]
   
  На lolitaspurgatory, cresa-jagoda, senjorita-v и 5 други им се допаѓа ова.
 5. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Blair and Chuck
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar и xoxo.Martina им се допаѓа ова.
 6. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На lolitaspurgatory, Hipster, bella22 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Да се надополнам
  Ерик Бана и Рејчел Мекадамс Жената на временскиот патник
   

  Прикачени фајлови:

  • t (2).jpg
   t (2).jpg
   Големина на фајлот:
   351,6 KB
   Прегледи:
   1.831
  На LaFemina, mileystar и RainBow им се допаѓа ова.
 8. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Омилчени негативци Дејмон и Кетрин ама омилен пар секако Дејмон и Елена :inlove:
  [​IMG]
  Ноа и Али (Рејчел просто ја обожавам)
  [​IMG]
  Чак и Блер не ги многу обожавам како личности посебно ама како пар уфф.. fireworks
  [​IMG]
  Овие од Призон Брејк Мајкл и Сара
  [​IMG]
  Од Килерс
  [​IMG]
  И толку ми текнуват, сега за сега :) .
   
  На mileystar и crazylady им се допаѓа ова.
 9. faye

  faye Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  628
  [​IMG]
   
  На FromWonderland, shushu, LaFemina и 3 други им се допаѓа ова.
 10. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  Michael Douglas и Sharon Stone во Basic Instinct
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Kate Hudson and Matthew McConaughey во How to lose a guy in 10 days
  [​IMG][​IMG]
  Ryan Gosling и Rachel McAdams во The notebook
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Rufus Sewell и Catherine McCormack во Dangerous Beauty
  [​IMG][​IMG]
  Jerard Butler и Ketherine Heigl во The ugly truth
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Jonathan Rhys Meyers и Keri Russell во August Rush
  [​IMG][​IMG]
  Толку ми текнаа сега за сега :)
   
  На poison.ivy и crazylady им се допаѓа ова.
 11. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Секако дека ги заборавив
  Under the tuscan sun
  [​IMG]
  И овие од The ugly truth
  [​IMG]
   
 12. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Хит Леџер и Џулија Стајлс од 10 things I hate about you
  Amanda Seyfried, Gael García Bernal од Letters to Juliet ;)

  Ryan Reynolds, Amy Smart

  И многу други ;)
   

  Прикачени фајлови:

 13. Dejana.M

  Dejana.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  411
  Hilary Swank and Gerard Butler:
  [​IMG]
   
  На GeorGinnA и crazylady им се допаѓа ова.
 14. ElenaRisteska

  ElenaRisteska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  [​IMG]
  Sandra Bullock и Ryan Reynolds
   
  На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Не толку убави како што се беспрекорно секси
  [​IMG]
   
  На Sparks му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  35.113
  Пол:
  Женски
  Мојот омилен филм и актерска екипа, мада беа тројка, сепак беа совршени.
  Фатални и двајцата.
  Омилен актер и омилена актерка :clap:
  Овие двајца мора да бидат на листата.
   

  Прикачени фајлови:

  • qbya1dj4hj7b4jja.jpg
   qbya1dj4hj7b4jja.jpg
   Големина на фајлот:
   13,2 KB
   Прегледи:
   303
  • aph_8.jpg
   aph_8.jpg
   Големина на фајлот:
   182 KB
   Прегледи:
   303
  • femme-fatale.jpg
   femme-fatale.jpg
   Големина на фајлот:
   118,1 KB
   Прегледи:
   303
  • sweet_november.jpg
   sweet_november.jpg
   Големина на фајлот:
   70,6 KB
   Прегледи:
   302
  • 6mh8n8sinpjppnp8.jpg
   6mh8n8sinpjppnp8.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   302
 17. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  35.113
  Пол:
  Женски
  И овие морав да ги дополнам:
  Бандерас до душа на секоја и личи :lol:
  И двајцата се совршени, што друго би можело да излезе освен најубав пар.
  На времето...некада давно :D
  Не знам за вас ама мене овие двајца ми беа многу добар пар, цело време навивав додека да се бакнат. :)
  И најдобриот за крај...само уште не се пар ама ќе бидат :!:
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Неможам да се сетам на некој поубав филмски пар, вие сте ги кажале најубавите. :)
  Еве кои ми се бендисаа кога ги гледав шпанските серии:
   

  Прикачени фајлови:

 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  ^ :D
  [​IMG]

  А и овие ми беа убавки :)
  [​IMG]
   
  На LaFemina, Buttterfly и Avril.09 им се допаѓа ова.
 20. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  130